Львівські ліфти - справжні довгожителі, адже 35% (!) із них відпрацювали свій технічний ресурс і фактично вже є на заслуженій пенсії. Отож, цих довгожителів мали б замінити на нові, але...
Львівські ліфти - справжні довгожителі, адже 35% (!) із них відпрацювали свій технічний ресурс і фактично вже є на заслуженій пенсії. Отож, цих довгожителів мали б замінити на нові, але...
Кількість ліфтів, які без жодних проблем можуть перевозити пасажирів, щороку стрімко зменшується, бо майже всі вони вже відпрацювали свій 25річний термін. Статистика свідчить: до 2015го кількість 25річних ліфтів становитиме 100% (!). Зважаючи на це, Львівська міськрада затвердила "Програму технічної експертизи, модернізації, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках, які є у власності територіальної громади м. Львова, на період 2009 - 2013 рр.".
За словами в. о. начальника управління житлового господарства Львівської міськради Наталії Герус, згідно з цією програмою, передбачена модернізація та заміна майже половини усіх ліфтів у місті - 1165. На ці роботи потрібно понад 16 млн грн. Сума, звісно, чимала, та чи зможуть реалізувати цю програму, чи виконають її лише частково, зостається тільки здогадуватись. Для порівняння: у 2004 - 2008 рр. у Львові діяла аналогічна програма, згідно з якою планували відремонтувати 402 ліфти, але вдалось модернізувати та замінити лише 232.
За три роки рекордну кількість підіймачів (285) планують відремонтувати у Шевченківському районі. У Сихівському та Франківському районах ця цифра становить 279 та 268 відповідно. У Залізничному районі реконструкції чекають 176 підіймачів.
Серед причин несправності ліфтів, окрім відпрацьованого 25річного терміну, спеціалісти називають також невчасне технічне обслуговування та перевірку і, звісно ж, недбайливе ставлення мешканців. Нагадаємо, що у 2007 р. правоохоронці зафіксували випадки підпалів кабін підіймачів, викрадення гальмівних котушок та двигунів, що призводили до несправності ліфтів. У 2008му кількість викрадених елементів ліфтового господарства, а особливо гальмівних котушок, у Львові значно зросла. Цього року, на відміну від минулого, за словами заступника начальника міського управління міліції Івана Іваночка, крадіжки котушок трапляються дуже рідко. "Це лише поодинокі випадки", - сказав він.
Львів'яни ж не перестають нарікати на несправність ліфтів. Лариса Миколаївна, яка мешкає в багатоповерхівці на вул. Науковій, зазначила "Пошті", що жителі 6го поверху, піднімаючись до своїх помешкань ліфтом, відчувають своєрідний екстрим. Його дверцята після прибуття до пункту призначення то зачиняються, то відчиняються. Мешканці повинні фактично вислизнути з ліфта в ту мить, коли дверцята відчинені. За словами пані Лариси, частенько доводиться просто... вистрибувати на сходову клітку.
Ще одна співрозмовниця каже, що витяг у її будинку на вул. Науковій, маючи вже 30 років, ще жодного разу не знав, що таке капремонт. Згадує вона також і про гореліфт, котрий нещодавно встановили в будинку її доньки, яка мешкає на Сихові. Він не лише систематично застрягає, а й часто мандрує поверхами від верхнього до нижнього, не спиняючись, щоб узяти пасажирів. Ось такий собі ліфтмандрівник! Ба більше, застрягнувши якось у цьому ліфті, городянка не могла додзвонитись до диспетчера. Не вдалося їй повідомити про трафунок і з мобільного - у підіймачі завжди відсутня мережа.
"Якщо порівняти зі скаргами на наслідки останнього буревію, то скарг від городян на несправність ліфтів у будинках небагато, - сказав "Пошті" працівник диспетчерської служби Львівської міськради Андрій Козак. - Усього ж за літній період до нас надійшло 180 скарг, які ми зареєстрували. Із них досі несправними є три ліфти". Звісно, це офіційні цифри скарг, але є мешканці, які не звертаються до мерії на несправність ліфта, тому несправних підіймачів у місті куди більше.
До теми:
У Львові 2004 ліфти, технічне обслуговування яких здійснюють вісім спеціалізованих організацій. Підіймачів, які відпрацювали 25річний ресурс і підлягають обстеженню, близько 700. Щороку їх кількість зростає на 70.