Мандруймо рідною Львівщиною!

Локації від обласного Управління туризму та курортів

Місця сили: паломницькі локації на Львівщині для духовного відпочинку

Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври. Саме тут 28 серпня святкують храмовий празник. 
Що відвідати: монастирська церква Успіння Пресвятої Богородиці, дерев’яна церква блаженних Климентія і Леонтія, Унівська чудотворна ікона, копія Туринської плащаниці, піднятись на Чернечу гору.
Крехівський монастир святого Миколая – пам'ятка архітектури національного значення XVII — XVIII ст.
Що відвідати: монастирська церква Преображення Господнього, дерев’яна церква Покрову Пресвятої Богородиці, Крехівська чудотворна ікона Богородиці та св. Миколая, фортифікаційні мури, в’їзна брама та вежа – дзвіниця, цілюще джерело Богородиці, скельно-печерні комплекси.
Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ.
Що відвідати: Успенська церква, страдецькі печери, могила блаженного священномученика Миколи Конрада, хресна дорога на Страдецькій горі.
Лаврів – лаврський монастир ордену василіан знаходиться у передгір’ях Карпат
Лаврів – лаврський монастир ордену василіан знаходиться у передгір’ях Карпат. Обитель існувала ще за княжих часів, а у 1292 році отримала грамоту від князя Лева Даниловича. Кажуть, що у стіні мурованої каплиці знайшли його домовину.
Що відвідати: церква св. Онуфрія, кутова вежа – дзвіниця.


Кам’яні свідки історії: скельні комплекси, які можна побачити на Львівщині

Тустань - середньовічна наскельна фортеця-град і митниця XII—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах. . Серед лісу височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м. Захисники цієї фортеці на протязі довгого часу чинили опір татаро-монгольським завойовникам. У скелях вирубані гроти, підземні ходи, колодязі.
Розташування: 49.191618, 23.409689
Вхідний квиток: 85 грн повний, 45 грн пільговий
Стільське городище – середньовічне городище розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Тростянецької ОТГ. Засноване у VII столітті. В цей час місто населяло близько 45 тисяч мешканців. 
У скелі вирубані печери де, здавна жили люди. Поруч розташований Камінь-Дірявець, який використовувався давніми слов’янами в якості храму. Там горів вогонь та складались пожертви. Вважається, що Камінь у давнину служив храмом Сонця.
Розташування: 49.514447, 24.076481
Вхідний квиток: безкоштовно
Грот Прийма – поселення неандертальців, яке було знайдено на території України, і є пам’яткою археології європейського значення. Він має три рівні, на двох верхніх розташовані маленькі печери, з яких відкривається живописний вид на сусідній каньйон. Саме у цих печерах у 2004 році і були знайдені рештки праісторичних істот.
Розташування: 49.504434, 24.000279
Вхідний квиток: безкоштовно
Ямельницькі скелі – довкола села Ямельниця розташовані декілька скельних комплексів. Кожен із них має свою назву "Пищик", "Шиятий", "Кикошів", "Стіна" чи "Юшкова Яма" – одні із найбільших та найзагадковіших каменів, які об’єднані у цілий скельний комплекс.
Розташування: 49.16973, 23.476205 (координати с. Ямельниця)
Вхідний квиток: безкоштовно
Княжі скелі - група скель, що височіють над долиною р. Стрий. Розташовані на околиці села Тишівниця. Максимальна висота скель — 42 м. Комплекс складається із трьох скель - Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий. Мандрівка сюди ідеально підійде для любителів гірського туризму та альпінізму.
Розташування: 49.096407, 23.610755 
Вхідний квиток: безкоштовно

Підземний світ: печерні комплекси на Львівщині, які варто відвідати

Медова печера - геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташована у східній околиці Львова, неподалік вулиці Медової Печери. Назва походить від жовтуватого, наче мед, кольору вапняку, в товщі котрого утворено зали. Загальна довжина ходів — близько 56 м, середня висота — 4,5 м, середня ширина — 8,5 м. Складається з двох великих залів, з'єднаних вузьким проходом. Стіни подекуди вкриті кіптявою від смолоскипів, у 2-й залі можна побачити природний колір печери. Ці дві зали є відкритими та легкодоступними для відвідувачів, проте часто туристи залишають тут після себе сміття.
Крехівські печери - розташовані неподалік від Крехівського монастиря на території парку «Розточчя». Їх заснували в 1590 р. чернці Києво-Печерської лаври Йоіл та Сильвестр. Монастир складається з двох частин – печерної церкви та житлової печери. Приміщення розташовані на висоті у товщі каменя і дістатись туди можна за допомогою драбини. Дорогою, у лісі, можна зробити зупинку біля джерела та освіжитись джерельною водою. 
Печерний монастир у Страдчі – пам’ятка природи місцевого значення, розташований за двадцять кілометрів від Львова поблизу с. Страдч. В ХІ столітті двоє ченців поселилися у видовбаній у піщаному пагорбі невеличкій печері. Невдовзі до них приєдналися інші ченці, а заснований ними підземний монастир став другим за значенням після Києво-Печерської лаври у давній Русі. Загальна довжина ходів — понад 270 м. Складається з вхідної галереї у якій влаштована церква. У печерній церкві є кам'яний хрест XI століття, зберігся також кам'яний стілець. Біля головної стіни — витесаний із каменю престол, за яким, у заглиблені горіло вічне світло.
Скельно – печерний комплекс в с. Розгірче - пам'ятка історії та природи. Розташований на південно-східній околиці села Розгірче, Стрийського району. Скелі використовувалися ще з язичницьких часів як місце поселення чи сховок, а перші згадки про монастир відносяться до другої половини XV ст. У товщі основного скельного масиву вибито три печери, які розташовані на двох рівнях. На першому — два приміщення, а на другому, до якого ведуть сходи — одне приміщення. Дослідники вважають нижню велику печеру житловою кімнатою, до якої примикала комора, а верхню печеру — монастирською церквою.
Миколаївські потерни – розташовані неподалік містечка Миколаїв на Львівщині. Печери – тоннелі, потерни, вирубані в пісковику в 1910-1913 рр в рамках будівництва миколаївського оборонного передмостового укріплення з метою захисту переправ через Дністер. Австрійцями було створено низку наземних і підземних оборонних споруд, які використовували як склади боєприпасів, майна та продовольства. Деякі із них були призначені для укриття гаубиць та ведення обстрілу по гірському проходу, що веде до Миколаєва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5033 / 1.6MB / SQL:{query_count}