Ми всі живемо очікуванням свята, очікуванням Спасителя, який знову попри все дарує людству назагал і кожному зокрема надію. І ми так потребуємо відчути вповні це свято, отримати добру звістку про нову радість, пережити цю подію, поділитися нею із тими, що поряд з нами у житті.
Ми готуємося до цього свята і особисто, і в своїх родинах, і як громада міста, адже традиційно на свята до нас приїжджає чимало гостей. Львів, як і щороку, готується зустріти це свято колядами, вертепами, масовими заходами та щирими родинними зустрічами. Яким буде цьогорічне свято, залежить передусім від кожного з нас: скільки докладемо зусиль, наскільки готові ділитися радістю, чи будемо вдома чекати, поки нам це свято хтось принесе, чи самі вийдемо йому назустріч і голоситимемо, помножуючи радість, славу у вишніх Богу, і на землі мир, людям благовоління...
Тож напередодні свята «Львівська Пошта» запитала співрозмовників, яким є святкування Різдва у Львові, як поєднуються святкування в родинах і масові заходи в місті, які давні традиції набули нового звучання і популярності та що заважає нам уповні пережити свято.

Впустіть до хати свято!
|
фото: пресслужба ЛМР |
Як покращити настрій напередодні різдвяних свят – поради психологині
У дитинстві в більшості з нас не було проблем з різдвяним настроєм. Ми нетерпляче чекали цього світлого свята, допомагали з приготуванням їжі, вивчали колядки та раділи кожній дрібниці, яка з цим усім пов’язана. В процесі дорослішання ми стали занурюватися у повсякденні проблеми і турботи. За роботою та іншими буденними справами нам щораз менше вдається перейнятися духом свята і психологічно налаштуватися на потрібну приємну хвилю.
Проте налаштувати себе й оточення на позитивну хвилю перед Різдвом можна. Як наголосила «Львівській Пошті» психологиня Антоніна Скоромна, на святковий настрій і сприйняття самого свята впливає багато процесів.
«Святковий настрій не завжди приходить сам. Інколи його потрібно створити або прийняти від інших людей, – пояснює психологиня. – На частину речей ми можемо впливати мінімально: наприклад, на здоров’я рідних, політичні рішення, економічні процеси, хоча це дуже впливає на нас. Інша частина у нашій зоні впливу. Це вчинки, рішення, ставлення до ситуації. Саме на цю сторону варто звернути більше уваги. Якщо ви відчуваєте, що настрою зовсім немає, запитайте себе, що я можу зробити, аби мій настрій змінився. І подивитися на те, що є в зоні вашого впливу».
Поради Антоніни Скоромної:
1. Почніть із важливого
Завжди є мінімум дій, який дає максимум результату. Потрібно зрозуміти, що це для вас – чистота, святковий стіл, спілкування, активність.
Наприклад, запитайте себе: «Мені для настрою потрібне генеральне прибирання чи щоб було достатньо чисто?». Це запитання особливо важливе для тих, у кого маленькі діти. Якщо прибирання приносить задоволення – не обмежуйте себе і готуйтеся до свята. В іншому випадку приберіть так, щоб було відносно нормально. Відсутність напруження щодо прибирання важливіша, аніж чистота.
2. Перегляньте свої плани і вимоги
З роками у нас з’являються певні ритуали, які необхідно зробити перед святами. Із звичних справ залиште ті, які дійсно важливі та приносять відчуття свята. Підготовка до свята,
коли ви робите це залюбки, додає настрою.
Підготовка проходить простіше і веселіше, коли вся родина готується разом. Саме це запам’ятовується дітям і додає настрою дорослим. У теплому спілкуванні і настрій покращується, і підготовка до свят якісніша, можна більше встигнути.
3. Згадайте себе в дитинстві
Кожен із нас у душі трохи дитина. Саме з дитячої позиції ми радіємо, очікуємо свята. Якщо ми свою «внутрішню дитину» заганяємо в жорсткі рамки та обмеження, радість проявляється менше.
Тому згадуємо, що нас тішило: вогники, смачна їжа, прогулянки, настільні ігри і таке інше. І питаємо себе, чим би хотілося порадувати себе зараз. Наприклад, ви давно зачаровано не дивилися на вогники на деревах…
Кожен може згадатися щось своє, на перший погляд нелогічне, але саме це дає емоцій та настрою.
4. Складіть список того, що тішить
Якщо ви щось згадали з дитинства, почніть записувати. І додайте до списку те, чого вам хотілося б зараз. Це можуть бути як великі події, речі, так і дрібниці.
Прикраси, страви, свічки, аромати, одяг. Коли будете писати, не забудьте про нематеріальне – спілкування, музика, традиції, прогулянки, подорожі. А ще спробуйте щось нове, незвичне (від продуктів до нових вчинків).
Пам’ятайте: коли ви прислухаєтеся до себе і зробите те, що від вас залежить, станете почуватися краще!