Поки управління комунального майна міськради хвалиться псевдоуспіхами у наповненні бюджету, підприємці готуються до судових позовів або просто відмовляються від оренди приміщень
Пресслужба Львівської міської ради оприлюднила успіхи у наповненні бюджету за рахунок оренди комунальних приміщень. Зокрема, за 7 місяців цього року управління комунальної власності перерахувало до міського бюджету Львова з цієї статті доходу 21 млн 400 тис. грн. При цьому чиновники наголошують на збільшенні надходжень порівняно з аналогічним періодом 2007 року - 12,2 млн грн і 2008 року - 19,1 млн грн.
Водночас, за словами Миколи Павліва, начальника відділу регулювання орендних відносин управління комунальної власності ЛМР, план із надходжень виконано лише на 79%, до виконання плану бракує майже
6 млн грн. Щоправда, він зазначає, що до кінця місяця необхідну суму мають намір зібрати.
Однак наповнення бюджету не основна проблема управління. Зараз чиновники готуються до проведення конкурсів на право оренди на близько п'ятдесят приміщень, кожне з яких може обернутись судовою справою.
- Ми вже повідомили наймачам про те, що їм потрібно подати документи на конкурс. Зараз виготовляємо необхідну документацію і уточнюємо право власності щодо кожного приміщення. А в середині вересня маємо намір оголосити конкурси на ці об'єкти. Попри стислі терміни, управління має намір до кінця року укласти договори оренди з переможцями. Однак ми не виключаємо можливості судових тяжб за результатами конкурсів. Адже зараз маємо певні суперечності в українському законодавстві з цього приводу, - розповів Микола Павлів.
Йдеться про цьогорічне нововведення Кабінету Міністрів України, передбачене ст. 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", згідно із якою після завершення договору оренди комунального чи державного майна попередні орендарі повинні брати участь у конкурсі на приміщення нарівні з новими. Натомість, згідно із Цивільним кодексом України, теперішні орендарі мають гарантоване преференційне право продовжити оренду за умови добросовісного виконання своїх зобов'язань. І лише в разі їх відмови це робити приміщення можуть пропонувати на конкурсній основі.
Якщо чиновники Ратуші сподіваються, що судові позови будуть поодинокими, то Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини, запевняє: майже всі підприємці налаштовані захищати свої права.
- До мене вже приходять підприємці з повідомленнями від міської ради про те, що їх буде виселено з орендованих приміщень. Їм пропонують брати участь у конкурсі. Вони налаштовані захищати свої права. І ми будемо брати в цьому активну участь, - запевняє Зеновій Бермес.
Нагадаємо, що навесні організації підприємців вже протестувати проти цього нововведення. Як наслідок домоглися того, що правило не застосовуватимуть щодо приміщень, які перебувають у державній власності. Натомість щодо комунального майна правило залишилось чинним. На думку Зеновія Бермеса, тут мала б спрацювати місцева влада. Зокрема, депутатський корпус Львівської міської ради мав би відреагувати певними підзаконними актами, однак цього не було зроблено. Тож уся надія на Феміду.
Чи захистять свої права підприємці - не відомо, однак міський бюджет явно зазнає збитків. Адже, як платитимуть орендарі і чи взагалі платитимуть у період після завершення старого договору оренди і до укладення нового, не зрозуміло. Натомість лише через цьогорічне зростання в 2,5 раза орендної ставки міська рада вже втратила близько 5% свої орендарів.