Протест за 2 грн?

Громадськість Львова готова саботувати підвищення до двох гривень ціни на проїзд у львівських маршрутках, оскільки вважає такі дії перевізників звичайним шантажем міської влади

Громадськість Львова готова саботувати підвищення до двох гривень ціни на проїзд у львівських маршрутках, оскільки вважає такі дії перевізників звичайним шантажем міської влади

Інформаційно­право­вий центр "Наше право" дослідив обґрунтованість підвищення тарифу на проїзд у маршрутках. З 600 опитаних майже половина готова вийти на вулиці і проводити акції протесту внаслідок такого кроку перевізників.

За словами Ярослава Жукровського, керівника проектів Інформаційно­правового центру "Наше право", у нього вже є 10 добровольців, які готові відстоювати права всіх пасажирів міста.

- Ми використовуємо як правові способи впливу на владу і перевізників, так і інші. Зокрема, ми плануємо організувати групи наших активістів, які ходитимуть тудиназад пішохідним переходом магістральних вулиць, таким чином блокуючи рух транспорту. Також маршрутками їздитимуть люди, які платитимуть за проїзд лише 1,5 грн, а не дві, збурюючи таким чином інших пасажирів. Ці люди досконало знатимуть свої права і будуть юридично готовими їх захищати, - розповів Ярослав Жукровський.

Паралельно центр "Наше право" надішле через "Єдине вікно" ЛМР листа на ім'я міського голови Львова із вимогою притягнути до дисциплінарної відповідальності Миколу Шкургана, начальника управління транспорту і зв'язку ЛМР, та Ірину Кулинич, начальника управління економічної політики ЛМР. На думку центру, ці посадовці неналежно підготували аналіз регуляторного акта про підвищення вартості проїзду у маршрутках.

Нагадаємо, навесні минулого року перевізники підняли вартість проїзду з одної гривні до 1,25 грн, а пізніше до 1,5 грн. При цьому міська рада спільно з перевізниками обіцяла поліпшити якість проїзду в маршрутках. Учора ж відбулися громадські слухання з приводу наступного підвищення вартості проїзду у міських маршрутних таксі до 2 грн. Такий тариф планують запровадити вже з 1 серпня цього року. Щоправда, про якість перевезень вже навіть не йдеться. Перевізники стверджують - тариф соціальний і його заледве вистачить для покриття основних видатків: сплати кредитів за автомобілі, ремонту рухомого складу та паливомастильних витрат. Ба більше, через кризу значно зміліли пасажиропотоки і, як наслідок, упали прибутки.

Крім того, дослідження пасажиропотоків, а отже, й можливість прозорого розрахунку тарифів залишається основною проблемою для Львова. Адже ні міськрада, ні перевізники не мають фактичних даних, скільки саме пасажирів щодня їздить львівськими маршрутками. І, видається, не надто квапляться ці дані отримати. Відмовка влади: потрібно кошти, щоб найняти фахівців для досліджень. Відмовка перевізників: водіям буде важко видавати, крім решти, ще й квитки (видача талонів - найпростіший метод підрахунку кількості пасажирів).

Натомість Володимир Мотиль, керівник проектів DREBERIS в Україні, який в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку спільно з іншими фахівцями працює над розробкою транспортної схеми Львова, запевняє - такі дані вже є і їх можна активно використовувати.

- Дослідженням пасажиропотоків у Львові займається НУ "Львівська політехніка". Їхні фахівці обраховували кількість пасажирів і в маршрутках, і в трамваях та тролейбусах. Ми маємо дані про понад 90 автобусних маршрутів і 13 трамвайних і тролейбусних. Гадаю, ці дані можна використовувати і при розрахунку тарифів на проїзд, - стверджує Володимир Мотиль.

Чому влада не використовує цю інформацію, а лише скаржиться на тиск підприємців, є загадкою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5010 / 1.56MB / SQL:{query_count}