Гості з Африки

У львівському аеропорту вилучили контрабанду екзотичних тварин

У львівському аеропорту вилучили контрабанду екзотичних тварин

Сімох папуг породи жако ліберійський, двох алігаторів, одного шимпанзе, одну рідкісну зелену макаку та сумчастого породи лорі - таких незвичних пасажирів вилучили прикордонники у четвер на львівському летовищі. Усі тварини перебували в сумках миротворців, які повернулися з Ліберії до Львова.

Правоохоронці запевняють, що з таким зухвальством у нашому місті зіштовхнулися уперше. Як розповів "Пошті" Володимир Шеремет, керівник пресслужби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України у Львівській області, усіх тварин знайшла службова собака. Тварини подолали довгий шлях у дорожніх сумках, тож не дивно, що вони виглядали кволими. Знахідку одразу передали до головного управління ветеринарної медицини у Львові. У той же день, після ветеринарного огляду, тварин передали до приватного зоопарку смт Оброшине, де вони залишатимуться на час карантину.

- Усі тварини перебувають в належних умовах, хоча й досі дещо слабкі після переїзду, - розповів "Пошті" Ярослав Кшик, директор зоопарку .

Якою буде подальша доля тварин наразі не відомо. За словами директора оброшинського зоопарку, попри те, що зараз тварин він утримує власним коштом, це не означає, що вони тут і залишаться.

- Жодних комерційних планів щодо них у мене немає. Не все в житті визначається грошима, - сказав він "Пошті".

На жаль, через надмірну зайнятість, Юрій Гудима, начальник управління ветеринарної медицини Львівської області, так і не зміг прокоментувати "Пошті", куди потраплять тварини після карантину. Та, як розповів "Пошті" Михайло Казимир, начальник управління екології та благоустрою ЛМР, в Україні існує усталена схема поводження з екзотичною живою контрабандою. Згідно із законом, екзотичні тварини повинні 90 днів бути на карантині, опісля управління ветеринарної медицини визначає куди їх відправити. Та, зазвичай, на 70й день пишуть висновки про те, що тварини не вижили, хоча насправді продають їх у приватні зоо­колекції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4626 / 1.54MB / SQL:{query_count}