Правила безпеки в авіації завжди були жорсткішими, ніж для інших видів перевезень. Аеропорт у Львові був закритий під час карантину, але вже встиг адаптуватися до нових правил перевезень. «Львівська Пошта» дізналася, як зараз працює Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького та які правила для пасажирів.
Отже, вхід до терміналу Львівського аеропорту дозволений пасажирам, а також працівникам летовища і авіакомпаній. На вході пасажири показують паспорт та посадковий квиток. Інші люди потрапити у приміщення аеропорту не можуть. Ті, хто зустрічають чи проводжають, до терміналу не заходять. Проте є винятки: наприклад, пускають людей, які супроводжують людей з інвалідністю чи дітей.

«У Львівський аеропорт пускають людей за три години до вильоту літака. Мій чоловік привіз мене, але не може зайти в аеропорт. Чекатиме в машині, поки не сяду в літак. Ми приїхали з Тернополя», – розповіла пані Ірина. Жінка летить на роботу до Італії.
«Я купила квиток, хочу з рідними дочекатися посадки, посидіти в терміналі, а не можна. Чому? Хіба люди не пересікаються в транспорті, магазині?» – обурюється пані Марія, яка теж летить на роботу за кордон.
Аеропорт у Львові був закритий на час карантину, але вже встиг адаптуватися до нових правил перевезень. Всі працівники перебувають у масках і нагадують пасажирам про масковий режим. «Маску обов’язково носити в аеропорту. Ми вже звикли», – каже охоронець на вході. – Міряємо температуру пасажирам і наголошуємо про те, що потрібно дотримуватися соціальної дистанції – півтора метра. Перед стійкою реєстрації та інформації в аеропорту на підлозі є спеціальні наліпки, які нагадують про дотримання дистанції».

Як розповіли «Львівській Пошті» у пресслужбі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, станом на кінець вересня Львівське летовище обслуговує три десятки авіарейсів у міжнародних напрямках – Вроцлав, Гданськ, Дортмунд, Берлін, Мілан, Тіват, Прага, Рим, Лісабон, Відень, Лондон, Анталія, Даламан, Стамбул, Бодрум, Шарм-ель-Шейх, Хургада. 1 вересня угорський лоукостер Wizz Air запустив новий напрямок зі Львова до Пардубіце (Чехія). Місто Пардубіце розташоване на сході Чехії, за 96 км від чеської столиці. Рейси авіакомпанія буде здійснювати щовівторка та щосуботи. А минулого тижня авіакомпанія SkyUp відновила рейси зі Львова до Ізраїлю, зокрема до Тель-Авіва.

Серед внутрішніх авіарейсів найбільше польотів зі Львова до Києва в аеропорт «Бориспіль». Із міста Лева найбільше рейсів у тиждень до «Борисполя» – 21 рейс. На другому місці – до польської Варшави – 12 рейсів на тиждень. До слова, авіакомпанія LOT з 1 вересня збільшила частоту виконання рейсів зі Львова до Варшави – зі 7 до 12 на тиждень. Рейси є двічі на день: вранці по понеділках, вівторках, середах, п’ятницях, суботах, неділях. Виліт із Варшави о 12.35, приліт до Львова о 13.35. Виліт зі Львова о 14.25, приліт до Варшави о 15.25. Ввечері по понеділках, вівторках, четвергах, п’ятницях, суботах, неділях. Виліт із Варшави о 16.40, приліт до Львова о 17.40. Виліт зі Львова 18.30, приліт до Варшави о 19.30.
Відколи з 17 червня уряд дозволив відновити регулярні рейси, у Львівському аеропорту постійно зростає їх кількість. Досі діє активна чартерна програма. Це рейси зі Львова до Анталії, Хургади, Шарм-ель-Шейха.

Також Wizz Аir, незважаючи на кризу, відкрив у Львівському аеропорту свою базу і оголосив про нові напрямки, яких раніше не було, наприклад Лісабон. «Цей рейс став найдовшим рейсом зі Львова», – кажуть представники авіакомпанії Wizz Аir.
Як писала «Львівська Пошта», у Львівському аеропорту ще влітку встановили пункт забору однієї з сертифікованих лабораторій, яка відбирає матеріал і робить тести на коронавірус.

«ПЛР-тестування допоможе пришвидшити вихід із самоізоляції осіб, що перетнули державний кордон. Щодня тести роблять люди, які прилітають із країн «червоної» зони. Медична процедура разом із оформленням триває 15 хвилин», – розповідає «Львівській Пошті» Олег Паньків, виконавчий директор лабораторії.
І додає, що оплатити тест можна за допомогою картки. «Ціна тесту на пасажира – 1500 гривень. Результати готові вже на наступний день, відповідно за умови негативного результату приходить повідомлення у додатку «Дій вдома», який обов’язково потрібно встановлювати», – зазначає Олег Паньків.
До речі, Державне агентство розвитку туризму України оновило список країн «червоної» та «зеленої» зон. Отож

зараз у «червоній» зоні перебуває Чорногорія, у «зеленій» – Хорватія, Албанія, Болгарія, Єгипет та Туреччина.
Нагадуємо, що після повернення з відпочинку у країнах «червоної» зони українці мають піти на самоізоляцію та застосувати додаток Дій вдома. Дострокове припинення самоізоляції можливе після отримання негативного ПЛР-тесту.
Варто зазначити, що до березня цього року у Львівському аеропорту не мали запланованих вантажних рейсів. Але відсутність пасажирських рейсів під час карантину посприяло запуску цього процесу. «На початку квітня було запущено рейси зі Львова до Риги, Франкфурта та Тель-Авіва, які здійснює авіакомпанія «Eлерон», – розповідають у Львівському аеропорту.
Українська влада дозволила в’їзд іноземним громадянам із 28 вересня. Іноземців прирівняють до українців, які повернулись з-за кордону. Правила для українців залежать від того, чи належить держава, з якої вони приїхали, до списку країн зі значним поширенням коронавірусу.
Країна входить у цей список, якщо кількість нових випадків зараження Covid-19 на 100 тисяч людей за 14 днів перевищує такий показник в Україні.
Після 28 вересня ці правила поширюються і на іноземців. Вони будуть змушені самоізолюватись, якщо епідемічна ситуація в країні, з якої вони прибули, гірша, ніж в Україні. Замість самоізоляції можна буде здати тест на коронавірус після приїзду.
Для в’їзду в Україну іноземці повинні мати чинний страховий поліс, якщо вони оберуть самоізоляцію, то повинні встановити спеціальний електронний додаток.
Довідка
Посилання, які допоможуть вам спланувати відпочинок чи поїздку.
Фото: пресслужба львівського аеропорту