Минулого тижня у нашому місті відбувся конвент голів рад воєводських міст Польщі
Львів поглиблює співпрацю з польськими містами. Попри те, що зустрічі голів воєводських рад є доволі частими в Польщі, тепер колеги із Заходу прибули до Львова на запрошення керівництва нашого міста. Під час засідання конвенту голови рад воєводських міст Польщі обговорили прийняту сьомого травня цього року під час засідання Ради Європи у Празі концепцію нової східної політики ЄС - Східне партнерство.
У конвенті взяли участь голови рад польських воєводських міст Бялисток, Бидгощ, Ґданськ, Гожув Велькопольський, Катовіце, Кєльце, Краків, Люблін, Лодзь, Ольштин, Ополє, Жешув, Щецін, Варшава, Вроцлав, Зєльона Ґура. За словами голови ради міста Любліна Пьотра Ковальчика, який, до речі, був одним із ініціаторів виїзного засідання у Львові, зустріч присвятили п'ятиріччю підписання угоди про партнерство між Львовом та Любліном. А, за словами Володимира Квурта, секретаря Львівської міської ради, сьогодні Львів посилює співпрацю з низкою польських міст.
- Львів уже активно працює з польськими містами, які прийматимуть у себе Євро-2012. Зараз ми намагаємося налагодити тіснішу співпрацю з іншими містами, зокрема з тими, що є нашими побратимами. Це будуть взаємовигідні і цікаві для обох сторін проекти, - переконаний Володимир Квурт. На думку секретаря Львівської міської ради, програма Східного партнерства ЄС відкриває нові можливості у співпраці двох країн.
- Програма, яку ухвалила Рада Європи, це, безперечно, політичний документ, а співпраця, яку сьогодні нам пропонують польські міста, наповнює її реальним змістом, - сказав у коментарі "Пошті" Володимир Квурт. - Є політичний документ, а є вже реальні кроки назустріч нашій країні. Програма Східного партнерства, яку прийняли в Празі, була ініційована Польщею та Швецією. У поляків є розуміння, що розвинена Європа неможлива без України. Найголовніше - прагнення бути в Європі - в українців є, і наші сусіди хочуть нам допомогти. Ця допомога починається з елементарної співпраці у сфері культури, освіти, науки. Другим кроком є реалізація спільних інфраструктурних проектів. Сьогодні Євросоюз готовий вкладати гроші в ремонт українських доріг, утеплення будинків, водопостачання тощо. Це дасть можливість наблизити інфраструктуру України до європейських стандартів.
Водночас, свою підтримку європейським прагненням України висловили і голови рад воєводських міст, що відвідали Львів. Конвент завершився підписанням спільної постанови щодо підтримки України у її намірах вступити до ЄС і підтримки політики Східного партнерства як основного інструменту інтеграції України до Євросоюзу.
"Приймаючи із задоволенням новий інструмент східної політики ЄС під назвою Східне партнерство, прийнятої сьомого травня під час саміту Ради Європи в Празі, маємо надію, що його застосування буде поєднуватися з ідеєю розширення та інтенсифікації двосторонньої польсько-української співпраці. Декларуємо готовність підтримки спільних двосторонніх та багатосторонніх проектів з участю місцевих рад Східної та Центральної Європи. Визнаємо, що обмін досвідом між членами місцевих рад двох країн може спричинитися до кращого порозуміння, а в підсумку і сталого поліпшення якості співпраці", - йдеться у постанові конвенту. Представники польської влади наголосили на всебічній підтримці європейських прагнень України, зокрема висловили сподівання, що найближчим часом почне діяти угода про малий прикордонний рух з Україною.