Львівські даішники самовільно визначають розмір штрафу за порушення правил руху, зважаючи на престижність авто та соціальний статус водія
Поки керівництво ДАІ мало не щодня рапортує про зменшення аварій на дорогах (а відтак - менше загиблих та травмованих) через запровадження високих штрафів, водії нарікають на роботу інспекторів. Насамперед вони вкрай обурені та розлючені суперечливими постановами від ДАІ, які надходять на їх домашні поштові скриньки. Як кажуть самі шофери, звісно, коли винні, то без проблем сплачують штраф. Якщо ж це постанова "на коліні", то категорично не згідні спустошувати свій гаманець. На Львівщині не бракує й таких, які у суді оскаржують надіслані їм постанови. Робити це через суд радять самі юристи. Щоправда, водії нарікають, що послуги адвокатів дуже кусючі. Годину своєї роботи деякі оцінюють навіть більше, ніж сума зазначеного у постанові штрафу.
Тим часом, самі даішники займаються самоуправством (а інакше це і не називається) й роблять те, що не прописано у законі. Зокрема, вони визначають мінімальний та максимальний розміри штрафу самовільно! Мовляв, керуються соціальним статусом водіяпорушника та престижністю машини: мінімум для "Запорожців" та максимум для іномарок. "Коли ухвалюють рішення, ми водія не бачимо. Інспектор виписує на власника даного транспортного засобу. Ну, звичайно, ніхто з працівників ДАІ на старенькі "Запорожець" чи "Москвич" не випише максимальну суму штрафу. Якщо це престижна дорога іномарка, виписуємо максимальний штраф", - зізнався під час засідання львівського пресклубу начальник сектору адміністративної практики управління ДАІ у Львівській області Андрій Дорош. Щоправда, так і не зрозуміло, звідкіля інспектори знають соціальний статус водія? А може, за кермом "Запорожця" мільйонер, який не афішує своїх статків?!
Не бракує скарг від водіїв і на те, що їм прийшли постанови від ДАІ звичайними, а не рекомендованими листами. Шофери цілком обґрунтовано такий стан справ критикують, бо лист може і загубитися, і скриньки у будинках часто поламані. Посадовець з обласної ДАІ Андрій Дорош чітко зазначив: постанови про порушення Правил дорожнього руху повинні надсилатися власникам чи співвласникам транспортних засобів рекомендованими листами. Випадки, коли постанови надсилають адресатам звичайними листами, в ДАІ пояснюють відсутністю коштів на рекомендовані листи. Мовляв, це досить великі кошти. Ба більше, одразу ж скаржаться, що зі всіх сум штрафів, які виносить ДАІ, жодної копійки на рахунок ДАІ не йде. Кошти скеровують у державний та місцевий бюджети.
І ще одна досить важлива деталь для водіїв. Інспектори ДАІ, які працюють із "Візирами", мають нести службу лише (!) на службових патрульних авто, а не на приватних. "З червня розпорядженням департаменту ДАІ заборонено несення служби працівниками ДАІ з приладом "Візир" на приватному транспорті. До цього, згідно з тимчасовими рекомендаціями, працівники ДАІ несли службу з приладом "Візир" на патрульному автомобілі, на приватних автомобілях і навіть могли нести службу у цивільному одязі", - каже пан Дорош. Окрім того, фотофіксація порушень правил руху з допомогою "Візиру" має відбуватися у нерухомому стані. Якщо ж фотофіксацію даішники проводять у ручному режимі, то про такі факти керівництво ДАІ області радить повідомляти на "телефон довіри" ДАІ.
Цьогоріч на Львівщині складено 230 адмінпротоколів за різні порушення правил дорожнього руху водіямипрацівниками міліції. У трьох випадках за кермом були нетверезі шофери. А от скільки у 2009му оштрафували працівників прокуратури та СБУ, начальник сектору адміністративної практики управління ДАІ у Львівській області Андрій Дорош так і не зміг назвати.