Уже цієї неділі, 21 квітня, ми обиратимемо того, кому довіримо країну на наступні п’ять років. І хоч цей вирішальний день ще попереду, більшість українців уже встигли пересваритися через різні погляди на те, хто саме має стати главою держави.
Сьогодні діти не розуміють вибору своїх батьків, а батьки не поділяють думки дітей. Чоловіки не тямлять, чим керувалися їхні дружини, коли робили свій вибір, а жінки, здається, геть розчаровані вибором своїх чоловіків. Зрештою, родичі розсварилися, друзі перестали контактувати, а сусіди більше не вітаються після того, як дізналися про політичні погляди одні одних…
Маємо розуміти, що від нашого вибору залежить наше майбутнє! Тож мусимо у неділю не знехтувати правом свого голосу, взяти український паспорт, піти на виборчі дільниці (нагадаємо, що вони працюватимуть з 08.00 до 20.00), зробити свідомий і мудрий вибір. Проголосувати, добре обміркувавши свій вибір, щоби потім не довелося шкодувати! Також варто уникати всюдисущих конфліктів, зменшити кількість стресів і зберігати спокій.
Три критерії вибору від Блаженнішого Любомира Гузара
Блаженніший Любомир Гузар не раз наголошував на громадянському обов’язку через участь у виборах брати на себе відповідальність за майбутнє. Зокрема, визначав три критерії вибору – професіоналізм, порядність і патріотизм. А щоб обрати гідного кандидата на посаду президента України, радив насамперед дослідити його минуле: що він зробив для своєї держави, а також, чи готовий він пояснити свої кроки та рішення.• “Голосує той, хто переконаний, що його голос є важливим, і це його справжній вибір. Стосовно тих, які не йдуть на голосування, то тут потрібно розуміти причину такої позиції. Якщо йдеться про позицію на кшталт “мені не хочеться” або ж “мені все одно”, тоді можна говорити навіть про гріховність такого вчинку”.
• “Я хочу бачити конкретного кандидата з певними власними моральними та професійними якостями. Мені важлива передусім його особистість. Навіть більше, я б хотів безпосередньо від нього почути, як він пояснює свої політичні кроки – у минулому і майбутньому”.
• “Легко голосувати за тих, хто свої кличі дуже просто і ясно ставить. Такі проводирі постають на ґрунті порожнечі. У темряві багатьом вони видаються смолоскипами. Головно тим, які люблять слухати, але не хочуть думати. То є слабкість нашого політичного мислення. То є наша лінь моральна”.
• “Люди мусять навчитися ставити собі питання: чекайте, ми голосуємо, чи ми вибираємо? Добра обіцянка є безумовною настановою лише для людини несвобідної. Бо свобідна людина має мислити вільно”.
• “Будьмо обережні. Держава не постає на криках і кличах”.
Як знизити рівень стресу перед виборами?

Напередодні другого туру президентських виборів психологічний і емоційний стан українців загострюється. Стресових ситуацій навколо нас стає дедалі більше, а спілкування, навіть із найближчими людьми, напруженішим. Такий стан громадян напередодні голосування негативно впливає на наше здоров’я. Під час таких подій маємо берегти себе!
На своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, розповіла, як зберігати спокій під час виборів. “Допоможуть поради Американської психологічної асоціації про те, як діяти у виборчий період, щоб знизити рівень стресу”, – написала вона.
Обмежуйте “споживання” медіа
Якщо 24-годинний цикл звинувачень та звинувачень у відповідь від кандидатів спричиняє у вас стрес – обмежте свій час у медіа: не дивіться всі виступи кандидатів або телепередачі про них, не оновлюйте безперервно стрічку в соцмережах.
У передвиборчий період є сенс зробити перерву від ЗМІ. Використайте цей час для себе та сім’ї, робіть, що вам подобається, але не намагайтеся дивитися і знати все, що з’являється про вибори в медійному просторі. Щоби бути в курсі, достатньо час до часу читати новини або якісні огляди.
Не розвивайте дискусій, які просто призведуть до конфлікту
Не продовжуйте обговорення виборів, якщо розумієте, що воно може перерости у конфлікт чи агресію. Звертайте увагу на частоту таких обговорень з друзями, членами сім’ї або співробітниками. Якщо їхня кількість понаднормова і вони провокують стрес – намагайтеся їх мінімізувати. Це збереже ваші сили та час.
Визнайте, що стрес і тривога щодо того, що може статися, не приносять жодної користі
Стрес і тривожність через вибори – досить поширене явище, але вони не варті вашого здоров’я. Понад те, негативно впливають на якість життя і забирають час, який можна було б використати з користю. Спрямуйте свою увагу в більш продуктивному напрямку. Можна обрати діяльність, яка також стосується виборів, але водночас торкається питань, які вам більше до душі. До прикладу, ви можете стати спостерігачем та відстоювати прозорість і законність голосування.
Що б не сталося в день виборів – життя триває
Навіть якщо ваш кандидат не пройде до другого туру – це не катастрофа. Важливо залишатися свідомим громадянином з активною позицією. Не “катастрофізуйте” ситуацію, бережіть збалансовану перспективу.
Голосуйте
Зробити свій вибір у такий важливий для України час – обов’язок кожного громадянина! Знайдіть час для того, щоби спокійно та вдумливо проаналізувати все, що сталося за останні роки в країні. Обов’язково ознайомтеся з програмами кандидатів. Подумайте, чого ви прагнете для себе, своїх близьких та всієї країни. І обов’язково зробіть свідомий вибір. Пам’ятайте: відповідальне голосування корисне для здоров’я та національної безпеки нашої держави!