День захисника України: як відзначатимуть на Львівщині

У неділю, 14 жовтня, у Львові пройде «Марш захисників України» за участі 1200 військових та 62 одиниць техніки

З 12 по 14 жовтня у Львові та в області триватиме святкування 76-тої річниці створення Української повстанської армії та День захисника України. 
У програмі заходів заплановано проведення молебню за Україну в усіх храмах області, освячення «Будинку воїна» на вул. Короленка, 1а у Львові, встановлення пам’ятного каменю на місці майбутнього пам’ятника Петру Сагайдачному на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, інформує прес-служба ЛОДА. 
«До програми ми намагалися залучити якомога більше мешканців області різних поколінь, адже ці дати повинні бути гідно відзначені», – розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА Мирослава Туркало. – Кульмінацією святкування стане «Марш захисників України». Крім того, відбудеться перепоховання воїнів УПА на Меморіалі невідомому вояку УПА Личаківського кладовища, експонування військової техніки та зброї на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку, а також театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділів УПА проти німецького «Вермахту» та підрозділів військ НКВС СССР» у парку «На валах».

12 жовтня

15.00 – 15.30 – встановлення пам’ятного каменю на місці майбутнього пам’ятника Петру Сагайдачному на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
15.30 –17.00 – урочисте зібрання до Дня захисника України та святковий концерт в актовому залі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

13 жовтня

15.00 – 16.00 – відкриття та освячення «Будинку воїна» на вул. Короленка,1а у Львові.
Отже, замість російського культурного центру в споруді спільними зусиллями влади та громадськості створять осередок для АТОвців та учасників ООС. «Те, що ми відкриваємо «Будинок воїна» саме у День захисника України насправді символічно і важливо», – каже Мирослава Туркало. Нагадаємо, що на початку травня 2017-го російський культурний центр примусово виселили з приміщення за адресою вул. Короленка, 1а.
16.00 –18.00 – зустріч побратимів у внутрішньому дворику Львівської обласної державної адміністрації на вул. Винниченка, 18.
Формат зустрічі передбачає мистецьку частину, а також за ініціативи громадських організацій планують організувати частування. «Такий захід дозволить зустрітись з військовими побратимами під час неформальної бесіди. Окрім мистецької частини, яка буде мати патріотичний характер, ми підготували для учасників АТО і подарунки: для «побратимів» зробимо пам’ятні фотознімки», – розповідає Мирослава Туркало. До неформального святкування запрошують учасників АТО, громадські організації, які опікуються воїнами, родини загиблих учасників АТО та Небесної Сотні.

14 жовтня

07.00 – 12.00 – молебень за Україну у всіх храмах області.
09.00 – 10.00 – молитва за Україну та її захисників у храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ.
11.00-11.45 – перепоховання воїнів УПА на Меморіалі невідомому вояку УПА Личаківського кладовища.
11.50 –12.35 – молитва за полеглих Захисників України (Личаківський цвинтар).
12.00 – експонування військової техніки та зброї на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку протягом дня.
14.00 –15.30 – урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
У цей день на вірність Україні присягнуть кількасот юнаків. Під час урочистостей також вшанують пам’ять ліцеїстів-крутян, які загинули на сході України під час оборони незалежності нашої держави і тих, що полягли за Україну у 1918 році. «Також буде встановлено екран, на якому ми будемо демонструвати ролики про досягнення України та Збройних Сил України, аби кожен міг відчути свято», – каже Мирослава Туркало. 
14.00 – марш Захисників України на проспекті Свободи.
Загалом участь у заході візьмуть 1200 осіб. Це бійці 80-ї ОДШБ, 24-ї ОМБ (Яворів), особовий склад частин Національної гвардії, що дислокуються на Львівщині, та оперативного командування «Захід». Також до маршу  долучаться юнаки з військового ліцею ім. Героїв Крут, волонтери, демобілізовані учасники АТО, ветерани Української повстанської армії, козацькі організації, реконструктори. Крім цього, центром міста проїде колона з 62 одиниць військової техніки та озброєння. Це, зокрема, військові автомобілі, броньовані машини піхоти, десанту тощо.
16.00 –17.00 – підняття синьо-жовтого та червоно-чорного прапорів, проведення мистецького дійства на площі біля пам’ятника Воїнам, що віддали свої життя за Батьківщину (Клепарівська, 30-а).
16.00 –17.00 – театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділів УПА проти німецького «Вермахту» та підрозділів військ НКВД СССР» у парку «На валах» (вул. Винниченка, 16-18).
18.00 – проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ» у смт Дашава Стрийського району. 
«Важливо показати усім мешканцям області, усім українцям, що наша історія була непроста, що ми маємо чим пишатись і що захищати. Проект передбачає показати історію України від царських указів про знищення української культури та історії до сьогодення. Розкриватиме сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо», – зазначила Мирослава Туркало. Проект триватиме протягом жовтня-листопада та відбудеться в різних містах Львівської області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5739 / 1.58MB / SQL:{query_count}