ЛКП для вибоїн

Замість того, аби ремонтувати дороги, у Ратуші затіяли створення нової структури

Замість того, аби ремонтувати дороги, у Ратуші затіяли створення нової структури

Міськрада до осені планує створити окреме комунальне підприємство, яке займатиметься ремонтом і утриманням доріг міста. Так чиновники хочуть вирішити питання контролю за львівськими шляхами і їх ремонтами. А паралельно отримають можливість централізовано оперувати всіма коштами, які щороку закопують під асфальт і бруківку.

За словами Андрія Чернецького, начальника управління інженерного господарства ЛМР, підприємство плануватиме, замовлятиме і оплачуватиме всі необхідні роботи з ремонту і експлуатації доріг, а також проводитиме моніторинг за фактично виконаними роботами підрядників на шляхах міста. Наразі ж доглядають і утримують дороги районні адміністрації, а капремонти проводять управління міськради. Як наслідок - нема з кого спитати і дороги перебувають у плачевному стані.

А питати є про що, адже минулорічний досвід ремонту доріг засвідчив, наскільки міськрада може (чи радше - не може) дати раду з масштабними проектами - наприкінці року залишилось більше десятка розритих або взагалі не розпочатих ремонтів вулиць. Причина - підрядники були неготовими до складнощів під час ремонту доріг, а чиновники, оголошуючи тендери, не передбачили великої частини робіт. Щобільше, вони свідомо ремонтували деякі дороги за так званими дефектними актами, тобто без проектнокошторисної документації, яка передбачає попереднє обґрунтування обсягу і вартості ремонтних робіт. Дуже вже міському голові хотілось показати реальну роботу, от тільки хотіли як краще, а вийшло...

Чи не найбільш проблемною виявилася ділянка вул. Городоцької - пл. Осмомисла - пл. Торгової, на якій працював підрядник ТзОВ "Константазахід". Дивним є те, що, попри всі скандали, жодних претензій до підрядника через якість виконаних робіт немає (!). Щоправда, претензії цій фірмі таки виставили щодо іншого об'єкта. Але їх сума лише 40 тисяч гривень. Які саме збитки можна покрити за таку мізерну суму, незрозуміло.

Схожі "претензії" виставили й іншим підрядним організаціям, які минулого року теж не змогли завершити чи навіть розпочати ремонти на виділених їм дорогах. Суми теж доволі смішні - 4060 тис. грн, тоді як капремонт однієї дороги вартує від мільйона гривень. Моральні ж збитки львів'ян від траншей замість вулиць взагалі не беруться до уваги. Щобільше, місто, щоб завершити ремонти, йде на мирові угоди з горепідрядниками.

Міські інженерники запевняють, що цього року завершать всі недороблені вулиці: Ярослава Мудрого, Шпитальну, Ужгородську, Бортнянського, Юнаківа, проїзд Крива Липа, Скорини та Наукову. На кожну з них знову виготовляли проектнокошторисну документацію (не безкоштовно) і проведуть нові тендери на визначення виконавців. Коли реально розпочнеться ремонт, ніхто сказати не може. До слова, вул. Наукова буде закрита як мінімум до 1 серпня, оскільки жодної проектнокошторисної документації вона не мала, а її виготовлення займе щонайменше 23 місяці. Окрім цього, минулого року фірма підрядних поміняла верхнє дорожнє полотно, а інженерні комунікації не рухала, тоді як їх необхідно міняти. Як це будуть робити, наразі загадка. Але те, що створюється нова структура, яка централізовано буде займатися дорогами, насторожує. Чи не забагато для одного?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4279 / 1.56MB / SQL:{query_count}