Львів намагається підтримати славу найзеленішого міста України, безсистемно облаштовуючи клумби на окремих газонах
На львівських клумбах кипить робота над декором - райдержадміністрації змінюють звичні насадження квітів на новинку для нашої країни - мульчу. На вигляд новація нагадує кольорову тирсу, яку обсипають довкола дерев або ж навіть роблять нею візерунки. Помаранчева, яскравочервона, коричнева та чорна - усе з натуральних барвників сажі та глини. Таке декорування значно вигідніше, адже свого кольору мульча не втратить мінімум три роки. Крім того, у такий спосіб розв'язано ще одну проблему:
- Для нас - це справді порятунок, бо минулого року ми чотири рази насаджували квіти на клумбах, а люди їх розкрадали, - зі сумом зауважує "Пошті" Ірина Маруняк, голова Галицької райдержадміністрації. - Новинка припала усім до смаку, інколи бачу навіть, як біля таких клумб фотографуються або ж просто стоять розглядають...
Виготовляти мульчу в Україні почали лише цього року, тому підприємці самі звернулися до чиновників зі своєю розробкою.
- Ми працюємо тільки два з половиною місяці в Україні, - розповідає "Пошті" приватний підприємець Тарас Приступа. - Тому самі звертаємося до різних установ і пропонуємо свої послуги. Можу сказати, що Львів займає друге місце за кількістю замовлень, суттєво попереду - Київ. Мульча відносно не дорога і менш вразлива до псування з боку несвідомих громадян. На такий декор не хочеться кидати недопалки і поки що не було випадків розкрадання. Окрім того, у всіх великих містах водії люблять паркувати свої автівки на бордюрах, при цьому знищуючи клумби та молоді деревця. Наступного року ми запропонуємо недорогі пластикові парканчики, якими можна буде обгородити дерево, це повинно обмежити сваволю водіїв.
Львів має 4429 тисяч гектарів зеленої території. Тобто на кожного мешканця міста припадає 38 квадратних метрів, тоді як середній показник в Україні – 36,1 кв. м. |
Цікаво, що відповідального за "зелене обличчя" міста в Ратуші просто немає. Наразі про це епізодично дбають у районних адміністраціях. От і виходить, що незначний поступ у прикрашанні міста відбувається з ініціативи підприємців та за кошти спонсорів. Самі ж чиновники не надто активні навіть до ініціатив. До прикладу, працівники ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка пропонували висадити у місті магнолії, яких вдосталь для цього має ботанічний сад. Весною цвітіння магнолій могло б стати доволі привабливою атракцією для туристів. Адже, до прикладу, до Ужгорода насолодитися цвітінням сакури на початку травня приїжджають натовпи туристів. Та у львівській Ратуші ідею просто проігнорували.