За результатами дострокових парламентських виборів, які відбулися 21 липня, Львівську область у новій Верховній Раді України 9-го скликання вже точно представлятимуть 12 депутатів, яких обрали у мажоритарних округах. Хоча є заяви до ОВК від кандидатів-конкурентів про перерахунок голосів у 117 та 119 округах. Ще більше львів’ян проходять у Раду за партійними списками (орієнтовно 18, точніше стане відомо після остаточного підрахунку голосів ЦВК). Станом на 25 липня (18.00) опрацьовано 99,93% проколів по Україні.
На 12 мажоритарних округах перемогли кандидати від різних політичних сил. Цікаво, що знову депутатський мандат отримають шестеро чинних народних обранців, четверо з яких балотувалися як самовисуванці – це Ярослав Дубневич, Тарас Батенко, Андрій Кіт та Андрій Лопушанський. Ще двоє – від партії “ЄС” – Микола Княжицький та Михайло Бондар. Отримали перемогу на мажоритарних округах в області й три представники партії “Голос”, двоє кандидатів від “Слуги народу” і один від “Об’єднання “Самопоміч”. Наймолодшим із цього списку депутатів є Орест Саламаха, висуванець від “Слуги народу” (28 років), найстаршим – самовисуванець Андрій Лопушанський (57 років).
Результати голосування знову-таки продемонстрували, що Львівщина – особливий регіон. Якщо на недавніх президентських виборах лише тут більшість голосів отримав Петро Порошенко, то на цих позачергових парламентських виборах лише в нашій області більшість голосів за партійними списками отримала партія “Голос”. Щоправда, “позеленіння” уникнути не вдалося. На 8 із 12 округах Львівщини найбільший відсоток голосів виборців здобула президентська партія “Слуга народу”. Лише Львів – єдине місто, де на трьох округах перша позиція у партії “Голос”, і на одному найбільшу підтримку отримала “Європейська солідарність”.
Політологи пояснюють, що це може бути пов’язано зі втомою населення від галасливих кампаній і з конкуренцією між партіями, які працювали з нашим електоратом у області (мовиться про “Батьківщину”, “Голос”, “ЄС”).
Хто представлятиме у новому парламенті інтереси Львівщини та чи зможуть вони впливати на рішення, коли більшість становитиме президентська партія?