Де осіли гроші?

Парламентарі ініціюють створення тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо перевірки доцільності використання бюджетних коштів облавтодорами на ремонти доріг

Парламентарі ініціюють створення тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо перевірки доцільності використання бюджетних коштів облавтодорами на ремонти доріг

Вже майже став крилатою фразою вислів, що погані дороги, базіки та дурні є чи не головною бідою України. І з цим важко не погодитися! Благо, що хоч на Львівщині турки та македонці капітально відремонтували ділянку траси Київ - Чоп на відтинку з Бродів до Львова, й зі Львова до Стрия. А перед цим капітально відремонтували й ділянку зі Стрия до Закарпаття. Утім, як місцеві водії, так і власники автівок з інших регіонів чи країн і надалі нарікають на бездоріжжя на Львівщині. І заперечити тут нема що. Часто з уст водіїв риторично лунає: "А де ж осідають гроші, які виділяють на ремонти доріг?!"

...Тим часом представники прокуратури Львівщини (із залученням працівників обласного КРУ), перевіривши використання бюджетних коштів у Службі автомобільних доріг у Львівській області та ДП "Львівський облавтодор", заявили про марнотратство. За інформацією пресслужби прокуратури області, виявлено численні порушення вимог законодавства під час виконання філіями ДП "Львівський облавтодор" робіт із експлуатаційного утримання доріг загального користування, які, своєю чергою, спричинили зай­ві видатки із державної скарбниці. Також під час перевірки щодо достовірності витрат на виконання ремонтнобудівельних робіт із ліквідації наслідків минулорічної липневої повені у філіях ДП "Львівський облавтодор" виявлено численні порушення, що призвели до зайвих витрат коштів з держбюджету на понад 74 тис. грн, з яких на момент проведення перевірки уже відшкодовано близько 64 тис. грн. За наслідками перевірок 20 осіб притягнули до дисциплінарної відповідальності, 135 тис. грн відшкодовано до бюджету.

Зауваги до дорожників, зокрема й Львівщини, мають не лише водії, прокуратура та КРУ, але й народні обранці. У розпорядженні "Пошти" є депутатське звернення голови підкомітету з питань цивільного законодавства комітету з питань правової політики Верховної Ради України Володимира Пилипенка (датоване 15 червня 2009 р.) до голови Державної служби автомобільних доріг України Вадима Гуржоса, в якому головний наголос зроблено на потребі перевірки витрат значних сум бюджетних грошей на ремонти доріг на Львівщині.

У запиті парламентар зазначає, що до нього звернулися працівники Служби автомобільних доріг у Львівській області, які повідомили, що внаслідок проведеної контрольноревізійним відділом Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор) перевірки, були виявлені та зафіксовані порушення у фінансово­господарській діяльності Служби автомобільних доріг у Львівській області (далі - служби). "Однак, за час перебування на посаді начальника служби І. Завійським не було вжито жодних заходів щодо усунення виявлених недоліків та запобігання їх вчиненню в майбутньому. Незрозумілим є також факт призначення І. Завійського на посаду начальника служби. Він раніше працював на цій посаді, але був звільнений за розвал роботи та зловживання службовим становищем... Викликає великий сумнів доцільність утримання ДП "Львівський дорсервіс", який очолює Л. Завійський - рідний брат начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області", - сказано у зверненні. Також нардеп зазначає, що згідно з даними, які надали працівники служби, вбачається, що їх керівником
І. Завійським, керівником ДП "Львівський облавтодор" Ю. Тарасовичем та керівником ДП "Львівський дорсервіс" Л. Завійським укладено низку договорів про проведення поточного ремонту автомобільних доріг на території Львівщини, постраждалих внаслідок липневої повені на суму понад 35 млн. За результатами виконаних робіт, у Службу автомобільних доріг області були представлені відповідні акти приймання виконаних робіт. Утім, парламентар зазначає: "Сьогодні залишається невідомим, куди саме, за які послуги і на рахунку якої організації "осіли" бюджетні кошти, які були виділені на ремонт доріг у гірських районах Львівщини, зокрема, у смт Славське". "Згідно з документами, автомобільні дороги у цьому населеному пункті відремонтовані, хоча насправді жодного ремонту не було", - сказано у зверненні. Аналогічна ситуація є і щодо проведення так званого "ремонту" ділянки автомобільної дороги Львів - Тернопіль. Отож, нардеп звертається до голови Державної служби автомобільних доріг України з проханням перевірити викладені факти та всі договори, укладені зі Службою автомобільних доріг у Львівській області, ДП "Львівський облавтодор" та ДП "Львівський дорсервіс", проектнокошторисну документацію, акти приймання виконаних підрядних робіт, платіжні документи щодо зарахування бюджетних коштів на розрахункові рахунки підрядних організацій, договори з субпідрядними організаціями, акти приймання виконаних робіт у субпідрядних організацій, платіжні документи щодо взаєморозрахунків з ними, товарно­супровідні та платіжні документи щодо придбання будматеріалів, а також накази про призначення директорів та головних бухгалтерів підрядних та субпідрядних організацій.

У розмові з "Поштою" парламентар Володимир Пилипенко зазначив, що, проїжджаючи Львівщиною, на власній шкірі відчув "якість" доріг. "Особливо це стосується напрямку Львів - Тернопіль на відтинку зі Львова до Золочева. Це страшна дорога! У гірських напрямках також ситуація не краща. Така ганебна ситуація не лише на Львівщині, але й в інших регіонах. Виникає питання: куди пішли гроші, які виділяли облавтодорам на ремонти доріг?" - зазначає нардеп, додаючи, що хтось завдяки державним грошам хоче заробити, в результаті чого страждають громадяни.

Пан Пилипенко та ще кілька депутатів є ініціаторами створення тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо перевірки доцільності використання бюджетних коштів на ремонти доріг. "Зараз готуємо усі необхідні документи про створення та функціонування такої слідчої комісії. Будемо звертатися до голів усіх фракцій ВРУ, аби ті виділили своїх представників для її роботи. Плануємо створити комісію ще на цьому сесійному засіданні. Вона мала б з'ясувати та розслідувати, на що витратили бюджетні гроші, виділені на ремонти шляхів. Громадяни не мають страждати від злочинної діяльності окремих керівників!" - наголошує співрозмовник. За його словами, парламентарі також звернуться до глави уряду Юлії Тимошенко, аби вона дала доручення КРУ на проведення позапланової перевірки облавтодорів. "Будемо звертатися зі запитом і до генпрокурора України та КРУ перевірити доцільність використання бюджетних коштів на ремонти доріг", - додає нардеп.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4424 / 1.61MB / SQL:{query_count}