Піар на негоді?

У Львові підбили підсумки понеділкової стихії - збитки, завдані грозою, зі 7 мільйонів гривень зменшилися до 5,9. Міський голова Львова Андрій Садовий серйозно налаштований покрити збитки за рахунок обласного і державного бюджетів. Мовляв, гроші у міській скарбниці є, але ними не час розкидатись. Щобільше, уряд уже заявив: збитки відшкодують у повному обсязі.

У Львові підбили підсумки понеділкової стихії - збитки, завдані грозою, зі 7 мільйонів гривень зменшилися до 5,9. Міський голова Львова Андрій Садовий серйозно налаштований покрити збитки за рахунок обласного і державного бюджетів. Мовляв, гроші у міській скарбниці є, але ними не час розкидатись. Щобільше, уряд уже заявив: збитки відшкодують у повному обсязі.

За словами міського голови, за півгодини у Львові вітер пошкодив 112 дахів, повалив і вирвав з коренем 700 дерев, затопило 15 приміщень. Окрім цього, було зафіксовано 51 обрив ліній електромереж, 12 провалів та повалено 5 ліхтарів. Тож зараз усі можливі служби активно відновлюють місто.

- Зважаючи на прогнози Гідрометеоцентру і можливе повторення грози, ми якомога оперативніше намагаємось залатати пошкоджені дахи. Комунальні підприємства залучають до цього всі наявні резерви. З огляду на надзвичайну ситуацію підрядні фірми виконують роботи авансом. Вони з розумінням поставились до ситуації і готові зачекати з оплатою, - зазначив Андрій Садовий. Водночас оплачувати роботи з міського бюджету очільник міста не поспішає. Мовляв, зараз не час розкидатись грішми з резервного фонду. Він навіть не зміг сказати, скільки саме коштів закладено у резервному фонді бюджету і чи будуть його наступного року збільшувати, зважаючи на "грозові" тенденції.

- Маю домовленість із губернатором області про покриття половини витрат за рахунок резервного фонду обласного бюджету. Решту будемо просити в уряду, - резюмував Андрій Садовий.

Натомість у ЛОДА дотримуються іншої думки. Губернатор області Микола Кміть здивований заявами мера Львова щодо надій на допомогу.

- Передусім, я не говорив, що з обласного бюджету покриють половину витрат на відновлення Львова. Щобільше, зараз є розходження між даними, які подає місто щодо пошкоджень, і даними, якими володіє область. Поки мені не дадуть чіткого обґрунтування, ніхто жодної копійки виділяти не буде. Стосовно ж надій на держбюджет, то це взагалі нісенітниця. Ситуацію класифікували як "місцевого рівня", тож усі роботи мають виконувати за рахунок місцевого бюджету, - резюмував 4 серпня Микола Кміть.

Попри це, уряд відразу відгукнувся на прохання мера. Учора, 5 серпня, під час засідання Кабінету Міністрів України прем'єр­міністр Юлія Тимошенко заявила, що виділить Львову всю (!) необхідну суму для подолання наслідків стихійного лиха. Що змусило главу уряду виділити гроші на ліквідацію наслідків НС місцевого рівня, невідомо. Можливо, вона дійсно поставилася з розумінням у зв'язку з фінансовою ситуацією в місті, а може, це ще одна можливість попіаритися напередодні президентських виборів. У будьякому випадку, Львів у виграші, а міський голова Львова - тим паче. Адже у фінансовому департаменті Ратуші "Пошту" повідомили, що грошей на екстрені випадки у бюджеті закладено аж... мільйон. І це не окрема "заначка", а лише цифри на папері - кошти виділяють із загальних рахунків міста окремим розпорядженням міського голови у випадку непередбачуваних витрат: стихії, аварійної ситуації тощо. А наразі виконання бюджету бажає кращого.

Щоправда, коли саме урядові гроші потраплять до адресата, невідомо. Нагадаємо, минулорічний червневий буревій, який класифікували як "державного рівня", за оцінками міськради, завдав шкоди Львову майже на 27 млн грн. Пізніше Юлія Тимошенко зменшила суму до 25 млн грн, які пообіцяла негайно виділити. Однак у бюджет міста надійшло лише 11,6 млн грн...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4103 / 1.57MB / SQL:{query_count}