Під ковшем

Дотримання техніки безпеки під час ремонту львівських вулиць - останнє, про що думають влада і підрядники

Дотримання техніки безпеки під час ремонту львівських вулиць - останнє, про що думають влада і підрядники

Наприкінці літа міська влада нарешті спромоглася знову розпочати ремонти львівських довгобудів. На вул. Шпитальну, Ярослава Мудрого, Наукову, проїзд Крива Липа, які вже рік стоять розриті, новообрані підрядники підвезли важку техніку і відразу приступили до ремонтів. А пресслужба міськради повідомила про закриття цих доріг для автомобілів і пішоходів до завершення робіт. Щоправда, на практиці вулиці були закриті для машин вже давно, просто тому, що проїхати ними неможливо, хоча деякі з водіїв таки примудряються влаштовувати собі позашляхове ралі у центрі Львова. Пішоходам же небезпека потрапити під ківш екскаватора чи колеса вантажівки не надто заважає ходити вулицями. Справно перестрибуючи через містки, розриті колектори і труби, львів'яни щодня ходять цими вулицями до праці чи просто..., бо "так коротше". Натомість робітники, які працюють на важкій техніці, кажуть, що безупинно слідкують за тим, щоб когось не засипати. Оскільки, якщо щось станеться, - першими питатимуть з них.

Найяскравіше ситуацію ілюструє славнозвісна вулиця Шпитальна, яка є прямим шляхом до Краківського ринку. Львів'ян і жителів області, які закуповуються на цьому ринку, не лякає ні болото, ні розриті колектори. За словами Ігоря Булика, директора ВАТ ЛСБМУ1, яке зараз займається ремонтом вул. Шпитальної, його робітники вже звикли працювати в таких екстремальних умовах.

- Це не перший наш об'єкт, де є велика інтенсивність руху. Раніше ми ремонтували вул. Дорошенка, і там було працювати вкрай важко. На Шпитальній же найгірше працювати у п'ятницюсуботу, коли складається враження, що весь Львів йде на закупи. Тоді інтенсивність руху зростає удвічі, а може, й втричі, - стверджує Ігор Булик.

Зробити ж окремий хід для людей, за словами підрядника, нереально, оскільки роботи виконують від будинку до будинку по всій ширині і довжині вулиці.

Крім того, вздовж знаходяться десятки магазинів, які не припиняють своєї роботи. Що більше, через згромадження будматеріалів і бруківки на бічних вулицях обмежено доступ важкої техніки і підвозу будматеріалів.

- Якщо ми повністю огородимо Шпитальну парканом, то просто не зможемо заїхати туди технікою! - додав Ігор Булик.

Та й паркан, за його словами, не перешкода для людей, які мають намір скоротити шлях. Пан Булик наводить приклад ремонту вул. Валової під час встановлення пам'ятника Данилу Галицькому: "Попри те, що вся територія була обгороджена парканом, а поряд є кілька вулиць, якими можна було б обійти, п'ятдесятирічна жінка з важкими сумками впала, перелізаючи через паркан, щоб скоротити шлях".

Подібна ситуація і в іншого підрядника, що завершує ремонт проїзду Крива Липа. За словами Лесі Магери, директора ВАТ ШРБУ65, проїзд офіційно закритий і для машин, і для людей. Однак, зважаючи на єдиноможливий під'їзд, дотриматись правила нереально.

- Ми помістили табличку про закриття переходу, але це мало кого стримує. Туди заїжджають машини і ходять люди. Ми ж не можемо хапати кожного за руку і виводити. Нам потрібно працювати. І паркан не поставиш, бо тоді наша техніка туди не зможе заїхати. Єдине, що ми можемо зробити, це слідкувати за тим, щоб нічого не сталося, - резюмує Леся Магера.

Водночас, за словами Миколи Гуцуляка, прессекретаря територіального управління Держгір­промнагляду у Львівській області, слідкувати за безпекою на львівських вулицях має міська влада. Саме вона відповідає за стан вулиць і всі випадки, які стаються через недолугі ремонти з перехожими.

- Ми ведемо нагляд за дотриманням техніки безпеки праці робітниками. Якщо щось стається під час ремонту дороги зі звичайними перехожими, то до суду подають на міську раду, - зазначив Микола Гуцуляк.

Натомість у міськраді наголошують - згідно з договором, за безпеку людей на будмайданчику відповідає підрядник.

- У кожному договорі, який ми укладаємо з фірмою, що виконуватиме ремонтні роботи, є пункт про те, що вона повністю відповідає за цей об'єкт під час ремонту. І за дотримання техніки безпеки також. Тобто саме вони мають слідкувати за тим, щоб під час ремонту не постраждали люди - як робітники так і перехожі, - запевнив Михайло Піндак, начальник відділу капремонту управління інженерного господарства ЛМР.

Виглядає на те, що поки нічого не сталося, ніхто ні за що не відповідає. Винного шукатимуть, вже коли станеться біда: хтось впаде в колектор, зламає руку, перестрибуючи через відкриті труби, чи ще щось. І не факт, що винним буде підрядник, влада чи якась наглядова структура, що недогледіла. Найімовірніше, винним буде перехожий, який, спокусившись на коротший шлях, пішов вулицею, "офіційно закритою для руху".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4681 / 1.58MB / SQL:{query_count}