Автобусна ревізія

Результати профілактичної операції за два тижні червня вкрай невтішні: аварійні виходи в автобусах несправні, а водії сідають за кермо напідпитку

Результати профілактичної операції за два тижні червня вкрай невтішні: аварійні виходи в автобусах несправні, а водії сідають за кермо напідпитку

До кінця червня на Львівщині триватиме профілактична операція "Автобус2009". Це всеукраїнський захід. Працівники Державтоінспекції проводять місячник задля попередження аварійності на пасажирському автотранспорті, зміцнення транспортної дисципліни водіїв, підвищення технічної готовності автобусів, які залучаються до перевезень людей, особливо під час довезення груп дітей до місць відпочинку. Про це "Пошті" повідомила керівник пресслужби ДАІ ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська.

Під час цього заходу планують провести додаткові перевірки стосовно додержання пасажирськими перевізниками вимог Закону "Про дорожній рух", а їх водіями вимог Правил дорожнього руху. У Департаменті ДАІ МВС України зазначають, що особливу увагу під час операції надаватимуть контролю за виконанням попередніх приписів ДАІ з виявлених недоліків, організації передрейсового контролю за технічним станом автобусів та обов'язковому медогляду водіїв.

Свідченням, що автобуси небезпечний транспорт, є травневий інцидент зі згорілою маршруткою у Львові на Привокзальній. Добре, що хоч ніхто з людей не постраждав. Власне після цього трафунку даішники визнали: в області ще не на достатньому рівні проводять технічне обслуговування автобусів, якими перевозять пасажирів ( "Чому горять маршрутки?" - "Пошта" № 790).

За два тижні операції на Львівщині працівники ДАІ оглянули 1100 пасажирсь­ких автобусів на 93 автотранспортних підприємствах (загалом в області на цій ниві працює 158 таких фірмперевізників, які на своєму балансі мають 3907 автобусів). На жаль, картина зовсім невтішна!

"Провівши огляд, наші працівники виявили 185 технічних несправностей, зокрема, у 40 випадках ава­рійний вихід в автобусах був несправний! Є також два факти, коли газове обладнання встановили з порушеннями. У 85 випадках заборонили експлуатацію автобусів. 10 транспортних засобів опинилися на арештмайданчику ДАІ. Усього ж виявили 500 грубих порушень водіями Правил дорожнього руху", - розповідає Світлана Добровольська.

Серед порушень горешоферів, які впливають на аварійність на дорогах, - перевищення швидкості, порушення переїзду через перехрестя та залізничні переїзди. І що найгірше - керування автобусами в стані алкогольного сп'яніння. Лише з початку червня на теренах Львівщини даішники затримали п'ять водіїв напідпитку, які везли пасажирів! Оковиту спожили і сіли за кермо шофери у Дрогобичі, Жидачеві, Бориславі та Трускавці. Таких п'яничок довелося знімати з маршруту і скеровувати на медичний огляд. Автобус доправляють на арештмайданчик, а водія на перший раз за такий інцидент штрафують на 2550 3400 грн. Якщо його вдруге затримають у такому ж стані за кермом, то йому вже доведеться розпрощатися з 6800 грн, або ж позбавлять права на керування на 12 роки. У місті Лева наразі жодного випадку, щоб шофер був напідпитку, не було. У ДАІ кажуть: добре, що хоч львівські водії у цьому плані виправилися, стали більш дисциплінованими і не жартують із законом. Звісно, ніхто не хоче опісля витягувати з гаманця власні гроші на штраф.

Тим часом, лише у червні у Львові сталося три дорожньотранспортні пригоди за участю автобусів. Так, на пр. Червоної калини в салоні пасажирського автобуса БАЗ пенсіонерка під час падіння отримала закриту черепно­мозкову травму та гематому. На вул. В. Великого під час зіткнення легковика з автобусом травмувалася учениця 11го класу. А на вул. Дж. Вашингтона водій автобуса наїхав на городянина. Інцидент стався з вини останнього, адже той був нетверезим. За словами пані Добровольської, всього ж від початку року в області сталося 20 ДТП за участю водіїв автобусів (це на 6 випадків менше, ніж торік).

У даішників свої зауваження, а безпосередньо у пасажирів - свої. Скажімо, жителі Львова та області цілком справедливо нарікають, що салони маршруток та автобусів мають незадовільний санітарний стан, за поручні гидко триматися, бо вони липкі, водії під час руху курять, місця для сидіння пасажирів забруднені, пошкоджені або й не закріплені належним чином, вікна чи люки не завжди можна відчинити. Особливо це допікає у спеку та години пік...

Суб'єктивний погляд

Ігор Собенко,
заступник начальника управління транспорту та зв'язку Львівської міськради:

- Звісно, що такі профілактичні операції є потрібними. Тим паче, якщо вони спрямовані на поліпшення безпеки та якості перевезень пасажирів. Ті чи інші зауваження працівники ДАІ скеровують нам після завершення таких заходів. Два роки тому наше управління розірвало угоду з однією фірмоюперевізником, а головна автотранспортна інспекція позбавила її ліцензії. Причина - у цієї фірми була низка порушень, які впливали на безпеку перевезення пасажирів. Якщо ж городяни мають зауваження до роботи водіїв, то можуть поскаржитися на гарячу лінію управління транспорту та зв'язку Львівської міськ­ради: тел. 2615566.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4584 / 1.59MB / SQL:{query_count}