Малий прикордонний старт

Із 1 липня набуде чинності угода між Україною та Польщею про малий прикордонний рух, але перетинати кордон зі спрощеними документами можна буде лише зі серпня

Із 1 липня набуде чинності угода між Україною та Польщею про малий прикордонний рух, але перетинати кордон зі спрощеними документами можна буде лише зі серпня

Останній акорд затвердження спрощеного режиму перетину кордону між Україною та Польщею нарешті відбувся. 17 червня Радослав Сікорскі, міністр закордонних справ Республіки Польща, після місяця зволікань нарешті підписав угоду про малий прикордонний рух. Тож тепер від 1 липня українці та поляки, що мешкають у тридцятикілометровій зоні від кордону, зможуть перетинати кордон за спрощеною схемою. За підрахунками польського міністерства закордонних справ, такою можливістю можуть скористатися понад 1,5 мільйона осіб.

За словами Лева Захарчишина, начальника управління міжнародного співробітництва Львівської ОДА, вже є аплікаційні форми відповідних документів. Заповнити їх жителі прикордоння зможуть у двох містах України - Львові та Луцьку, у Польщі цим займатимуться у Любліні. Наразі документи оформлятимуть у візових відділах польських консульств, проте польська сторона обіцяє, що небавом відкриє спеціальні відділення, що опікуватимуться лише малим прикордонним рухом. Цікаво, що українці отримають документ у вигляді пластикової картки, а полякам ставитимуть візу у закордонний паспорт.

- За аналогією до видачі документів жителям, до прикладу, угорського прикордоння, тривалість оформлення документів розтягнеться до одного місяця і коштуватиме 20 євро. Безплатно послугою зможуть скористатися діти до 18 років, пенсіонери та інваліди, - пояснив "Пошті" пан Захарчишин.

Нагадаємо, спрощену візу мешканцям прикордоння видаватимуть на два роки, і якщо особа не порушуватиме правил перебування у сусідній країні, пізніше подовжуватимуть ще на п'ять років. Попри довгоочікуваність та важливість цієї угоди для українців, експерти вже нині прогнозують певні ускладнення, до яких призведе спрощений режим. Головне з них - черги поблизу кордону. Хоча українські чиновники запевняють, що нововведення не повинне спричинити корків на пунктах перетину. Адже кількість охочих перетнути кордон не збільшиться, стверджують вони, просто спроститься сама система перетину і зменшиться її вартість.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3719 / 1.54MB / SQL:{query_count}