Утікай, зайцю, утікай!

На Львівщині тривають мисливські баталії. Браконьєри перемагають

На Львівщині тривають мисливські баталії. Браконьєри перемагають

Через зухвальство браконьєрів цього року в області увосьмеро зменшилася популяція лосів, а минулоріч зайців вистріляли аж на одну тисячу більше, ніж їх взагалі... було в лісі згідно з офіційним обліком. На думку деяких лісників, ефективно боротися зі зловмисниками немає змоги через прогалини в законодавстві. Нині за браконьєрство карають тільки штрафами, а зброю залишають псевдомисливцеві. Фахівці вважають, що варто внести пункт про обов'язкову конфіскацію зброї, це змусить зловмисників обдумати законність своїх учинків, а тих, хто вже скоїв злочин, обмежить у наступних подвигах, позаяк середня вартість рушниці - 15 тисяч гривень.

Зараз на Львівщині зафіксовано 71 вид ссавців і 199 видів птахів. Щорічний перерахунок тварин здійснюють у січні. Саме згідно з цими розрахунками, у наступному сезоні визначатимуть допустиму кількість відстрілу тварин. Разом з єгерями тварин облікують представники обласного управління лісового господарства та екології, проте найточніший з цих прогнозів дає похибку 12%. Ретельнішими можуть бути розрахунки у тих господарів, які облікують кількість убитих тварин за картками мисливців, які звітувалися після кожного полювання. Але присутність браконьєрів унеможливлює таку статистику. А кожен наступний сезон полювання стає ризикованим для життя популяції тварин, бо про підпільні відстріли ніхто не звітує.

- Наша область має
1 770 000 га лісового господарства. Першого травня розпочався мисливський сезон - полювання на самців козуль, відтоді треба пильнувати нашестя браконьєрів у мисливських угіддях. Якщо раніше мисливці йшли за м'ясом, то зараз ідуть лише за трофеєм, тобто за рогами. Браконьєру байдуже, у кого цілити, йому важливіше просто знайти м'ясо, і що більше - то краще. Варто розрізняти мисливця, який думає, перед тим як вистрілити, і браконьєра, який стріляє у все живе, - розповів "Пошті" Юрій Дідич, завідувач мисливського сектору Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Рентабельність мисливського господарства подекуди сягає 500%. Користувач витрачає гроші на збереження природи, опісля здійснює розрахунки витрат, визначає кількість допустимого відстрілу і розпочинає сезон. Тоді він купує у держави дозвіл на цей відстріл, а вже потім перепродує ці дозволи мисливцям, що полюють на його території. Суму перепроданого встановлює на власний розсуд. До прикладу, ліцензія на козулю коштує для користувача 30 гривень, він одразу додає суму на годівлю її за цілий рік, витрати за її охорону, тож для мисливця вона коштуватиме вже 1200 гривень. Саме через постійне збільшення цін на ліцензію та зброю багато мисливців відмовляються від полювань, а декого це провокує до аматорської стрілянини по усьому, що трапиться на очі.

За словами Володимира Гринкевича, львівського міжрайонного природоохоронного прокурора, навіть конфіскація зброї не може стати панацеєю проти злочинців, куди важливіше встановити належну охорону, яка б відслідковувала браконьєрів.

- Мисливці мають власні правила під час полювання. Ніхто не зачепить самку диких кабанів, яка завжди біжить попереду табуна, бо знають, що вона може дати не один приплід. Браконьєру до цього байдуже, він діятиме в цьому випадку аморально. Зміна закону не дасть належного результату, позаяк ми маємо Закон "Про мисливське господарство і полювання" та Закон "Про тваринництво", які належно регламентують цю діяльність, але їх не дотримуються. Закон містить високі штрафи за порушення, наприклад, за впольованого без дозволу оленя треба заплатити 15 тисяч гривень, за лань - 10 тисяч, а за лося - 20 тисяч. Проте цифри нікого не лякають, - пояснив "Пошті" пан Гринкевич.

Минулого року на порушників закону було складено понад 300 протоколів, станом на вересень цього року їх поки що 76, проте мисливці кажуть, що за осінній сезон їхня кількість збільшиться у кілька разів. Окрім того, експерти вважають ці цифри далекими від реальності, проте справжню статистику називати не наважуються.

Як правило, полювання закінчується 1 січня. Далі три місяці триває так званий період тиші, коли відстрілюють лише вовків та руду лисицю, задля регулювання їхньої кількості. За цей час мудруватимуть над тим, як врегулювати неспівмірне збільшення браконьєрів та зменшення тварин на лісових угіддях. Адже тоді зменшиться й кількість мисливців поза законом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6392 / 1.57MB / SQL:{query_count}