Один голова добре, а два - краще. Суд поновив Любомира Буняка у правах міського голови Львова
Апеляційний адміністративний суд міста Києва поновив у повноваженнях міського голови Львова Любомира Буняка. 30 квітня 2009 року цей суд підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 27 грудня 2005 року. Тепер старий-новий мер вимагає виконання судового рішення.
Нагадаємо, 27 вересня 2005 року Львівська міська рада прийняла ухвалу №2561 "Про дострокове припинення повноважень міського голови Львова". 27 грудня 2005 року Шевченківський райсуд Києва поновив пана Буняка на посаді міського голови Львова. У відповідь депутати Львівської міської ради наприкінці грудня 2005 року повторно проголосували за дострокове припинення його повноважень. Цю ухвалу опротестував прокурор м. Львова. А пан Буняк оскаржив її в одному із судів Києва і виграв. Апеляцію Львівська міськрада програла. Тож почекавши місяць, за який міська рада могла оскаржити рішення апеляційної інстанції, Любомир Буняк прийшов до львівської Ратуші і заявив свої права. Після чого організував прес-конференцію, щоб похвалитися своїми успіхами перед львів'янами.
"Я ознайомив юридичне управління Львівської міської ради з двома виконавчими листами. Також хотів зустрітися з чинним міським головою Андрієм Садовим, але Андрія Івановича не було, тому зустріч відбудеться наступного тижня. Все має бути, як у цивілізованому світі", - наголосив Любомир Буняк. Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління ЛМР, підтвердила, що спілкувалася з цього приводу із паном Буняком: "Він надав нам копії виконавчих листів. Також нам відома резолютивна частина рішення, проте повного тексту рішення суду ми досі не отримали. Свою позицію юридичне управління міської ради зможе озвучити лише після ознайомлення із повним текстом судового рішення. Тоді ж визначимо, чи подавати і на яких підставах касаційну скаргу", - сказала вона "Пошті".
Депутати ж Львівської міської ради в один голос заявляють, що повернення пана Буняка на посаду неможливе. На цьому сходяться усі голови фракцій. На їхню думку, для колишнього міського голови у цій справі важлива моральна сатисфакція та грошова компенсація, проте знов очолювати Ратушу він не може, адже Львів має легітимно обраного голову. Голова фракції ПРП у Львівській міськраді Олег Бас зазначив, що "Любомирові Буняку варто давно заспокоїтися. Це боротьба із вітряками, щоб довести щось самому собі".
Та попри такі заяви, рішення суду є і його потрібно виконувати. Як це зробити, у Ратуші наразі достеменно не знають. Гелена Пайонкевич каже, що не бачить правового механізму, за яким можна було б виконати рішення Апеляційного адміністративного суду. Адже в Україні були прецеденти поновлення міських голів за рішенням суду, проте завжди це відбувалося у межах однієї каденції міського голови і до наступних виборів. Адже двох голів у місті бути не може, а Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає виняткові підстави дострокового припинення повноважень міського голови, і повернення попередника серед цих підстав немає. Зрештою, судове рішення не передбачає поновленняЛюбомира Буняка "на посаді", а лише "у повноваженнях" міського голови. Що може стати зачіпкою для ратушанських юристів.
Тим часом, Любомира Буняка юридичні нюанси не цікавлять: "Це справа міської ради, як вона зараз діятиме, але рішення Апеляційного адміністративного суду міста Києва має бути виконаним", - наполягає він. Але пообіцяв, що брати кабінет Садового штурмом не буде.
Щоправда, частково судове рішення таки виконати реально. Процедура отримання компенсації за вимушений прогул відома, хоч і не вельми проста. За рішенням суду, пан Буняк має отримати кошти з 27 грудня 2005 року по 30 квітня 2009. Але чітку суму в бухгалтерії міської ради наразі назвати не беруться. Якщо ж виходити, що зарплата Андрія Садового, за інформацією прес-служби міськради, у грудні-лютому становила у середньому понад 8,3 тис. грн, то можна припустити, що сума компенсації панові Буняку за три роки та 4 місяці вимушеного прогулу орієнтовно становитиме понад 300 тисяч гривень. А це, наприклад, вартість капітального ремонту даху однієї школи міста.
Цікаво, що, попри кількаразове запевнення пана Буняка, що гроші для нього нічого не важать, залишати суму компенсації у міській скарбниці він не планує, мовляв, не хоче дарувати їх депутатам. Окрім того, він справно зберігає усі залізничні квитки з поїздок до Києва на суди і відмовлятися від компенсації за судові витрати також не збирається. Щоправда, моральних збитків у позовних вимогах пан Буняк наразі не висував, проте він не заперечує, що може зробити це згодом. На запитання ж, у яку суму він оцінює моральну шкоду, якої йому завдали, колишній (чи то вже теперішній) міський голова зазначив: "Скільки напишу - стільки і буде. Захочу напишу 1 гривню, а захочу - 1 мільйон".
Щодо своїх подальших планів з приводу посади міського голови Львова, то виглядає на те, що Любомир Буняк досі не визначився: "Я хочу, щоб було виконано рішення суду, а міським головою я, може, й не хочу бути". Водночас, на запитання, чи планує він висувати свою кандидатуру на наступних виборах міського голови, пан Буняк сказав: "Швидше так, ніж ні".
Цитати від Любомира Буняка: |
"Львів у надійних руках. Ми в добрих стосунках з Андрієм Івановичем. Я не хочу зараз конфлікту. Але є закон. Тепер у Львові два міських голови. Можна керувати містом і вдвох, але треба визначити, за яким принципом: може, він по парних днях, я по непарних. Але питання у тому, хто буде платити і скільки". "Євро для Львова є недобрим заходом. А будувати другий стадіон - це помилкове рішення. Час покаже - на тому стадіоні будуть пасти кіз". "Я обов'язково розпочну відбудову Високого Замку. У всі часи і у всіх народів будувати було почесно. Княжий замок став би символом Львова. І одразу відпало би питання про польськість Львова. 18 млн грн було виділено з державного бюджету. Але наші львівські патріоти зробили все, щоб це зірвати". "Скрізь, де я працював, за мною шкодують як за керівником. Бо я вимогливий керівник, але із загостреним почуттям справедливості і правди". |