Контроль якості житлово-комунальних послуг стане жорсткішим

Іван Квик, начальник Державної житлово­комунальної інспекції у Львівській області, про стан житлового фонду, тарифи і контроль за цією сферою

Іван Квик, начальник Державної житлово­комунальної інспекції у Львівській області, про стан житлового фонду, тарифи і контроль за цією сферою

Україні нарешті з'явилася структура, яка всю свою увагу зосередить на контролі надання житлово­комунальних пос­луг мешканцям. Державна житлово­комунальна інспекція не тільки стежитиме за експлуатацією житла та якісним наданням житлово­комунальних послуг, але й контролюватиме тарифи у цій сфері. Про плани і перші кроки цієї структури на Львівщині "Пошті" розповів Іван Квик.

- Коли була створена інспекція і з якою метою?

- Надання житлово­комунальних послуг і контроль за їх якістю з боку місцевої влади наразі бажає кращого. Власне задля забезпечення якісного та повноцінного надання житлово­комунальних послуг мешканцям Кабмін створив при Міністерстві з питань житлового­комунального господарства України таку інспекцію. Незважаючи на те, що її створили ще минулого року в усіх областях працювати вона почала лише влітку цього. Нашими основними функціями є контроль за повнотою і якістю надання житлово­комунальних послуг у сфері водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання, енергозабезпечення, утримання житла, використання житла, освоєння субвенцій з державного бюджету тощо. Наприклад, мешканці заплатили квартплату, а послуги їм не надають (під'їзд не підмітають, лампочки не вкручують, ліфт не працює і т.д.). Якщо звернення до райадміністрації чи керівництва міста не дало жодного ефекту, тоді вже треба звертатися до нас.

- Як ви можете вплинути на всі ці структури?

- Ми маємо доволі широкі повноваження у сфері контролю, а саме: проведення перевірок, складання приписів і в майбутньому плануємо застосування адміністративних стягнень. Щоправда, наразі планові перевірки призупинені до 31 грудня 2010 року. Це стосується всіх контролюючих структур. Однак ми надаємо консультації на звернення громадян і за потреби вживаємо відповідних заходів. Зокрема, ми можемо скерувати відповідні листи до керівників міста чи області, а також просимо Державну житлово­комунальну інспекцію дозволити позапланову перевірку підприємства та інші). Наприклад, нещодавно мешканці будинків №57 та №61 на вул. Стрийській, які перебувають на балансі Міноборони, звернулись із скаргами на БУ2 КЕВ м. Львова: дахи течуть, ліфти не працюють, сміттєпроводи заварили, під'їзди не прибирають. Хоча люди платять і мають всі відповідні квитанції. Є навіть рішення суду та відкрито виконавче провадження, але результату жодного. Тому ми будемо звертатися для отримання дозволу на проведення позапланової перевірки цього підприємства та вирішення проблемних питань мешканців.

- Які будуть подальші дії після проведення такої перевірки?

- За інформацією військо­вої прокуратури, у липні в цьому будинкоуправлінні працюватиме обласне КРУ. Ми також готові долучитися до перевірки. І у випадку виявлення порушень надамо припис для їх усунення та візьмемо його виконання на контроль.

- Як Ви оцінюєте технічний стан житлового фонду Львова і області?

- Львів - це архітектурна краса, яку важко описати. І її потрібно берегти всіма можливими способами. Вік житлових будинків Львова значний, і тому більшість з них потребує ремонту. Однією з основних причин руйнування будівель є несправність системи водовідведення. Як наслідок: стоки вимивають ґрунт з­під фундаментів споруд і руйнують їх. Тож на цю проблему необхідно звернути особливу увагу та передусім провести "реанімацію" мереж водовідведення. Руйнують будинки несправні водостічні труби, самосіви дерев на покрівлях, ринвах та парапетах будинків. Особливо небезпечною і для будинку, і для його мешканців є несправність димоходів. При виявленні таких порушень, працівники інспекції негайно вживатимуть відповідні заходи для їх усунення.

- Чи може інспекція вплинути на надання державних субвенцій на ці цілі?

- Це не належить до наших функцій, але ми безперечно, підніматимемо це питання на нарадах у вищого керівництва. Працівники інспекції при проведенні перевірок об'єктів складають акти із зазначенням порушень та конкретними шляхами їх усунень. Однак інколи для цього потрібно виконати роботи капітального характеру, і на це необхідні значні кошти. А підприємство­балансоутримувач будинку може просто їх не мати. В таких випадках йому необхідно клопотати про виділення бюджетних коштів.

- Чи належить до Ваших повноважень моніторинг і аналіз тарифів на житлово­комунальні послуги?

- Звичайно, інспекція буде проводити аналіз і перевірку розміру тарифів, оскільки є скарги на те, що деякі підприємства, що працюють у сфері обслуговування будинків і прибудинкових територій їх завищують. Тож ми організовуватимемо виїзди спеціалістів з ціноутворення. Вони разом з технічними працівниками перевірятимуть не тільки стан житлового фонду і виконання всіх зобов'язань надавачами послуг, але й вартість цих послуг. Таким чином ми створимо мобільні групи і матимемо можливість одночасно перевірити кілька об'єктів.

- Які плани на найближчий час?

- Зараз ми перевірятимемо готовність теплових господарств до роботи в осінньозимовий період та роботу житлового фонду. Якщо не будуть виконані заходи, зазначені в планах підготовки, ми будемо давати приписи, виконання яких контролюватимемо. Звичайно, цього року ми не встигнемо перевірити весь житловий фонд, але котельні плануємо охопити точно. Крім того, у Міністерстві житлово­комунального господарства готують положення про громадських інспекторів, які виконуватимуть функції інформаторів. Це обов'язково мають бути люди з вищою освітою, які хочуть налагодити роботу комунальної сфери. Вони працюватимуть на громадських засадах та інформуватимуть нас про виявлені порушення.

- Чи контролюватимете інспекція таку форму власності, як ОСББ?

- Ми маємо право контролювати всі організації та підприємства, які надають житлово­комунальні послуги: комунальні підприємства, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, будинкоуправління, житлово­будівельні кооперативи тощо.

- Яке Ваше ставлення до теперішньої політики міського голови щодо житлового фонду?

- Міський голова має свою передвиборну програму і команду, яка її виконує, тому коментувати його дії я не можу. Однак всі негативні явища в експлуатації житлового фонду, які знаходитиме наша інспекція, ми обов'язково вимагатимемо виправити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3987 / 1.61MB / SQL:{query_count}