Львівщина як приклад для інших

Консультативно-координаційні центри, які створили в області, масштабують на всю Україну

З перших днів повномасштабної війни Львівська ОВА разом з партнерами розгорнула на Головному залізничному вокзалі Львова медико-психологічну допомогу. Волонтери зустрічають ВПО, годують їх, надають інформацію, першу медичну та психологічну допомогу, скеровують у місця, де вони можуть отримати одяг, продукти, житло, знайти роботу. 
Зі серпня 2022 року з ініціативи Львівської ОВА у кожному районі області працюють Консультативно-координаційні центри, де люди зі всіх вразливих категорій, не лише ВПО, можуть безкоштовно отримати юридичну, психологічну допомогу, допомогу в оформленні виплат, допомогу з пошуком роботи тощо. Для допомоги цим людям Львівська ОВА та РВА залучили українські та міжнародні організації-партнери. 
Перебуваючи на Львівщині, віце-прем'єр-міністр України – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зазначила результати роботи ККЦ області і наголосила, що їх діяльність масштабують на рівні держави. «Спілкувалась з керівниками територіальних громад і головами РВА, керівництвом ОВА. Львівщина завжди була відкрита до співпраці з партнерами, зокрема під час війни. Розумію, наскільки в цьому напрямі співпраці все скоординовано і ефективно», – сказала урядниця.
Координатор Консультативно-координаційних центрів на Львівщині Галина Бордун подякувала партнерам за координацію, розуміння та системність в роботі, а також окреслила напрями, на яких зосередять роботу ККЦ.
«Ми визначили 4 важливі блоки: блок психологічної допомоги (робота з практичними психологами і соцпрацівниками, щоб вони були навчені надавати першу психологічну допомогу), психологічна допомога ВПО і юридичний супровід, ремонтні роботи, підтримане проживання, щоб разом допомогти людям старшого віку і самотнім людям чи людям з інвалідністю. Напрям допомоги людям похилого віку ми розбили на 4 підгрупи – ремонти, покриття комунальних послуг, заробітна плата соціальних працівників, які будуть доглядати цю категорію і це розвиткові програми, щоб люди могли правильно соціалізуватися. Останній напрям – це перекваліфікація і супровід до місця праці, допомога дітям. Ми вдячні всім партнерам, які надають гуманітарну допомогу, цільову фінансову допомогу. Вона є надзвичайно важливою зараз», – зазначила Галина Бордун.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4982 / 1.54MB / SQL:{query_count}