Під руку з...навігатором

Львівські незрячі освоюють нову технологію GPS, що допомагає пересуватися містом

Львівські незрячі освоюють нову технологію GPS, що допомагає пересуватися містом

Невеличкий пристрій, що вміщається у долоні, тепер стає провідником та дорожнім радником для львів'ян із вадами зору. Щоправда, отримати його зможуть одиниці, бо у місті, де хаотично переходять вулиці та за звичкою паркують автомобілі на хідниках, чиновники вважають, що технологічна підтримка потрібна лишень ...трьом незрячим із близько тисячі, які проживають у місті. Навігатор з'єднується з телефоном, на ньому немає табло, лише кілька кнопок. Його зав­дання - під'єднатися до телефону, спеціальних супутників, відтак отримати координати, віддати їх на телефон і озвучити. У телефоні є спеціальна база даних та програма, що допомагає завантажувати маршрут, яким ви йдете. Обираєте собі перелік зупинок, які хочете, щоб оголосив пристрій, оскільки водії це роблять не завжди, - і можна спокійно їхати до потрібного місця.

- Залежно від напрямку, в якому ви їдете, ви завантажуєте пункти, які потрібно оголошувати, та віддаль до них. Запрограмувати можна навіть важливі для вас зупинки дорогою на роботу, а в зворотному напрямку пристрій їх вже не озвучуватиме, бо, повертаючись додому, вас вони вже не цікавитимуть. Програма має подвійне оголошення: при наближенні до потрібного об'єкта та кількість метрів до нього та при прибутті. До прикладу, ви їдете на роботу, внесли всі потрібні точки, і, наближаючись, пристрій повідомляє: "До зупинки Галицький ринок - 70 метрів", і ви починаєте готуватися до виходу. Після прибуття на місце пристрій дублює назву зупинки. Він також повідомляє про напрямок: схід­захід та північ­південь і про мапу. Все це точніше скеровує людину до пункту призначення, - розповів Андрій Стагніцький, інструктор з інформаційно­технологічної підтримки для людей із вадами зору громадської організації „Галицька надія".

Пристрій також може розповісти про те, якою є його похибка, оскільки на ефективність впливає низка чинників, зокрема, кількість супутників, які подають сигнал, а найголовніше - фірма виробника. Зараз у місті є вже кілька людей, які купили такі пристрої, є й перші жертви неякісних продуктів. За словами Андрія Стагніцького, один із його знайомих придбав китайського навігатора, який часто дає збої, тому сигнали неточні. Купувати неякісні пристрої спонукає ціна - вдвічі менша, ніж за хороший GPSпристрій. Вартість якісного навігатора - понад тисячу гривень, крім того, потрібен смартфон з відповідними функціями, який коштує стільки ж. Аби підтримати незрячих міста, міська рада цьогоріч підтримала проект організації "Галицька надія", що передбачає навчання та оснащення людей з вадами зору, проте отримати їх зможе тільки...троє з п'ятнадцяти най­успішніших учнів чотиримісячної школи користування навігатором, яка стартувала два тижні тому.

Попри зручність та важливість пристрою, пан Андрій, теж користувач новинки, наголошує, що паличку потрібно мати із собою обов'язково, оскільки у місті безліч відкритих люків та інших перепон, на які треба зважати. Навесні депутати ініціювали нововведення, яке б могло полегшити пересування сліпих, які не можуть обійти машину, що припаркована на бордюрі, проте втілювати його в життя ніхто так і не взявся. Серед натхненників проекту був Микола Сварник, депутат ЛМР, який нині лише розводить руками. Мовляв, сам він такого зробити не подужає, а підтримки ніхто не пропонує.

- Ми запропонували автоінспекції, управлінню соціального захисту та паркувальникам, аби всі разом слідкували за паркуванням у заборонених місцях, точніше, аби провести інформаційну кампанію з усіма небайдужими, щоб вони слідкували за автомобілями. Реагувати на виклики миттєво не скрізь можна, тому ми висунули ідею фотографувати порушників та відсилати фото через MMS до ДАІ. Ідея не втілилася... Повертатися до неї зараз я не можу, оскільки маю інші важливі справи. Вважаю, що робити конкретні речі людям набагато ефективніше. До прикладу, зараз встановлюємо пандуси одній сім'ї, - поділився з „Поштою" клопотами пан Сварник.

За словами членів організації "Галицька надія", облаштувати пильний контроль за пересуванням автомобілів вистачило б у двох місцях, де найбільше проживає незрячих: на вул. Січових Стрільців та на проспекті Чорновола. Та у владоможців не доходять руки й до таких мінімальних зауваг.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4851 / 1.57MB / SQL:{query_count}