Фонд «Солдатські матері – за нову армію» як надійна підтримка

Спочатку відправляли сигарети, домашню консервацію та навіть «Мівіну». Тепер допомагають тим, хто через війну залишився без синів та батьків

Про перші посилки на Схід та чим на восьмому році війни займається один із перших у Львові благодійних фондів, який невдовзі святкуватиме тридцятиліття, розповідає очільниця фонду «Солдатські матері – за нову армію» Ольга Іванівна Тимик.
Благодійний фонд «Солдатські матері – за нову армію» почав працювати у Львові ще у 1992 році. Тоді українські матері об'єдналися, аби повернути своїх дітей, які після розпаду Радянського Союзу опинились за межами України у неіснуючій країні з неіснуючими документами. Тоді ніхто ще не міг їм допомогти, бо в Україні ще не встигли створити відповідних державних інституцій. Об'єднання матерів розв’язало це питання, але своєї діяльності не припиняло.
Теперішня очільниця фонду Ольга Іванівна Тимик потрапила у фонд у 2011 році, коли в мирний час у військовій частині за дивних обставин загинув хлопець. Родина хотіла дізнатися, що трапилося насправді. А за кілька років в Україні почалась війна.
«Благодійний фонд «Солдатські матері – за нову армію» стали одними із перших, хто почав активно допомагати українським військовим та добровольцям. На той момент у нас як організації вже все було налагоджено: ми мали рахунки, мали контакти з діаспорою, мали розуміння, до кого звертатись по допомогу», – пригадує Ольга Тимик.
Почали з того, що збирали хлопців на війну – від шкарпеток до касок. Не давали їм хіба зброї. Одягали спочатку тих хлопців, які йшли з ближніх околиць – Зимної Води, Суховолі, Рудна. Потім почали відправляти на фронт і продукти. 
«Люди зносили нам консервацію, ліпили вареники, пакували навіть «Мівіну» та сигарети. У 2014 році нам на допомогу прийшов колектив, очолюваний Романом Федишиним, підприємці «Шувару». Скільки тонн їжі ми разом назбирували та передавали на війну та сім'ям, що чекали своїх рідних, за весь час співпраці – годі й порахувати», – говорить жінка.
А потім матері почали відвідувати військовий шпиталь. До хлопців приходили не з порожніми руками. Фрукти, овочі, смаколики – все це було за «Шуваром», засновником якого є депутат Львівської міської ради від Об'єднання «Самопоміч» Роман Федишин. А за жінками – добре слово та моральна підтримка.
«А далі розпочався, мабуть, найважчий період, який триває і досі. З'явилися матері, які втратили на цій війні синів. І з кожним місяцем їх ставало тільки більше. Тому мали їх рятувати. Організовували зустрічі, дні пам'яті. Спільнота матерів підтримувала кожну таку маму, яка до нас приходила», – говорить пані Ольга.
Паралельно займаються дітьми загиблих героїв. Один з останніх проєктів – народний «Портфелик», участь в якому взяли 14 країн. Благодійники зібрали 180 портфеликів для таких дітей, які укомплектували усім необхідним, «Шувар» надав солодощі та фрукти. А ще фонд матерів організовує кілька років поспіль поїздки на море. Возили діток за кордон – у Латвію, Литву, Хорватію. 
Як і останні вісім років, зараз для дітей загиблих героїв готують пакунки на Миколая.
«Подарунки, одяг, канцтовари – усе, що ми просили, нам надавали підприємці та благодійники. Постійну підтримку маємо від Романа Федишина. Навіть коли в Україні запровадили локдаун, кілька місяців поспіль депутат та підприємці ринку надавали нам продуктові підтримувальні пакети для тих сімей військових, які втратили роботу. І для них це була важлива рука допомоги», – каже Ольга Іванівна.
“За всі роки війни на усі звернення волонтерів, громадських організацій, благодійних фондів про допомогу для воїнів на Схід чи ветеранів, що повернулись, Роман Степанович Федишин завжди говорить “ТАК”. Утеплення і прилади для бліндажів, продукти для захисників, смаколики, солодощі та фрукти для їх дітей тут — далеко не повний перелік допомоги депутата і громадянина. А минулого року, на Миколая, коли наша 80-ка була на Сході, Роман Федишин особисто відвозив подарунки не лише для воїнів, але й для 120 дітей із школи-інтернату. Львівські діти можуть бути впевнені — цього року шуварівський Миколай прийде до них також,” - говорить заступниця директора ТзОВ "РСП "Шувар", помічниця депутата Клавдія Гордієнко.
Наступного року фонд “Солдатські матері - за нову армію" відзначатиме 30-ліття від свого існування. Жінки кажуть, найкращим подарунком для них стало б те, що у 2022 році потреба в існуванні їх фонду відпала.
офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5376 / 1.57MB / SQL:{query_count}