Українські Герої – це люди, які боролись, борються і будуть боротися за нашу державу. У них не було й немає сумнівів і страху, бо їхня мета велична – вільна й соборна Україна. Українські борці: звитяжці Київської Русі, козаки, опришки, гайдамаки, Українські січові стрільці, вояки армій УНР та УПА, діячі ОУН – всі ті, хто жертвував заради нашої з вами незалежності. Наша історія героїчна, бо навіть в найтемніші часи жили і боролись наші предки. Їхній приклад надихає та вчить ніколи не здаватись.

П’ять років тому перед нами постало покоління новітніх Героїв. В українцях є щось таке, про що не підозрюємо, а коли настає час, то у країні простягаються черги справжніх козаків у військкомати, утворюються добровольчі батальйони, оперативно організовується волонтерський рух. Не про декларативний героїзм і патріотизм йдеться, а про той, що в українських генах, в степах, горах, лісах, у повітрі. Саме звідси тисячоліттями постають Герої і живе Україна.
23 травня в Україні відзначають День Героїв. Заходи тривають впродовж тижня, на який припадає дата. У ці дні вшановують українських борців за свободу і незалежність від часів Княжої доби до сьогодення. На Львівщині День Героїв відзначають у четверту неділю травня. Відтак жителів Львівщини та гостей запрошують 26 травня долучитися до відзначення Свята Героїв.
Коли і як з’явився День Героїв?
День Героїв, або Свято Героїв щороку святкують в Україні. Воно охоплює всі історичні епохи. Заходи в ці дні, приурочені героям, мають патріотично-виховне спрямування. Хоч свято не дуже відоме і не відзначається на державному рівні, у День Героїв українці вшановують українських героїв минулого та сьогодення.

Як повідомляють на сайті ЛОДА, історія святкування цієї дати сягає далекого 1941 року, коли на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів було ухвалено щороку 23 травня святкувати День Героїв. До здобуття Україною незалежності цей день відзначали підпільно, а з 1992 року День Героїв почав набувати розголосу. Сьогодні його святкують не лише в Україні, а й українці з діаспори.
“Символічним є те, що ми відзначаємо День Героїв в травні, адже у цей місяць загинули визначні українські діячі, які боролись за нашу державу: Євген Коновалець, Симон Петлюра та Микола Міхновський. На час День Героїв ми вшануємо пам’ять про Євгена Коновальця в його рідному селі Зашків, що на Жовківщині. У Львівській облдержадміністрації запланували низку заходів, аби на високому рівні вшанувати Героїв і зберегти пам’ять про них”, – розповів “Львівській Пошті” Андрій Ковальський, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Вшануймо Героїв!
Віддати шану Героям може кожен з нас. У Львові та області відбудуться цікаві заходи, у яких можемо взяти участь. Показ фільмів, спортивна естафета, віче, виступ військового оркестру – Героїв вшановуватимуть у різний спосіб.
Сьогодні, в п’ятницю, зі слів Андрія Ковальського, до Дня Героїв у Lviv Film Center (вул. Володимира Великого, 14-а) відбудеться відкритий безкоштовний показ фільму “Незламні” про подвиг націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина.
-001.JPG)
“Що ж стосується недільних заходів, приурочених до Дня Героїв, вони матимуть кілька складових: естафету, яку проведе Львівський державний університет фізичної культури, розпочнеться на місці загибелі Романа Шухевича в Білогорщі і пройде через увесь Львів до Личаківського цвинтаря. О 10.30 на полі почесних поховань і на полі поховання учасників АТО відбудеться панахида, де вшануємо Героїв та покладемо квіти до їхніх могил”, – зазначив чиновник.
На Личаківському кладовищі о 10.30 заплановано покладання квітів та лампадок до могил Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань № 67, а також молитва. Згодом о 10.45 – покладання квітів і запалення лампадок до могил учасників АТО/ООС на полі почесних поховань №76.
Співрозмовник додає, що після заходів на Личаківському цвинтарі, біля пам’ятника Степану Бандері збереться громадськість, о 12.00 розпочнеться громадське віче. Звідти о 12.30 до просп. Свободи рушить колона, у якій ітимуть бійці АТО/ООС, представники ветеранських, волонтерських та патріотичних організацій, учасники Революції Гідності та

медики Майдану, молодіжні громадські організації та студенти. Також заплановано урочисте проходження колони ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та учнівської молоді.
Завершиться дійство виступом оркестру Національної академії сухопутних військ біля пам’ятника Тарасові Шевченку.
“Пам’ятати Героїв важливо не сьогодні, вчора чи завтра. Знати і пам’ятати свою історію і людей, які віддавали і віддають життя, здоров’я за нашу країну, завжди важливо. Герої, які сьогодні, десятиліття і століття тому загинули за українську державу – це ті, кого необхідно пам’ятати, щоб бути народом та нацією. Щойно ми почнемо забувати наших Героїв, українську мову і культуру, ми будемо зникати. Тому пам’ять і вшанування Героїв – це важливо і актуально завжди”, – резюмував Андрій Ковальський.
Фото: Олег Огородник, Тарас Грень, Reuters
