Жителі 620-ти львівських будинків змушені гріти воду в баняках, адже гарячої води немає
Львів'яни й надалі мордуються та неабияк нервують через відсутність блага цивілізації - гарячої води. Як вже повідомляла "Пошта", тепловики із 12 травня розпочали традиційні щорічні гідравлічні випробування магістральних теплових мереж. Через їх проведення та ремонтні роботи, спричинені проривами тепломереж після гідравліки, значна частина мешканців Львова залишається без гарячої води.
Як повідомила вчора "Пошту" прес-секретар ЛМКП "Львівтеплоенерго" Ганна Пищула, станом на 25 травня гарячу воду отримують 584 житлових будинки-споживачі підприємства, а 510 ще її не мають. "У суботу було відновлено гаряче водопостачання від котельні на вулиці Надійній, 2, від ЦТП № 1, 10-22. 227 житлових будинків Сихівського району Львова отримали гарячу воду. Також відновлено подачу гарячої води від котельні на вулиці Пулюя, 34, а від ЦТП на вулиці Наукова, 41,53, до 24-х будинків", - говорить співрозмовниця.
Хоча тепловики декларували, що гідравлічні випробування триватимуть не більше 10 днів, але не все, як і завжди, так є, як обіцяли раніше. Скажімо, через згадані випробування теплових мереж ТЕЦ-1 з 12 до 20 травня гарячої води мали позбавити мешканців Сихівського житлового масиву, Франківського району. Проте на Сихові лише холодну воду досі мають жителі ще 208 будинків із 435-ти. "Споживачі не мають гарячої води, адже зараз тривають завершальні роботи з ліквідації проривів після гідравлічних випробовувань. Орієнтовно до 31 травня жителям Сихова подадуть гарячу воду. Якщо ж не встигатимуть завершити роботи до цього терміну, то, відповідно, їх буде продовжено. Наскільки саме часу це затягнеться, сьогодні сказати важко", - зазначила Ганна Пищула. Щодо мешканців Франківського району, то щоденно змушені гріти воду у каструлях городяни у 252 житлових будинках. У цьому районі "Львівтеплоенерго" подало гарячу воду лише у 28 будинків. До кінця цього тижня "Львівтеплоенерго" обіцяє збільшити кількість будинків, де у кранах таки буде гаряча вода.
На противагу згаданому підприємству, ЛКП "Залізничнетеплоенерго", як і заявляв попередньо "Пошті" його директор Мирон Терех, намагається справно вкладатися у заплановані графіки гідравлічних випробовувань. Скажімо, декларували вимкнення на Левандівці з 12 до 21 травня - дотримали слова. "У частину з наших будинків-споживачів навіть швидше подали гарячу воду. Загалом графіка дотримуємося. Досі не мають гарячої води будинки, зокрема, на вул. Кричевського, 65, Люблінській, 150 та 152, а також Виговського, 72 (це відомчий будинок). Ще майже до трьох тижнів там триватимуть ремонтні роботи. До кінця ж цього тижня подамо гарячу воду жителям мікрорайону Рясне, Рясне-2 та вул. Кульпарківської", - каже пан Терех. Загалом теплої води не мають 110 будинків із 370-ти, які обслуговує "Залізничнетеплоенерго".
Загалом тепловики не припиняють акцентувати на потребі своєчасних розрахунків за надані послуги. "Рівень оплати мешканців безпосередньо впливає на розрахунок підприємства за спожитий природний газ та отримання лімітів", - каже Ганна Пищула. За її словами, городяни-споживачі заборгували підприємству аж 106 (!) мільйонів гривень. Це борг за поточний та попередні роки. Стосовно ж гарячої води влітку, то у тепловиків відповідь одна й та ж: будуть добрі проплати - буде й гаряча вода у кранах. Прес-секретар "Львівтеплоенерго" наголосила, що з квітня 2009-го городяни почали гірше сплачувати за надані послуги, а літом "ситуація традиційно ще гірша". "Залізничнетеплоенерго" мешканці загалом заборгували 14 млн грн (наприклад, лише у квітні рівень проплат був 65%).
Суб'єктивний погляд |
Наталя Іванівна, - У нашому будинку гарячої води немає вже майже два тижні, від 13 травня. Перед відімкненням попередили, що у Личаківському районі не буде води через гідравлічні випробовування. Наскільки мені відомо, то у частині будинків району вже її подали, але ми й надалі мордуємося з холодної водою. Побоююся, аби не сталося так, як було торік. Тоді подачу гарячої води також припинили у травні, а включили її лише у жовтні! Незручності ще й які, адже митися у тазиках - це ж не вихід!
Наталія Володимирівна, - У моєму будинку досі нема гарячої води. Наші чиновники вміють багато обіцяти, а ніколи не дотримують слова. Та це, очевидно, вже не дивує нікого з львів'ян. Із досвіду минулих років, більш ніж упевнена, що води не буде довго (якщо не все літо), але ображає хамське ставлення до людей. Чиновники навіть не пробують вибачитися за своє невміння працювати, за свої порожні обіцянки, за необґрунтоване підняття тарифів на гарячу воду, за те, що, коли не подають її, ми змушені весь сезон платити за так зване "утримання у робочому стані джерел теплової енергії".
Людмила Овсійчук, - Гарячої води у моєму помешканні вже немає два тижні. Проте не думаю, що причина, яку офіційно декларують тепловики, є правдивою. Під маркою ремонтних робіт кілька років поспіль гарячу воду не подають щорічно в травні і не включають усе літо, аж до жовтня. При цьому з гарячого крана вода не зникає, а тече холодна, що автоматично "вмикає" лічильник на гарячу воду. Переконана, що ці "метаморфози" - добре сплановані й розраховані на наївність львів'ян. |