Завдяки Міністерству транспорту та зв'язку Львів може втратити Євро2012. Адже через бюрократичну тяганину між чиновниками цього відомства та працівниками державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів", яке підпорядковується міністерству, затримується інвестиційний конкурс на будівництво нового терміналу, а побудова злітнопосадкової смуги через півтора тижня може взагалі зупинитися. Попри обіцянки міністра Йосипа Вінського 8 червня оголосити умови інвестиційного конкурсу на будівництво нового терміналу, цього досі не зроблено. У Львівській обласній держадміністрації запевняють, що зацікавлення проектом висловили 36 інвесторів, проте затягування оголошення конкурсу та невизначеність умов можуть суттєво вплинути на їх інтерес.
Щобільше, попри те, що наразі "Азовінтекс" випереджає графік з реконструкції злітнопосадкової смуги майже на місяць, за півтора тижня роботи на цьому об'єкті взагалі можуть припинитися на невизначений термін. Причина - міністерство не надало компаніїпідряднику робочих креслень на подальші роботи.
Ситуацію із затягуванням реконструкції львівського летовища 11 червня обговорювали у Львівській ОДА на засіданні робочої групи. Микола Кміть, голова ЛОДА, відверто висловлював своє незадоволення роботою Міністерства транспорту та зв'язку: "Це вже третє засідання, яке нічого не дає. Щоразу від міністерства приїжджає нова людина і все йде по колу. Мінтранс веде полеміку з аеропортом "Львів", тобто зі своїм же підприємством. Складається таке враження, що міністерство просто не зацікавлене у будівництві аеропорту і хоче скасувати Євро у Львові", - сказав Микола Кміть.
Цікаво, що головною проблемою цього разу виявилася навіть не традиційна нестача коштів. Парадокс полягає у тому, що гроші є, а ось розпоряджатися ними нікому. Адже, за українським законодавством, замовником виконання робіт має бути окрема юридична особа, так звана служба замовника, проте через розбрат між аеропортом та міністерством її досі не створено.
Абсурдним є й процес викупу землі. Наразі Держказначейство вже отримало на ці цілі 5 млн 100 тис. грн, проте хто має викуповувати землю, досі не зрозуміло: міністерство киває на аеропорт, а той - на місцеву владу...
Окрім того, досі не відомо, хто ж таки є очільником ДП "Міжнародний аеропорт Львів". Адже Йосип Вінський звільнив Олександра Загреву, попри те, що останній перебуває на лікарняному. Своєю чергою, за словами Руслана Барана, комерційного директора ДП "Міжнародний аеропорт "Львів", Олександр Загрева говорив із прем'єрміністром України Юлією Тимошенко і заручився її підтримкою. Ще один приклад "вправного управління": міністр профільного міністерства та прем'єрміністр не сходяться в думці з приводу особи очільника аеропорту: перший звільняє, друга - підтримує.
Микола Кміть на запитання "Пошти", як він оцінює роботу Олександра Загреви на посаді генерального директора аеропорту, сказав: "Я не можу оцінювати роботу Олександра Загреви, а лише роботу підприємства, яке він очолював. Останні кілька років львівський аеропорт щороку збільшував свої потужності і є одним із п'яти найкращих підприємств у цій галузі".
А поки нагорі чубляться, робота стоїть, а час невпинно спливає. УЄФА ж навряд чи буде зважати на особливості українського ділового процесу...