Комунальні шанці

Ремонтуючи інженерні мережі, служби по кільки разів розривають одну й ту ж вулицю, а відтак залишають після себе місячні пейзажі

Ремонтуючи інженерні мережі, служби по кільки разів розривають одну й ту ж вулицю, а відтак залишають після себе місячні пейзажі

Заміна інженерних мереж міста, яка теоретично мала б спростити життя львів'янам, може натомість суттєво його ускладнити. Адже попереджати про відімкнення світла і води під час ремонту комунальні служби вважають зайвою морокою. А канави замість тротуарів і криво покладену плитку після завершення робіт - "легким недопрацюванням". І знайти відповідальних за завдані матеріальні збитки (вже не кажучи про моральні) пересічному мешканцеві майже не реально. "Пошта" переконалась у цьому на власному гіркому досвіді.

У понеділок у розпал робочого дня під час підготовки випуску газети у редакції без попередження вимкнули світло, оскільки одна з фірм, розташованих на тій самій вулиці, здійснювала врізку в електрокабель. Як наслідок, половина пр. Шевченка залишилася без струму. А фірма­замовник і ВАТ "Львівобленерго" вирішили, що ймовірне відімкнення світла неважливе для більше десятка підприємств, які розміщені на проспекті. Тож повідомляти про це не варто.

- У нас є планова заміна електрокабелів з потужності 220 Вт на 380 Вт. Графік затверджений, і ми його дотримуємося. Однак ми не можемо прорахувати час, коли підприємцям потрібно буде збільшити потужність, і він подасть заявку, чи інспектор при перевірці знайде невідповідність технічних умов або інші порушення. Вже не кажучи про аварійні випадки, - стверджує Галина Єлесеєнко, керівник пресслужби ВАТ "Львівобленерго".

Саме тому, на її думку, контролювати, коли і де будуть розриті вулиці через роботи, що стосуються електропостачання, дуже важко. А щодо благоустрою території, то підприємство має укладені угоди з районними шляхоремонтними підприємствами, і саме останні мають відповідати за повернення розритих тротуарів до попереднього стану після прокладення мереж.

Подібної стратегії дотримується і ЛКП "Львівводоканал". Щоправда, ремонт тротуарів і доріг після себе проводить самотужки. Виявилось, що це значно дешевше, ніж укладати угоди з шляхоремонтними підприємствами, та й надійніше щодо якості виконання робіт. Як і обленерго, водоканал при плановій заміні трубопроводів погоджує графік з райадміністраціями.

- Часто в нас бувають аварійні прориви водопроводу чи каналізації, але ми намагаємося у найкоротші терміни їх ліквідовувати і завжди наводимо опісля благоустрій. Лише у випадку прориву каналізаційних випусків, які належать до ЛКП, ми ліквідовуємо проблему, а благоустроєм займається район, - розповіла Уляна Горбата, прессекретар ЛКП "Львівводоканал".

Крім того, за її словами, дуже часто трапляється так, що одну й ту саму трубу латають по кілька разів, аж поки не знаходять грошей на її заміну.

- Саме так було з трубою біля ринку "Іскра" на Сихові, де часто ставалися прориви. Зараз ми знайшли кошти і замінили більше 100 метрів проблемної ділянки, - запевнила Уляна Горбата.

Підтверджує це і Роман Белень, начальник комунального відділу Галицької райадміністрації. За його словами, всі графіки ремонту інженерних мереж узгоджують і їх дотримання чітко контролюють. Винятки становлять лише аварійні ситуації.

- Ми не даємо дозволу проводити планові роботи, поки не матимемо на руках угоди на замощення і наведення благоустрою із чіткими термінами виконання. Окрім цього, ми з КП "Адміністративно­технічне управління" моніторимо якість замощення. І якщо вона є незадовільною, накладаємо штрафи до 200 грн. Натомість при аварійному втручанні в інженерні мережі нас лише ставлять до відома, - розповів Роман Белень.

Однак, зважаючи на аварійність львівських мереж, хаос на вулицях ремонтів вражає. Одну й ту саму вулицю за сезон може розкопати "Львівобленерго", "Львівводоканал", газовики та "Укртелеком". А львів'яни часто вимушені виконувати неабиякі маневри поміж бойовими шанцями комунальників. І саме тут закрадаються сумніви з приводу того, чи комунальні служби справді узгоджують між собою час і місця проведення навіть планових робіт, а також чи справді контролюють райадміністрації повернення доріг до попереднього стану після ремонту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4305 / 1.57MB / SQL:{query_count}