ЛКП вже не дотують із бюджету, але якісних послуг городянам ще чекати й чекати
Львівська міська рада голосно відрапортувала: комунальні підприємства, які обслуговують житловий фонд, стали беззбитковими. У Львові є 118 комунальних підприємств, 51 із них обслуговує житловий фонд.
"Чистий дохід комунальних підприємств, порівняно з минулим роком, збільшився майже на 166 млн грн. Ми вийшли на беззбитковий рівень роботи комунальних підприємств, колишніх ЖЕКів, які обслуговують житловий фонд. Проте не ставимо за мету заробляти гроші, а надавати якісні послуги мешканцям",- зазначає директор департаменту економічної політики Львівської міськради Ірина Кулинич.
Наведемо кілька цифр: чистий дохід комунальних підприємств за перше півріччя 2009 р. становить 483 млн 503 тис. грн, із них 399 млн 816 тис. грн - чистий дохід ЛКП, підпорядкованих департаментам та управлінням міськради, та 83686,4 тис. грн - чистий дохід ЛКП, підпорядкованих райадміністраціям.
"Пошта" запитала в Ірини Кулинич, що означає беззбитковість ЛКП безпосередньо для міста та городян зокрема.
- Місто перестало їх дотувати з бюджету. Й тепер ці гроші йдуть на освіту та культуру, а також інші міські потреби. Беззбитковість ЛКП дозволила збільшити зарплати, наприклад, двірникам, - каже посадовець.
До слова, на комунальних підприємствах міста працює 12 тис. 200 осіб. Це майже на 400 осіб менше, порівняно з 2008 р. Чиновники кажуть, що реформування та реорганізація підприємств були болісним кроком, але це дало результат.
- Що означає беззбитковість ЛКП для львів'ян? ЛКП стають господарниками, їх завдання - надавати якісні послуги мешканцям. Керівники комунальних підприємств розуміють: якщо жителям надаватимуть якісні послуги, городяни будуть платити, - наголосила директор департаменту економічної політики.
Співрозмовниця певна, що ЛКП, які обслуговують житловий фонд, навчилися заробляти й витрачати свої кошти. Відтак надають якісні послуги. Але у городян на це інша думка. Вони традиційно критикують роботу ЛКП. На думку Ірини Кулинич, те, що львів'яни досі скаржаться на ЛКП, добре.
- Якщо люди скаржаться - значить вимагають. Люди хочуть кращого. Це правильно, - додає вона.
До речі, нагадаємо городянам кілька телефонних номерів, за якими можна скаржитися на кепську роботу ЛКП: 297-59-11 (диспетчерська служба міськради), 297-59-99 (гаряча лінія мера). Вони працюють цілодобово.
Серед найкращих ЛКП пані Кулинич виокремила ЛКП "Богданівка" у Залізничному районі Львова та ЛКП "Цитадель-Центр" - у Галицькому. У списку проблемних - "Рясне-403" (Шевченківський район) та "За замком" (Личаківський).