Мрієте випити чашечку кави на площі Сан-Марко у Венеції? Чи, може, завжди хотіли скуштувати круасан у одній із затишних кав’ярень Парижа? Або ж змалку мрієте побачити неймовірну красу Скандинавських країн? То що ж вас досі зупиняє? Адже нині не обов’язково мати купу грошей, щоб побачити світ. Головне мати бажання! Тоді, якщо дуже захотіти, можна потрапити майже у будь-який куточок світу, не витративши на це шалені кошти.
“Сьогодні існує стільки варіантів бюджетних подорожей. Так, відомий міжнародний автобусний перевізник Ecolines щомісяця пропонує квитки до різних європейських міст по 200 грн. Також лоукост-компанії Wizz Air та Ryanair регулярно роблять неймовірні знижки у різні напрямки. Я нещодавно купила квиток з Кракова до Барселони за 9 євро (289 грн)! А побувати у Іспанії – моя мрія з дитинства! І якщо ще кілька місяців тому я навіть не повірила б у таке, то зараз пакую наплічник в Барселону і не можу натішитись, що квиток в Іспанію обійшовся дешевше, ніж, наприклад, до Києва”, – розповідає студентка географічного факультету Франкового вишу Вероніка Небесна.
То як бюджетно подорожувати, які сайти відслідковувати і де власне шукати знижки? Про це “Львівська Пошта” запитала у львівських мандрівників.
З появою Ryanair та Wizz Аir у Львові подорожувати стало ще легше. Не скористатись такою можливістю – просто гріх, розповідає львів’янка Христина Проць, яка уже відвідала 13 країн.
“Квитки раджу шукати на сайті
Skyscanner, в телеграм-каналі
lowcostavia, а далі купувати їх в перевізників. Потрібно завжди слідкувати за бажаними напрямками та чекати на найкращу ціну. Щойно з’являються дешеві квитки, то їх потрібно одразу ж купувати! Бо ціни постійно змінюються, тож навіть не дивуйтеся, якщо знайшли квиток за 10 євро, а за кілька хвилин ціна на нього зросла вдвічі, а то й втричі”, – каже дівчина.
Зі слів Христини, важливо читати правила перевезення багажу, щоб потім не довелось добряче переплачувати. Ще варто чекінитись онлайн, бо в самому аеропорті під час вильоту це обійдеться дорожче.
“Якщо мрієте побачити світ за копійки, то не потрібно прив’язуватись до якогось конкретного міста та вичікувати дешевих квитків на конкретну дату. Краще купувати дешеві квитки на будь-які дати і відкривати для себе більше нових міст. Або ж можна подорожувати у кілька міст одразу. Наприклад, знайшли дешеві квитки зі Львова

до Вроцлава, а тоді шукайте з Вроцлава у інші міста. Звісно, процес пошуку квитків не є швидким. Якщо хочете скласти справді круту, довгу і бюджетну поїздку, то іноді цей процес може зайняти декілька тижнів відслідковування різних сайтів. Але ж результат того вартий!” – розповідає Христина.
Справді, нині лоукост-компанії Ryanair та Wizz Air пропонують квитки на літак за доволі вигідними цінами. Наприклад, квитки на літак Львів – Краків коштують від 10 євро (317 гривень), на напрямок Львів – Вроцлав – від 459 гривень, Львів – Дюссельдорф – від 10 євро (317 гривень), Львів – Вільнюс від 459 гривень, на Львів – Лондон – від 5 євро (159 гривень). Звісно, квитків з такою ціною небагато, і то лише на певні дати. Та я певна, що задля цього можна змінити свої плани.
“Важливо при плануванні подорожі звертати увагу на те, де розташований аеропорт. Бо часто вони за містом, і дорога від аеропорту до центру іноді може коштувати дорожче, ніж квиток на літак у це місто… Також обов’язково рекомендую орендувати велосипеди, скутери або машину (в залежності від розміру міста та можливостей), це однозначно економить як час, так і сили. Щодо проживання, то рекомендую бронювати житло на Airbnb або ж шукати хоста на Couchsurfing. Це не лише зекономить кошти, а й допоможе краще зрозуміти, пізнати місто та дізнатись багато корисного від місцевих жителів”, – каже Христина.
Оновлюйте сайти, що збирають акційні пропозиції
Людям, які бояться дешево подорожувати і вийти із зони комфорту, мабуть, у дитинстві завжди казали: “Туди не лізь – впадеш”, “Туди не ходи – вкрадуть”. Тому згодом вони думають, що весь світ проти них і бояться навіть спробувати відправитись у мандри. Однак потрібно себе перебороти, потрібно спробувати, розповідає львів’янка Олеся Павлюк, яка уже відвідала 41 країну світу.
“Звісно, і у подорожах трапляються різні несподіванки. Однак уже не раз переконувалась: що б не сталось, завжди знайдеться вихід і люди поряд! Я почала подорожувати у 2012-ому. Тоді я обожнювала гурт Placebo, і дізнавшись, що вони виступатимуть на фестивалі Sziget у Будапешті, вирішила за будь-яку ціну туди потрапити. Тоді я працювала на швейній фабриці у Львові, довго відкладала гроші, таки

купила квиток і поїхала сама. Ця поїздка змінила моє життя! До слова, повернутись в Україну у мене не було грошей. На щастя, на концерті я познайомилась з киянами, які приїхали туди на автівці, і вони радо завезли мене до Львова”, – каже Олеся.
Відтоді вона почала подорожувати Європою. До слова, дівчина веде популярний
блог про подорожі у Instagram. На своїй сторінці вона пише цікаві факти про різні країни, ділиться секретами бюджетних подорожей і різними корисними додатками.
“Подорожувати Європою за 1 євро, добратись в Америку за 75 доларів або в Азію за 200, жити у чотиризірковому готелі за 20 євро – усе це реально! Такі ціни справді траплялись мені! І не потрібно ніяких знайомств і везіння. Потрібно лиш кілька разів на день оновлювати сайти, що збирають інформацію про дешеві авіаквитки, житло, круїзи тощо. Звісно, якщо ви хочете дешеві квитки, наприклад, у Париж, то варто буде чекати кілька місяців, щоб знайти їх. Інколи знаходжу квитки за смішною ціною. Тож навіть якщо не планувала найближчим часом відвідати цю країну, то все одно купую квиток і планую подорож. Бо ж гріх не купити квиток з Варшави до Португалії за 300 гривень!” – розповідає Олеся.