Щодня ми боремось за те, щоб зберегти Україну українською і зберегти прогрес, якого досягли за роки незалежності. Наша армія міцніє й розвивається, наша церква тепер самостійна, наша мова остаточно утвердилась як державна попри всі, створені недругами української державності, перешкоди!
“Закон про функціонування української мови як державної підписано! Всі сили пекла зібралися і робили все можливе, щоб цього не відбулося. Але всі їхні зусилля розбилися об твердість волі українського народу. Як громадянин України, хочу попередити всі тих, хто раптом захоче переглянути Закон про мову. Як тільки ви задумаєте ревізію державної мови – ви сповна відчуєте всю могутню волю і гнів українського народу! Застерігаю вас! Сотні років вороги вбивали українську мову, але тепер ми більше не дозволимо зневажати та знищувати нашу українську мову – державну мову в Українській державі!” – акцентує Андрій Парубій, спікер Верховної Ради України.
Мета національно-патріотичних заходів – це об’єднання українців. Хочемо, щоб вони долучались до наших сучасних і цікавих проектів, які спрямовані на молодь, на сім’ї
Ми, звичайні українці, маємо плекати в собі патріотичний дух, працювати над змінами в державі не покладаючи рук, поширювати національну ідею та знати свою історію. Допомагають нам у цьому локальні національно-патріотичні заходи: історичні проекти, мистецькі виставки, акції, присвячені Героям України та визначним для держави датам. “Львівська Пошта” дізналась, які національно-патріотичні заходи, зокрема виховні, відбудуться у Львівській області у 2019-ому.
“Останні кілька років ми займаємось плануванням конкретних заходів, акцентуючи на тому, щоб національно-патріотичні заходи були максимально присутні в кожному закладі та установі, в кожному районі та містечку”, – зазначила “Львівській Пошті” Мирослава Туркало, керівник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.
фото: прес-служба ЛОДА (3) Світла пам’ять про новітніх Героїв
Новітні Герої України – це ті звичайні українці, що донедавна жили поруч з нами, але коли потрібно було іти на барикади чи на фронт, вони зробили це без сумнівів. Революція Гідності, а згодом і війна на сході України, створили для нас образ новітнього Героя: мужнього, відважного і національно свідомого. Кожного з них ми повинні пам’ятати і вшановувати. Щоб вшанувати Героїв із Львівщини, цього року діють два дуже важливих проекти, до яких може долучитися кожен.
“Вже другий рік поспіль у Львівській області діє проект “День народження Героя Небесної Сотні”. Минулого року заходи в межах проекту відбувались у Львові, а у 2019-ому проект “мандрує” містечками й селами Львівщини, а саме школами, де навчалися Герої. На такі заходи привозять цілісний виставковий медійний проект про Героїв Небесної Сотні. До них залучається місцева громада. У проектах показують якомога повніше життя тих, хто колись був поруч з нами, а під час Революції Гідності став Героєм Небесної Сотні. Діти та молодь, які беруть участь в проекті, цікавляться історією, дізнаються про новітніх Героїв України. Цим проектом ми розвиваємо патріотизм у дитячих серцях”, – розповідає Мирослава Туркало.
Найважливіше – це зробити свій вклад для держави, а не чекати, що держава для тебе щось повинна робити
Співрозмовниця зазначає, що патріотичні заходи цього проекту проходять дуже тепло й атмосферно. На них присутні школярі, місцева громада та родини Героїв. З її слів, цього року відбулося сім таких дійств, у яких було залучено понад півтори тисячі школярів, і в травні відбудеться завершальний у цьому навчальному році захід в Сокільниках, присвячений Герою Небесної Сотні Андрію Дигдаловичу. З вересня такі зустрічі в школах Львівщини відбуватимуться знову.
У 2019 році в області також був започаткований проект “День народження Героя АТО” спільно з родинами воїнів сучасної війни на сході, зокрема тих, хто не повернувся з фронту і тих, хто відійшов у вічність, будучи вдома.
“На жаль, маємо 305 воїнів, які загинули на війні та 250 бійців, що померли, повернувшись додому. В кінці кожного місяця в Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка 23-а) вшановуємо тих, хто захищав нашу країну на сході. Тут спогадами про загиблих бійців діляться родичі та друзі, ми дізнаємось про те, ким були Герої до війни і чому вирішили брати в руки зброю і захищати Україну. Хочемо, щоб наших захисників не забували”, – додає керівник департаменту з питань культури ЛОДА.
29 травня в Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка 23-а) відбудеться захід, присвячений Героям війни на сході, що народилися в травні.
Просвітницькі мандрівні виставки
“Виставки, що “мандрують” районними центрами Львівської області, створені для того, щоб люди безперешкодно дізнавались щось нове про свою країну, історію та своїх Героїв. Цього року з лютого в містечка і села області приїжджає виставка, присвячена 90-річчю створення Організації Українських Націоналістів. Зараз вона перебуває у Турківському районі й “мандруватиме” Львівщиною далі, щоб розказати людям про героїв ОУН і про їхню діяльність”, – розповідає Мирослава Туркало.
Вона додає: кілька мандрівних виставок перебувають в процесі створення і незабаром, в липні та вересні, “вирушать” у тур областю. Одна з них присвячена 150-річчю народження Климентія Шептицького, а інша Богдану-Ігорю Антоничу.
Інтерактивна історія

Вивчати історію України на Львівщині цікаво і легко. У області діють кілька проектів, завдяки яким можна краще запам’ятати історичні дати. Кожен з них спрямований на широку цільову аудиторію, зокрема на дітей і молодь. Мешканці області можуть дізнаватися про історію свого краю, граючи в настільну гру чи навіть за кермом автомобіля.
Мирослава Туркало розповіла: минулого року в області був створений проект “Наша історія”. Завдяки йому на дорогах Львівщини встановлюють знаки у населених пунктах, які пов’язані з визначними історичними персонами. Мандруючи областю, кожен побачить, що у певному містечку чи селищі народився, жив чи творив український державний чи культурний діяч. Зі слів співрозмовниці, у 2019-ому заплановано ознакувати 27 об’єктів на Львівщині. Мета проекту полягає в тому, щоб покращити знання українців про історію у такий неординарний спосіб.
Співрозмовниця зазначила, що цього року Львівська облдержадміністрація закупила для бібліотек області інтерактивну гру “100 років революції”, завдяки якій діти та молодь можуть у ігровій формі вивчати історію.
18-19 святкуватимемо 30-річчя створення Студентського Братства, яке свого часу стало ініціатором Революції на граніті. З цієї нагоди 18 травня в УКУ відбуватимуться конференції
Також для мешканців Львівщини й надалі будуть організовувати походи на сучасні українські патріотичні фільми, адже на такі покази є попит серед мешканців області, які зазвичай не мають можливості переглянути нову кінострічку в своєму населеному пункті. “Минулого року відбулося п’ять кінопоказів, зокрема фільму “Крути 1918”, які відвідало більше тисячі осіб”, – додала Мирослава Туркало.
Визначні для держави дати
Державні свята і важливі для української історії дати у Львівській області завжди відзначають нестандартними концертами, флешмобами, парадами. Святкування і вшанування на Львівщині відбуваються з особливим патріотичним духом. У кожному заході, присвяченому важливим історичним подіям, можуть взяти участь усі охочі та небайдужі до історії та сьогодення України громадяни.

Найближчий захід, який організують на обласному рівні, відбудеться 18 – 19 травня у Львові. Мирослава Туркало розповіла: вже цих вихідних святкуватимемо 30-річчя створення Студентського Братства, яке свого часу стало ініціатором Революції на граніті. З цієї нагоди 18 травня в УКУ відбуватимуться конференції. А 19 травня на Личаківському цвинтарі проведуть поминальні заходи. Головне дійство, зі слів співрозмовниці, проходитиме в театрі ім. Марії Заньковецької, де відбудеться урочиста академія, яку відвідають активні учасники Студентського Братства і поділяться з мешканцями області, зокрема з молоддю, історіями про свою діяльність.
“Мета наших національно-патріотичних заходів – це об’єднання українців. Хочемо, щоб вони долучались до наших сучасних і цікавих проектів, які спрямовані на молодь, на сім’ї. Проекти спрямовані на зацікавлення українців історією нашої держави, їх творять зовсім не “для галочки”, адже сьогодні знати історію – це модно!” – резюмує Мирослава Туркало.