Готель імені Криворучка

Прецедент вияву громадської свідомості: львів'яни самоорганізувалися за допомогою Інтернету, щоб висловити свій протест

Прецедент вияву громадської свідомості: львів'яни самоорганізувалися за допомогою Інтернету, щоб висловити свій протест

У четвер кілька десятків львів'ян протестували на площі Ринок проти будівництва готелю на розі вулиць Краківської та Вірменської. Нагадаємо, проект австрійських архітекторів Германа і Валентино, який переміг на міжнародному конкурсі, викликав небувале обурення у професійних колах львівських архітекторів. У народі будівля з кривими лініями фасаду, без жодного декору швидко здобула назву "бункер". Та, на думку чиновників Ратуші, зокрема й головного архітектора міста Юрія Криворучка, будівля має стати зразком сучасної архітектури.

Протестуючи проти недолугої сучасної архітектури в історичному центрі Львова, із картонних коробок під час акції спорудили будівлю, яка візуально мала нагадати проект готелю. Свою "будівлю" учасники символічно назвали "Готель "Криворучко" (очевидно через те, що пан Криворучко активно відстоює та лобіює цей проект).

Попри те, що протести під львівською Ратушею не є рідкістю, цей став вельми показовим. Адже людей, які зібралися на протест, не поєднує жодна громадська організація чи тим паче політична сила. Протестувальники об'єдналися через Інтернет (через ЖЖ­спільноту). Тож четвергова акція стала чи не першим виявом громадської самоорганізації у Львові за багато років, коли люди боронили не приватний інтерес чи особисті права, а права громади міста і висловлювали свою громадську позицію. До слова, акції протесту, організовані за допомогою всесвітньої павутини, вже давно не є новинкою в Європі та світі.

- Ідея провести акцію з'явилася після інформації, що виконком дав дозвіл на проектування та будівництво готелю. Коли я побачив кількість та гостроту відгуків на це в Інтернеті, вирішив, що є сенс організувати акцію протесту, щоб винести це питання за межі балачок в Інтернеті. Загалом нас в Інтернеті підтримує близько тисячі людей, - розповів "Пошті" ініціатор акції, львів'янин, програміст за фахом, пан Ярослав.

Показово, що головний лобіст "готелю­бункера" - Юрій Криворучко - до протестувальників так і не вийшов. Зрештою, саме пан Криворучко любить говорити, що думка громадськості не може бути вирішальною, і наводить приклад, що колись львів'яни були проти розміщення вокзалу на ділянці, де він є зараз, оскільки це нібито занадто далеко від центру. З чиновників на акцію таки прийшли Остап Процик, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, та Олег Вілюра, заступник директора департаменту Євро­2012.

Небайдужі львів'яни запевнили, що готові прийти під стіни міської ради і наступного четверга під час засідання сесії Львівської міської ради. Вони сподіваються, що так легше буде вплинути на інвестора будівництва, фірму "Будінвест", власником якої є депутат міської ради від фракції БЮТ Михайло Мужилівський, і переконати депутатів не споруджувати за кілька метрів від Ринку будівлю, що дисонує з навколишнім історичним середовищем. Ініціатори акції переконані, що наступного разу їх може підтримати більше інтернет­завсідників та жителів міста.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.3067 / 1.56MB / SQL:{query_count}