Андрій Садовий позбувається найодіозніших членів своєї команди. Натомість "підніжкою" на шляху до другого терміну можуть стати задавнені, проте невиконані судові рішення проти Ратуші та її керівників
У коридорах Ратуші активно обговорюють ротації, яких найближчим часом очікують у чиновницьких кабінетах. Подейкують, що міський голова Андрій Садовий серйозно не задоволений роботою директора ЛКП "Львівводоканал" Мирослава Заплатинського і керівника ЛМКП "Львівтеплоенерго" Богдана Кота. Не тішать міського очільника успіхи й начальника управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Михайла Бокала та директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Юрія Голеця.
Наразі немає жодних офіційних документів, які б підтвердили наміри мера, однак і спростувати цю інформацію теж ніхто не квапиться. Однак фігуранти пліток, здається, вже готуються до можливих замін. Зокрема, Богдан Кіт підтвердив "Пошті", що розмова про зміну посади справді відбулася, але йшла мова не про звільнення через незадовільну роботу, а про іншу посаду у зв'язку із зміною структури.
- Я дійсно мав розмову з міським головою про можливу зміну посади, однак жодних зауважень до моєї нинішньої роботи не було. Натомість мер зазначив, що хоче змінити систему управління господаркою у великих комунальних підприємствах. Йдеться про об'єднання "Львівтеплоенерго", "Залізничтеплокомуненерго", "Львівводоканал" та ще якесь транспортне підприємство (ймовірно, мова про ЛКП "Львівелектротранс" і ЛКП 1339, які планують об'єднати в єдине підприємство, що перебере на себе всі транспортні функції у Львові, - "Пошта") в єдину систему зі спільними розрахунками і єдиною управлінською вертикаллю, - розповів Богдан Кіт.
За його словами, це може бути холдинг чи інша форма управління.
В Європі діють схожі моделі управління комунальною сферою. Поширеною є практика, коли частина акцій підприємства перебуває у споживачів чи просто у приватних руках. "На думку мера, така форма дозволила б не тільки ефективніше управляти підприємствами, але й залучати в них додаткові кошти", - резюмував Богдан Кіт.
Натомість Василь Попович, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства ЛМР обурений намірами міського голови. Точніше, його волюнтаризмом у цьому питанні.
- До депутатської комісії не надходило жодної інформації про зміну структури в міськраді. Я не розумію, чи то міський голова швидше сходив у відпустку і вирішив активніше попрацювати, поки депутати відпочивають, чи він не вважає за потрібне інформувати їх про зміну структури?! Можливо, Андрій Іванович і хоче створити нову - прозору й ефективнішу - модель роботи у Ратуші. Тоді це потрібно робити послідовно і спільно з депутатами, а не так, як зараз, коли ми дізнаємося про ідею від всіх, але не від міського голови. Однозначно можна сказати лише одне - без згоди депутатського корпусу Садовий не має шансів реалізувати свій проект! - резюмував Василь Попович.
Водночас, на думку аналітиків, у Андрія Садового можуть бути й інші причини для зміни структури чи реорганізації команди. Адже навесні 2010-го - вибори міського голови.
- Реорганізація структури і кадрові ротації можуть бути спровоковані бажанням зміцнити владну вертикаль перед виборами. Подібне зараз відбувається загалом в державі. Такі зміни завжди можна пояснити намаганням поліпшити роботу владних структур, - запевняє Олексій Антипович, директор центру "Соціоінформ".
Водночас іншим аспектом ротацій у комунальній сфері може бути бажання міського голови "списати" недоліки в своїй господарській роботі на інших. З нових людей, які прийдуть на посади, питати за прорахунки попередників буде нелогічно. А міський голова завжди матиме додатковий аргумент на виборах - мовляв, щойно почав все змінювати та налагоджувати роботу. До того ж мер випробував таку тактику не раз: і вовки (мешканці) ситі, і вівці (чиновники) цілі.
Цілком зрозуміло, що перед новими виборами головний акцент міський голова ставить на комуналці і поліпшенні умов проживання мешканців міста. Передусім це цілодобове водопостачання, яке Садовий планував зробити головним передвиборним козирем. Однак "Львівводоканал", маючи значні проблеми з виплатою позики Світового банку, ймовірно, не встигне до виборів його забезпечити. А Мирослав Заплатинський, замість того, щоб заспокоїти мера і сказати, що "все буде, як треба", не приховує реального стану справ. Нагадаємо, наприкінці минулого року через свою прямолінійність головний водопостачальник мало не злетів з посади... Схожа ситуація і з керівником теплопостачальних підприємств Богданом Котом.
Із ремонтами доріг справа взагалі катастрофічна. Тут прорахунки, заради правди, були допущені минулого року та іншими керівниками, однак вайлуватість Юрія Голеця - не на руку мерові, йому б негайні результати. Через дороги, а точніше, - через брак грошей на їх ремонти, ймовірно, потрапив під гарячу руку і Михайло Бокало. Адже цьогоріч не відбулося жодного земельного аукціону, а отже, не надійшло грошей до бюджету міста. Коли ж на карту поставлено майбутнє головування, економічна криза та відсутність попиту на землю не є вагомим аргументом.
Щоправда, дивує те, що досі немає жодного просування у справах чиновників, які суттєво скомпрометували себе. Попри скандали зі Співочим полем у Шевченківському гаю, досі на посаді перебуває начальник управління культури і туризму ЛМР Андрій Сидор. Не планує йти і керівник управління капітального будівництва Богдан Коваль - хоча минулорічні капітальні ремонти, де було замовником УКБ, вивчало і КРУ, і прокуратура. Начальник управління транспорту і зв'язку ЛМР, хоч і не зміг впоратися із минулорічними заторами, і досі не відомо, за якими критеріями визначає, хто має возити львів'ян маршрутками, і кому які маршрути давати, теж успішно працює...