Чортова дюжина

13 вересня в Україні скоєно 13 ДТП з вини п'яних водiїв. Назагал цього дня сталось 490 ДТП, у яких 25 осіб загинуло, 160 поранено. Статистики покарань за водіння "під градусом" ніхто не знає

13 вересня в Україні скоєно 13 ДТП з вини п'яних водiїв. Назагал цього дня сталось 490 ДТП, у яких 25 осіб загинуло, 160 поранено. Статистики покарань за водіння "під градусом" ніхто не знає

Зі збільшенням штрафів поменшало аварій, скоєних з вини п'яних водіїв, - принаймні так стверджує офіційна статистика ДАІ. Водночас злі язики стверджують, що п'яних за кермом не поменшало, просто побільшало випадків "відмазування" від відповідальності. Щоправда, якщо статистика кількості ДТП є загальнодоступною, то вирахувати, кого з водіїв напідпитку було покарано, а кого ні - майже не реально. Рішення про те, вилучати водійські права у порушника чи ні, ухвалює суд. А там такої статистики ніхто не веде.

Випадок, який стався
1 вересня цього року на Донеччині в селі Георгіївка, попри велику кількість знаків запитань, став доволі показовим. Двоє працівників місцевого райвідділу службовим авто збили 47літню мешканку села, яка їхала вулицею на велосипеді. Жінка - матір п'ятьох дітей - потрапила в лікарню з травмами голови, їй зробили операцію, і зараз вона перебуває у важкому стані. Брат потерпілої запевняє, що міліціонери були в стані алкогольного сп'яніння, натомість начальник ГУ МВСУ у Донецькій області Микола Куп'янський минулого тижня запевнив пресу в протилежному. Мовляв, це жінка вела себе неадекватно. Водночас, важливим є те, що працівників міліції на наявність алкоголю у крові перевірили не відразу, на відміну від постраждалої. Наразі триває слідство.

Та найчастіше захистити п'яного водія від кримінальної відповідальності намагається не високопоставлене керівництво, а родичі. Подібний випадок стався нещодавно на Львівщині, про нього писала "Пошта". В ніч проти 27 серпня в селі Солонка легковий автомобіль BMWX6 зіткнувся з мікроавтобусом "Форд­Транзит". Постраждали всі пасажири мікроавтобуса - три людини загинули (серед них дитина). Найдивнішим є те, що працівники міліції не могли відразу з'ясувати, хто був за кермом BMW. Адже кожен із пасажирів легкового автомобіля, а це чоловік, його дружина і син, брав на себе цю "місію". У результаті з'ясували, що за кермом все­таки перебував п'яний чоловік, колишній працівник митниці. Наразі суд відпустив його під заставу 500 тисяч гривень. За словами Дениса Харчука, керівника пресцентру ГУ МВСУ у Львівській області, зараз тривають слідчі дії у цій справі, однак колишньому митникові загрожує до 12 років позбавлення волі.

Та сказати, скількох нетверезих водіїв таки покарали, "Пошті" не зміг ніхто.

- Такої статистики в нас не ведуть. Для цього потрібно піднімати кожну справу і визначати, яке рішення в кінцевому результаті прийняв суд, - запевнив Денис Харчук.

Торік Василь Пісний, начальник ГУ МВС України у Львівській області, наголосив, що найбільше мешканці Львівщини скаржаться на правоохоронців, які розслідують кримінальні справи щодо ДТП зі смертельними наслідками. Зокрема, було зафіксовано випадок, коли слідчі затягували розслідування ДТП, в якій загинуло троє дітей. Тож минулоріч звільнили керівника слідчого підрозділу, що працював над розслідуванням цієї категорії справ, і частину слідчих. Решта працівників підрозділу пройшли переатестацію. Як запевнив "Пошту" Денис Харчук, після цих змін випадків "відмазування" чи затягування справ щодо ДТП не було. Принаймні він про них не знає.

У ДАІ ж області запевняють: після зростання розмірів штрафів значно зменшилась і кількість ДТП. За словами Світлани Добровольської, керівника пресслужби УДАІ у Львівській області, з початку року працівники ДАІ зафіксували 7511 ДТП, із них 1126 із постраждалими. У цих аваріях травмовано 1497 осіб і 112 загинуло. З вини п'яних водіїв сталось 170 ДТП, у таких аваріях загинуло троє осіб, а 75 було травмовано.

Самі даішники визнають: затримати п'яного водія і покарати його - різні речі.

- Суворіші штрафи у перші місяці з початку чинності нового законодавства таки дали позитивні результати, і водії стали законослухнянішими. Однак зараз почастішали випадки, коли люди, випивши не одну чарку оковитої, нахабно сідають у такому стані за кермо і зовсім не думають про наслідки. Чомусь сподіваються, що якщо їх і затримають, то вони знайдуть причину, як ухилитися від покарання. Негативно впливає на ситуацію й те, що в Інтернеті вистачає "доброзичливців", які розкидаються порадами, як уникнути відповідальності, якщо нетверезого водія таки затримали інспектори ДАІ. Щодня у Львові наші інспектори затримують близько 70 нетверезих водіїв. Звісно, це офіційна статистика, а таких п'яничок реально більше, - визнає Богдан Мицак, начальник ДАІ м. Львова.

Поширений спосіб пом'якшити покарання для п'яного водія або взагалі його уникнути - пред'явити на суді довідку з лікарні про нагальну необхідність їхати саме в цей момент у нетверезому стані. Хоча видається, що таксі або ж тверезий сусід за найнагальніших обставин були б адекватнішим виходом із ситуації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4153 / 1.58MB / SQL:{query_count}