Єдина у Західній Україні кінна школа не має чим годувати племінних скакунів
Дитячо-юнацька спортивна школа "Буревісник" просить у Львівської міської ради 100 тис. грн на закупівлю кормів для коней. Інакше доведеться продати кілька тварин, зокрема найкращого скакуна, якого підготували для кінних змагань.
Тож Михайло Вартовик, директор ДЮСШ "Буревісник", звернувся до депутатів міськради з проханням дофінансувати школу із міського бюджету і таким чином зберегти спортивні надбання львівських наїзників.
"Це єдина кінно-спортивна школа в Західній Україні. Тут мистецтву верхової їзди навчається близько ста дітей. Учні школи неодноразово були призерами чемпіонатів України та брали участь у чемпіонатах світу. Школа здійснює фізкультурно-оздоровчу діяльність серед молоді і дорослого населення. Крім того, тісно співпрацює з благодійною установою "Навчально-реабілітаційний центр "Джерело": існує програма іпотерапії для дітей хворих на ДЦП. Коштів, які виділяє держава, вистачає лише на зарплати працівникам. Натомість грошей на корми та придбання спортивного інвентарю не вистачає", - йдеться у зверненні.
Юрій Кардашевський, голова постійної депутатської комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення ЛМР, який озвучив звернення під час засідання сесії міськради, запевнив "Пошту", що це питання зараз вивчає комісія, і, ймовірно, що гроші хоча б частково дадуть.
- Школа дійсно дуже важлива для міста і як спортивна, і як оздоровча, адже зараз кінний спорт, якщо й культивується, то дуже розпорошено. Хоча зацікавлення зростає. Окрім цього, не варто оминати реабілітаційний аспект "Буревісника". Скільки б я туди не приходив, завжди бачу чергу батьків, які катають на конях дітей, хворих на ДЦП. У школі є навіть кінь від доктора Володимира Козявкіна, який спеціально дресирує тварин для реабілітації таких дітей, - зазначив Юрій Кардашевський.
За його словами, у школі утримують 25 спортивних коней. На прохання Львівської міської ради, тут щороку проходять реабілітацію близько 30 дітей.
Своєю чергою Ольга Заревич, завідувач навчальної частини "Навчально-реабілітаційного центру "Джерело", розповіла, що наразі центр з "Буревісником" не працює через брак фахівців у цій сфері.
- Однак якщо в нас з'являться фахівці-реабілітологи з іпотерапії, то заняття обов'язково відновлять. Оскільки спільно з гідротерапією вони дають надзвичайно позитивні результати у лікуванні дітей з ДЦП, - резюмувала вона.