Початок кінця

Поки АМКУ та Львівський міськвиконком з'ясовують стосунки, мешканці знизують плечима, не знаючи, кого слухати

Поки АМКУ та Львівський міськвиконком з'ясовують стосунки, мешканці знизують плечима, не знаючи, кого слухати

Антимонопольний комітет України вимагає від міськвиконкому скасувати єдиний договір між львівськими комунальними підприємствами і споживачами. Щоправда, міськрада наразі хоче домовитися з АМКУ і залишити все, як є.

На думку антимонопольного комітету, договір суперечить ЗУ "Про житлово­комунальні послуги" та двом постановам Кабміну.

- Міськвиконком перевищив свої повноваження, адже, згідно з законодавством, затверджувати типові договори має право лише центральний орган влади. Міськрада може лише контролювати правильне укладення договорів, а також якість надаваних послуг. Наразі ж Кабмін затвердив два типові договори: про надання послуг з централізованого опалення, підігріву води, холодного водопостачання та водовідведення; а також про послуги з обслуговування будинку та прибудинкової території, - зазначила Світлана Кучма, головний експерт другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення АМКУ у Львівській області.

Натомість Олег Синютка, перший заступник міського голови, вважає це зайвою паперовою роботою і хоче домовитися з АМКУ не скасовувати Єдиний договір.

- Я думаю, що АМКУ просто поіншому тлумачить законодавство. Адже концептуально ми все зробили правильно: в одному документі зібрали всі послуги та створили конкурентне середовище між ЛКП, - резюмував Олег Синютка.

Чиновник має намір переконати керівництво львівського територіального відділення АМКУ залишити все, як є. Наразі ж антимонопольний комітет вимагає протягом двох місяців скасувати Єдиний договір про надання житлово­комунальних послуг. Натомість запровадивши два: один на квартплату інший на опалення і водопостачання і каналізацію. Щоправда, для мешканців жодних змін не передбачається, ні при запровадженні двох договорів, ні при одному, адже виконавцями в обох випадках надалі залишаються ЛКП. А моніторити якість надаваних послуг не належить до компетенції АМКУ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5443 / 1.54MB / SQL:{query_count}