У Львові у Патріаршому домі відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з родинами військовополонених і зниклих безвісти. Участь у заході взяли близько сімдесяти представників родин полонених переважно із Галичини. Також була мама військового з окупованого Бердянська.
Під час зустрічі Предстоятель звернувся до родин захисників зі словом підтримки, а також розповів про можливості й зусилля, які докладає УГКЦ для

звільнення захисників України з полону ще від 2014 року і до сьогодні. Блаженніший Святослав запевнив присутні родини в молитовній підтримці зі сторони Церкви, а також особисто пообіцяв, що буде зроблено все можливе, аби знайти рідних і близьких цих людей. І закликав їх віддати своїх рідних у Божі руки, а найголовніше – за жодних обставин не опускати своїх рук.
На початку зустрічі організатори, серед яких координаторки Центру Уповноваженого зі зниклих безвісти на Київщині Анастасія Голішевська та на Львівщині Марія Петришин, подякували Блаженнішому Святославові за те, що він із відкритим серцем приймає родини полонених захисників у своїй резиденції, а також наголосили, що від 2014 року вони постійно відчувають підтримку Глави й духовенства УГКЦ.
Глава УГКЦ найперше подякував родинам за зустріч. «Мені приємно вас усіх бачити, подивитися у ваші заплакані очі, навіть разом із вами поплакати, розділити ваш біль. Я хочу сьогодні вас обійняти і висловити пошану до вашого страждання, до терпіння, яке ви переживаєте», – зазначив Предстоятель.
Для полонених, зазначив він, найважливіше знати, що його рідні не зламалися, а борються за них і продовжують жити, бо ворог щодня намагається їх зламати, переконати, що вони нікому непотрібні й забуті.
«Найперше, коли отримуємо списки полонених чи зниклих безвісти, ми за них молимося. Ми приймаємо їх як списки тих, за кого подають на Службу Божу. Далі я передаю їх у руки Папі Франциску, просячи Бога, щоб також взяв їх у свої руки. Минулого тижня передав особисто Папі список з 41 іменем медиків. Більшість із них були в Маріуполі, в Азовсталі», – розповів Глава Церкви, інформує департамент інформації УГКЦ. Також він зазначив про двох священників УГКЦ, які перебувають у полоні вже четвертий місяць.

«Особисто вам обіцяю, що все, що ми можемо по-людськи зробити, ми зробимо, аби знайти ваших рідних і близьких. Решту віддаймо в руки Божі! Молімося, працюймо, стукаймо, ніколи не опускаймо рук! Я би так хотів із вами зустрітися в один день разом із вашими синами та чоловіками і подякувати Богові за їхнє повернення. Важливо крок за кроком кувати нашу спільну перемогу, незважаючи на біль та розпач», – зазначив глава УГКЦ.
Опісля жінки мали можливість розповісти Блаженнішому Святославу історії своїх полонених дітей чи чоловіків, серед яких прозвучала про зниклу безвісти дівчину. А мама полоненого сина з Бердянська поділилася історією про обставини життя у місті, яке окупували загарбники, а також своєю історією навернення до Бога. Родини мали можливість передати Главі Церкви списки й інформацію про своїх рідних. Вони отримали від Блаженнішого Святослава його авторські книги, батьківські обійми та благословення. Закінчилася зустріч спільною молитвою за Україну.

«Ми всі мріємо про перемогу, а я ще мрію про те, аби після цієї перемоги ми були разом, цілими родинами. Ця ніша, яку нам дав Бог, дуже складна. На сьогодні кількість заручників і безвісти зниклих зростає. Дякуємо, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій та Блаженніший Святослав звертаються до світової спільноти з проханням про підтримку в цьому питанні, а також постійно його піднімають на міжнародному рівні», – сказала Анастасія Голішевська.
«Кожна мама, дружина, сестра та дитина – отримали від Блаженнішого не лише благословення, але і теплі обійми та щиру підтримку! Сердечно дякуємо Владико, Блаженніший Святослав, за духовну підтримку родин зниклих безвісти, тих котрі перебувають у полоні та родин Захисників, які віддали своє життя за Україну! Ми дякуємо вам, Владико, за те, що ви та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій завжди були поруч з родинами наших Захисників і з українським народом. Дякую Анастасії Голішевській за організацію та сприяння зустрічі. Пам’ятаємо, що неможливо для людини, можливе для Бога!», – наголошує Марія Петришин.