Українська туристична Мекка, куди відпочивальники з різних куточків України їдуть за неймовірно красивими краєвидами Карпат, чистим повітрям та гірською річкою, на свято Петра і Павла, відзначила День міста. Цьогорічні святкування відбувалися під гаслом "Селище моє - це мрія і натхнення". Дощ акурат вщух, щойно розпочалася офіційна урочиста частина на центральній площі біля Будинку культури. Привітавши мешканців та гостей карпатського курорту зі святом, селищний голова Славського Михайло Кінаш вручив почесні грамоти тим славчанам, які впродовж року якнайбільше долучилися до соціальнокультурного розвитку гірського селища (якот, ремонт шкільного спортзалу та капремонт дитячого садочка). Опісля власну творчість презентували народний ансамбль пісні і музики "Плай", троїсті музики, поет і пісняр Юрій Улич, а також танцювальний колектив Ірини Миргород - діти віком 917 років із нещодавно створеної школи бальних танців "Кармен".
Потішили організатори славчан та туристів конкурсом "Красуняманюня", який провели вперше. Його учасницями стали юні горянки зі Славського. Перемогу здобула школярка Роксолана Коваль.
На місцевому стадіоні традиційно провели й спортивні заходи, де грали у футбол та змагалися у перетягуванні каната. Завершилися недільні гуляння розважальноконцертною програмою та святковим феєрверком.
"Нині, як і в попередні роки, головною ціллю урочистостей є максимальне залучення жителів та гостей Славського до заходів та можливість повеселитися. До програми залучили лише місцевий творчий потенціал. Не запрошували учасників з інших міст, бо бюджет свята у 2009му є меншим через економічну кризу. Поза тим, свято відбулося і люди були задоволені - а це найголовніше", - акцентує селищний голова Михайло Кінаш. Столичні туристи, які прийшли на свято, зазначили "Пошті", що жоден заморський курорт не проміняють на Славське, адже є патріотами українського відпочинку та приїздять сюди вже роками, бо їх ваблять гірські краєвиди та добрий сервіс.
Попри те, що карпатське селище передовсім вважають гірськолижним курортом, упродовж останніх років збільшилася кількість відпочивальників улітку. Зелений туризм щоразу стає все більш популярним, особливо серед киян та жителів східних регіонів (наприклад, Донецької та Дніпропетровської обл.).
"Крім українців, взимку до нас приїжджає і чимало туристів з Китаю, а влітку тут відпочивають і поляки. Туристів ваблять чисте повітря, гори та розкішні краєвиди. Створені нові екологічні маршрути та краєзнавчі стежки. Скажімо, велосипедні маршрути, катання на квадроциклах, кінні прогулянки. Розроблена екскурсійна програма, за якої протягом 510 днів туристи будуть цікаво задіяні", - каже пан Кінаш. За його словами, влітку у цьому мальовничому куточку Карпат відпочивають від 3 до 7 тис. туристів.
"Єдина проблема - нема у селищі великих басейнів. Поза тим, якщо гарна погода, то туристи із задоволенням насолоджуються чистою гірською річкою. Зараз працюємо над тим, аби на березі річки облаштувати літній майданчик відпочинку з пляжем. Цьогоріч розпочнемо його облаштування, а у 2010му він запрацює", - додає співрозмовник.
Туристів сюди вабить й поліпшення сервісу. Власне приватні оселі (їх тут майже 500) збільшили і покращили свої послуги. Це стосується також і національної кухні. "Власники ж максимально йдуть назустріч гостям: в оселях, які розраховані на 20 і більше осіб, є більярд та місце для тенісу. Відпочивальники хочуть, аби в садибі була і сауна", - каже пан Кінаш. Є у Славському вже й боулінгклуб.
Славське - Львів
Фото Олега Огородника
До теми:
На тлі позитивних моментів гірське селище має три нагальні проблеми. Найбільша з них - дороги. Стукання селищного голови у двері найвищих кабінетів у столиці дало результат - на ремонт шляху до Славського виділять 20 млн грн. Голова отримав офіційного листа, в якому це підтвердили. Вже розпочали геодезичні зйомки на об'єкті. Цього року планують відремонтувати частину (10 км) проблемного шляху. Потребують ремонту і комунальні дороги. "Їм максимально приділяємо увагу. Так, дорога на гору Тростян суттєво стала кращою. У 2009 р. з обласного бюджету виділили 1,5 млн грн на комунальні дороги (гроші витратять на шість доріг). Ця сума - суттєвий успіх, бо за часів незалежності Славське на ремонт комунальних доріг такої суми ще не отримувало", - каже пан Кінаш. Друга проблема - залучення потужного інвестора на облаштування гори Тростян. Останнім часом витяги там ніхто не модернізував, тому виникла конкуренція з Буковелем, Тисовцем та іншими гірськолижними курортами. Славське відстає через нестачу нових підйомників та у підготовці трас. Зацікавилися об'єктом інвестори з Китаю та Австрії, а також бізнесмени з Дніпропетровська. Третя проблема (місцевого значення) стосується водовідведення та водопостачання, бо за останні 34 роки триває інтенсивне будівництво приватних будинків. У планах на два найближчі роки - встановлення сучасних очисних споруд.