Після майже року проведення капітального ремонту Левандівський міст й надалі є небезпечним для життя та здоров'я львів'ян. У суботу, 13 червня, близько 14ї години, під час будівельних робіт від конструкції мосту відламалася середня залізобетонна балка завдовжки 25 метрів. Балка впала на залізничне полотно, що на якийсь час зупинило рух потягів, а також пошкодила високовольтну контактну мережу, дві опори і металеву ферму. Було знято напругу на п'яти коліях, перекрито напрямки на трьох коліях, пучок колій на пасажирський парк в напрямку тупика, сортувальновідправний парк, транзитний парк ст. Львів. На щастя, постраждалих немає. Колійовці кажуть, що інцидент трапився під час десятихвилинної перерви у русі потягів, інакше жертв не можливо було б уникнути.
Нагадаємо, майже рік тому - 19 червня 2008го - Левандівський міст, який з'єднує мікрорайон Левандівка з вулицею Шевченка, раптово обвалився. Після аварії проїзд мостом було заборонено. Та ремонтувати його ніхто не поспішав, адже міст виявився... нічийним. Львівська міська рада та Львівська залізниця довго з'ясовували між собою, хто ж має відповідати за нього. І зрештою, місто таки взяло Левандівський міст на свій баланс.
Для облаштування мосту з державного бюджету було виділено понад 13 млн грн, проте ремонт це не вельми пришвидшило. Роботи розпочалися лише у грудні 2008 року, а у травні 2009го було відкрито одну зі смуг дорожнього полотна мосту.
Основним виконавцем робіт визначили ТзОВ "Західтрансбуд". Цікаво, що, за інформацією пресслужби ГУ МВС України у Львівській області, проти деяких посадовців місцевої влади та фірми, яка займається реконструкцією цього шляхопроводу, працівники Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України ще у серпні 2008 року зібрали матеріали з приводу розкрадання бюджетних коштів на суму близько мільйона гривень. Зазначені матеріали скерували до Генеральної прокуратури України для прийняття рішення за фактами протиправних дій. Своєю чергою, Генпрокуратура України повернула ці матеріали до прокуратури Львівської області, яка відмовила у порушенні кримінальної справи.
Рух потягів після суботнього інциденту, а також контактну мережу на аварійній ділянці вдалося відновити лише ввечері наступного дня. За словами Лілії Криницької, начальника пресцентру Львівської залізниці, пасажирські та приміські поїзди по черзі вивозили тепловозом по одній колії, яка не була загромаджена.
- Ми просимо вибачення у пасажирів через незручності, які, проте, сталися не з нашої вини, - сказала Лілія Криницька.
Натомість пасажири, які потрапили у залізничний корок, скаржилися "Пошті" не так на затримку поїздів, як на відсутність інформації про причину запізнення.
- Нам ніхто нічого не повідомив. Ми просто стояли і чекали. Провідники казали, що технічні неполадки, проте не уточнювали, що саме трапилося. Ситуація прояснилась, коли ті, хто проводжав, подзвонили і сказали, що завалився міст. Враження від почутого - шок, адже балка могла впасти й на кілька хвилин пізніше і, можливо, навіть на наш вагон. Чекали загалом хвилин 4050, хоча в дорозі майже нагнали час і запізнились лише на 20 хвилин, - розповів "Пошті" пан Орест, який 13 червня їхав поїздом Львів - Здолбунів.
Ще один очевидець, з яким спілкувалася "Пошта", також розповів, що дізнався про причину затримки від оператора таксі. На його намагання замовити до вокзалу автівку йому пояснили, що цього немає сенсу робити, оскільки усі поїзди спізнюються через аварію на Левандівському мосту. - Таке враження, що провідники й самі не знали, що відбувається, - сказав "Пошті" пан Олег, який повертався того дня з Києва до Львова.
За інформацією пресслужби МНС, надзвичайна ситуація трапилася через порушення технологічних робіт бригадами ТзОВ "Західтрансбуд". Лілія Криницька уточнила, що стара залізобетонна балка, яку піднімали два крани, тріснула посередині й упала на залізничне полотно. Натомість Андрій Садовий, міський голова Львова, переконаний, що обвал стався не з вини підрядника. "Балки були такі гнилі, що я дивуюся, як ми пройшли до цього етапу ремонту без проблем. За законодавством, на час реконструкції Левандівського моста треба було взагалі припинити сполучення і дорожнє, і залізничне, але це було б надзвичайною ситуацією для цілого регіону", - прокоментував Андрій Садовий.
Тож виходить, що пан голова зневажив безпекою львів'ян і свідомо не вжив усіх заходів, щоб убезпечити життя мешканців міста? Дивно, та виглядає на те, що очільник міста, замість дбати передусім про інтереси львів'ян, натомість усіма можливими способами намагається захистити фірмупідрядника. "Пошта" дозволить собі піддати сумніву фаховість висновків міського голови щодо вини чи невинуватості підрядника. Бо ж через день після аварії пан Садовий керувався, вочевидь, не так аргументованими доводами, як власними емоціями.
Замість вигороджувати ТзОВ "Західтрансбуд", панові Садовому, видається, вартувало б звернути увагу на решту мостів міста. Адже жоден з них, окрім Левандівського, і надалі не має господаря. І це при тому, що ще в березні цього року управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міськради наголошувало, що 8 з 12 мостів у Львові давно потребують капітального ремонту.