У рекреаційній зоні Брюховичів вирубують ліс для приватної забудови. У селищі кажуть, що землю виділили законно
Черговий скандал розгортається довкола брюховицьких лісів та забудови території у межах лісової зони. Цього разу депутати міської ради Львова звернулися до правоохоронних органів з проханням розслідувати незаконне виділення землі у природоохоронній зоні під приватну забудову.
Нагадаємо, кілька тижнів тому Вищий адміністративний суд України ухвалив доленосне рішення у справі захоплення брюховицьких лісів, яким таки залишив за громадою 32 гектари землі. Намагання кооперативу "Ремонт", який, грубо сфальсифікувавши документи, прагнув захопити понад 350 га землі, на щастя, виявилися марними. Тепер, за словами Віри Лясковської, депутата міської ради та голови постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою, депутати Львівської міськради знов зафіксували факт порушення чиновниками Брюховицької селищної ради чинного законодавства. Йдеться про те, що посадовці селищної ради незаконно вилучили з брюховицьких лісів земельні ділянки, змінили їх функціональне призначення із рекреаційнооздоровчого на житловогромадську забудову та передали ділянки в користування фізичним та юридичним особам. Зараз на ділянках триває активна вирубка лісу. Вже сьогодні нові власники вирубали кілька десятків цінних дерев.
- Ми виявили щонайменше три ділянки, які було вилучено з державного лісового фонду та віддано під забудову. Скільки їх є загалом, ми не знаємо. Тому ми просимо правоохоронців провести комплексну перевірку рішень Брюховицької селищної ради, щоб встановити повний обсяг порушень. Адже це відпочинкова зона Львова і унікальна цінна територія Європейського вододілу. Розпорядником цих земель є Верховна Рада України, а ухвалювати рішення про вилучення ділянки чи зміну її цільового призначення може лише Кабінет Міністрів України, якому Верховна Рада делегувала ці повноваження, - розповіла "Пошті" Віра Лясковська.
При цьому депутати говорять про дві конкретні ділянки - площею 1,1 га та 0,21 га. На одній з ділянок навіть вже встигли побудувати по периметру бетонний цоколь під майбутню огорожу. За інформацією депутатів, наразі відомо приблизно про три гектари землі в природоохоронній зоні, яку посадовці Брюховицької селищної ради віддали в приватне користування. За словами Віри Лясковської, міські депутати звернулися по допомогу не лише до львівських правоохоронців, але й до Генпрокуратури та депутатів Верховної Ради. Вони просили провести спеціальне засідання і створити депутатську комісію для розслідування цієї ситуації.
Водночас у Брюховицькій селищній раді своєї вини не визнають і запевняють, що робили все в межах чинного законодавства. За словами Олександра Молодого, землевпорядника селищної ради, йдеться про чотири ділянки по 15 соток, а жодної ділянки більше гектара рада не виділяла.
- Це просто черговий піар пані Лясковської, - переконаний пан Молодий. - Мені здається, це роблять, аби відволікти увагу від проблем із землями, мостами Львова тощо. Обласне управління лісового господарства дало дозвіл на вилучення цих ділянок, що є в їхній компетенції. Всі наші ухвали були в межах повноважень селищної ради і відповідали законам про місцеве самоврядування. Ми ухвалювали рішення лише на основі всіх необхідних рішень, погоджень тощо. Державні акти на право власності на землю надаються лише після погоджень обласного управління земельних ресурсів, висновків управління охорони історичного середовища, екології, культури міської ради та санстанції. До слова, про свій приїзд у Брюховичі міські депутати нас не повідомили, що, на мою думку, як мінімум не етично.
"Пошті" вдалося додзвонитися до начальника обласного управління лісового господарства Анатолія Дейнеки. На жаль, пан Дейнека перебував у відрядженні і не міг предметно роз'яснити ситуацію, що склалась довкола конкретних ділянок. Проте начальник управління запевнив, що відведення деяких ділянок в брюховицьких лісах і зміну їх цільового призначення під громадськожитлову забудову він справді погоджував. Ба більше, за словами пана Дейнеки, рішення про відведення ділянок площею до одного гектара навіть у лісах державного фонду прерогатива саме органів самоврядування місцевого рівня, а вже понад один гектар - Кабінету Міністрів.
Попри звернення міських обранців до СБУ та прокуратури, правоохоронці, здається, не поспішають займатися цієї справою. За словами Мар'яни Гайовської, прессекретаря обласної прокуратури, прокуратура візьметься до справи після того, як до них надійде письмове звернення від депутатів.
- Коли ми отримаємо відповідне звернення, прокуратура вживатиме всіх заходів прокурорського реагування навіть до порушення кримінальної справи. Якщо ухвала сесії незаконна, прокурор її обов'язково опротестує, - запевнила "Пошту" Мар'яна Гайовська.