Сихівська “зона”

Замість поліпшити якість послуг, ЛКП бореться з боржниками, арештовуючи їх квартири

Замість поліпшити якість послуг, ЛКП бореться з боржниками, арештовуючи їх квартири

Відтепер за комунальні борги у Львові арештовуватимуть квартири. Таке нововведення у процесі боротьби з боржниками запровадив Сихівський відділ державної виконавчої служби Львова. Наразі у цьому районі на виконання судових рішень про стягнення комунальних боргів арештовано 510 (!) квартир та 36 автомобілів. Цікаво, що, незважаючи на те, що людей, які не сплачують за компослуги, вистачає по всьому Львову, в інших районах міста не заарештовано жодної квартири.

Сихівський район - рекордсмен у роботі з боржниками, решта райадміністрацій скептичніше ставляться до таких методів впливу.

- Я здивований, що Сихівська РА оприлюднила такі цифри. Можливо, це через нову забудову і велику кількість мешканців. У нас теж є проблеми з боржниками, і ми методично над цим працюємо. Як тільки людина не платить за комуналку більше трьох місяців, на неї подають позов до суду, а вже виконує судове рішення про стягнення боргів виконавча служба. Найбільші проблеми на вул. Дж. Вашингтона, Пасічній, Майорівці, де новобудови. А от з центральною частиною міста проблем немає, - розповів Василь Білоус, голова Личаківської РА.

За його словами, найбільший борг мешканці мають за теплопостачання - 3 млн грн і саме над його сплатою в основ­ному працює виконавча служба. Решта ж боргів є поточними і не потребують такого прискіпливого розгляду. Ярослава Білостоцька, заступник голови Шевченківської РА, вважає, що арешт квартири - це останній крок, на який потрібно йти, щоб вибити борги з людей.

- Якщо людина заборгувала 500 чи 1000 гривень, то арештовувати квартиру, вартість якої 60 тисяч доларів, неадекватно. У таких випадках виконавча служба може арештувати побутову техніку, старе авто. Таке в нас було. А про випадки арешту квартири у нашому районі я не знаю, - зазначила Ярослава Білостоцька.

Натомість, у Сихівському районі лише за теплопостачання заборгували 11 мільйонів 344 гривні, ще 855 тис. гривень за водопостачання та 1 мільйон 148 тис. за квартирну плату.

- Наші комунальні підприємства неодноразово повідомляли мешканців про заборгованість, та це не дає результату, тому вдаємось до таких радикальних дій. Через борги ми не можемо ремонтувати під'їзди, мережі, заплатити за електро­енергію. Ми також не видаватимемо мешканцям, майно яких арештовано, жодних довідок, а ті автомобілі, на які накладено арешт, ДАІ доправляє на штрафмайданчик, - наголосив Іван Лозинський, голова Сихівської районної адміністрації.

Окрім арештів майна, у районі вживають й інших заходів, а саме: мешканцям, які мають великі борги за водопостачання, від'єднано воду.

Натомість самі боржники ставляться до арешту майна доволі скептично, оскільки більшість із них служба лякає вже роками. Пасивні просто не платять, а активніші намагаються з'ясувати, за що конкретно їх змушують заплатити. Щобільше, замість сплати боргів, ЛКП отримують судові позови за оприлюднення імен боржників і скарги на незадовільну роботу.

Пані Люба, мешканка будинку на вул. Скрипника, 3, який обслуговує ЛКП "Під Зуброю", обурена діями ЛКП. На її думку, деякі борги "висмоктані з пальця". На її квартиру наклали арешт через 5 тис. грн боргу за компослуги.

- Я визнаю лише борг за тепло. Я справді не сплатила за цю послугу в повному обсязі, але не тому, що не хочу, а тому, що не можу під час опалювального сезону платити 600­700 грн на місяць. Але протягом літа я виплачу заборгованість. Натомість, мені не відомо, за якими підрахунками за місяць виставили півтори тисячі гривень за гарячу воду. Але в нас вже 5 років лічильник і два роки свій бойлер. За лічильником ми спожили на половину менше! - обурюється пані Люба.

При цьому вона запевняє, що жодних незручностей арешт квартири їй не спричинив, адже продавати її вона не планує. Замість того, щоб подавати на мешканців до суду,  потрібно якісніше надавати послуги, переконана пані Люба, - адже борги виникають переважно через те, що люди не розуміють, за що платять.

Такої ж позиції дотримується й інший мешканець цього будинку пан Михайло. У нього борг за комунальні послуги 2700 грн. Сихівський відділ державної виконавчої служби наклав арешт на його квартиру і на машину. Щоправда, своє авто пан Михайло продав рік тому, тому ці дії виконавчої служби його дивують. А помешкання продавати не буде, тож проблеми у тому не вбачає. Не платить за послуги з принципу - вважає, що ЛКП не тільки не виконує елементарних обов'язків, але й обраховує мешканців. Якщо ЛКП і далі вимагатиме гроші і подаватиме до суду, то він теж готовий відстоювати у суді своє право на якісні компослуги.

- Я приватний підприємець, об'їздив майже всю Європу і жив у багатьох найманих квартирах. Знаю, як господар має дбати за своє майно. А підприємство, яке обслуговує будинок, лише створює видимість роботи, тоді як рахунки приходять справжні. Я сам зробив ремонт у під'їзді, чистив дах, вкручував лампочки, доглядав за навколишньою територією. Я можу це робити і це роблю, але платити за те, що зробив сам, не буду! Ба більше, нещодавно я помітив, що площа моєї квартири в квитанції на 0,3 квадратних метра більша, ніж є насправді. А отже, й нарахування більші. Здавалось би,  дрібниці, але якщо порахувати сумарну кількість "докинутих" квадратних метрів у всіх квартирах, то ЛКП отримує непогану доплату за свої "труди"! Я готовий заплатити борг. Якщо мені перерахують нарахування компослуг, відповідно до справжньої площі моєї квартири за всі 18 років, які я там мешкаю, - зазначив пан Михайло.

Видається, що у цій суперечці є дві сторони: ЛКП, які мають отримувати повноцінну оплату за свої послуги, і мешканці, які теж мають право на якісне отримання цих послуг. Та замість того, щоб хвалитись арештами квартир за комунальні борги, керівникам районів варто більше уваги приділяти контролю за наданням послуг.

Про те, чим загрожує мешканцям несплата за комунальні послуги і чи має право виконавча служба арештовувати квартири, вартість яких у сотні разів перевищує борг, читайте в одному з найближчих номерів "Пошти".

Заборгованість мешканців Львова за комунальні  послуги станом на 1 червня 2009 року

 

Район

Квартплата, грн

Тепло і підігрів води, грн

Водопостачання
і водовідведення, грн

Галицький

612 200

426 300

826 000

Сихівський

1 148 800

11 344 300

855 500

Франківський

443 800

10 061 600

1 331 600

Залізничний

773 400

7 669 800

749 000

Личаківський

690 400

3 920 800

672 100

Шевченківський

1 880 400

9 653 600

1 240 400

Разом:

5 549 000

43 076 600

5 676 600

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6349 / 1.63MB / SQL:{query_count}