Екзотичних тварин, яких нещодавно вилучили прикордонники у Львівському аеропорту, перевели на карантин у Ялтинський зоопарк. Львівські природоохоронні громадські організації стверджують: таке переміщення потенційно небезпечних тварин Україною є незаконним, тому звернулися у прокуратуру з вимогою з'ясувати інцидент.
Екзотичних тварин, яких нещодавно вилучили прикордонники у Львівському аеропорту, перевели на карантин у Ялтинський зоопарк. Львівські природоохоронні громадські організації стверджують: таке переміщення потенційно небезпечних тварин Україною є незаконним, тому звернулися у прокуратуру з вимогою з'ясувати інцидент.
Нагадаємо, минулого четверга на львівському летовищі під час огляду миротворців, які повернулися з Ліберії до Львова, прикордонники виявили в сумках майже два десятки екзотичних тварин. Під дією снодійного у пластикових пляшках і дорожніх сумках миротворці намагались ввезти сімох папуг породи жако ліберійський, двох алігаторів, одного шимпанзе, одну мавпу кемпбела та сумчастого породи лорі. Знахідку одразу передали до управління ветеринарної медицини у Львові. Того ж дня після ветеринарного огляду тварин помістили у приватному зоопарку смт Оброшино, де вони мали б залишатися на час карантину.
Проте несподівано місце відбуття карантину було змінено, і у вихідні тварин перевезли у Ялтинський зоопарк. За словами Богдана Куртяка, начальника управління ветеринарної медицини у Львівській області, рішення про переведення цих тварин на карантин у Ялтинський зоопарк прийняв комітет ветеринарної медицини України.
- Це південні тварини, і їм там буде краще. Окрім цього, у Львові немає місця, де утримувати подібну контрабанду. Це не золото чи діаманти, які можна закрити в сейфі. Це живі істоти! - розповів "Пошті" Богдан Куртяк.
Натомість львівська природоохоронна влада обурена діями загальнодержавної. Михайло Казимир, начальник управління екології та благоустрою Львівської міськради, не розуміє, чому тварин, які потенційно можуть бути розповсюдниками небезпечних захворювань, перевозили через усю країну.
- У Львові є Дитячий міський натуралістичний центр, де тварин можна було б утримувати на карантині. Там є відповідні фахівці і прийнятні умови. Це контрабандні звірі і, за логікою, їх би мали повернути у їхнє природне середовище. Натомість їх спочатку передають у приватний зоопарк під Львовом, а пізніше взагалі перевозять у Ялту! І це при тому, що не відомо, які хвороби може переносити шимпанзе, а вони найближчі за ДНК до людей, - обурюється Михайло Казимир.
За його словами, кілька природоохоронних громадських організацій уже звернулися до обласної прокуратури розслідувати цей випадок. Адже, поперше, тварин мали б утримувати у Львові до вирішення їх подальшої долі, а подруге, - всі вони занесені до Червоної книги, тому дозвіл на їх переміщення мало б надавати Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. Це не перший випадок подібної контрабанди, просто раніше вона була у значно менших обсягах. В Україні існує усталена схема поводження з екзотичною живою контрабандою. Згідно із законом, екзотичні тварини повинні 90 днів бути на карантині, опісля управління ветеринарної медицини визначає, куди їх відправити. Та, зазвичай, на 70й день пишуть висновки про те, що тварини не вижили, хоча насправді продають їх у приватні зооколекції.
Та Богдан Куртяк стверджує, що особисто слідкував за переміщенням тварин Україною і вчора отримав підтвердження від директора Ялтинського зоопарку про благополучне прибуття їх на місце.
Підтвердив це "Пошті" і Олег Зубков, директор Ялтинського зоопарку. Тваринок оглянули ветеринари, і навіть є перші аналізи шимпанзе. Наразі жодних хвороб не виявлено.
- Тварини прекрасно себе почувають. Ми вже відправили звітні листи про їхній стан у всі необхідні служби. На карантині шимпанзе перебуватиме 12 тижнів, решта тварин - 30 днів. Куди відправлять звірят після карантину, наразі не відомо. За словами Олега Зубкова, в Україні умови для утримання таких видів тварин мають лише три зоопарки - Ялтинський, Київський і Харківський. Тож він припускає, що гості з Африки залишаться у Криму назавжди.