Без послуг

Кабінет Міністрів України затвердив право мешканця вибирати, які саме послуги замовляти в комунальних підприємствах - КП (колишніх ЖЕКах). Щоправда, як застосувати це право на практиці, наразі ніхто не знає.

Кабінет Міністрів України затвердив право мешканця вибирати, які саме послуги замовляти в комунальних підприємствах - КП (колишніх ЖЕКах). Щоправда, як застосувати це право на практиці, наразі ніхто не знає.

Депутат Львівської міської ради і затятий поборник прав мешканців Теодор Дяків стверджує, що відтепер комунальники не зможуть нав'язувати людям послуги, яких вони не виконують. Зокрема, це стосується переліку послуг з утримання будинку і прибудинкової території.

Уряд затвердив чіткий порядок формування тарифу з утримання будинку і прилеглої території, а також типовий договір, який КП має укладати з мешканцем.

- Основним нововведенням постанови є те, що тепер рішення відмовитися від якихось послуг КП мешканці можуть прийняти більшістю голосів, а не одностайно, як було раніше. І для цього не потрібно створювати ОСББ. Треба просто скликати збори мешканців, на яких визначитись, від яких послуг відмовляються. Пізніше подати заявку в міську раду, провести громадські слухання, і міськвиконком має затвердити сукупний тариф, - зазначив Теодор Дяків.

За його словами, відмовлятися не варто лише від кількох послуг: аварійної служби, оплати за освітлення площ загального користування, прочищення димоходів, обслуговування ліфтів. Решту робіт у будинку мешканці можуть робити самі або замовляти в іншого виконавця.

Постанову наразі опрацьовують юристи, і за два­три тижні Теодор Дяків обіцяє надати чітку схему покрокових заходів для зменшення квартплати.

Натомість у міськраді запевняють, що майже всі пункти постанови Кабміну вже давно впроваджені у Львові.

- Ми працюємо на випередження. У Львові вже працює встановлена Кабміном схема. Мешканці вже зараз можуть відмовитися від будьяких послуг. Головне, щоб вони могли це зробити легко і швидко. Тому зараз спеціальна робоча група напрацьовує зміни, які несе постанова Кабміну, і формує пропозиції задля поліпшення послуг ЛКП, - резюмував Олег Синютка.

Незважаючи на веселкові перспективи, окреслені Кабміном і доброю волею міськради, досі залишається невирішеним, хто, крім ЛКП, може надавати послуги з обслуговування будинків і прибудинкової території. Звичайно, прибирати сходові клітки і підмітати подвір'я можуть самі мешканці, як і проводити поточний ремонт чи навіть капітальний. Однак для цього мешканці мають скоординуватися, а також визначити відповідальну особу. Та більшості львів'ян легше заплатити за послуги, які не надають, аніж просто поговорити зі сусідами. Звичайно, якщо їх не об'єднає якийсь катаклізм.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5209 / 1.55MB / SQL:{query_count}