У Львові на минулих вихідних проходили міжнародні змагання з тріатлону Lviv Triathlon Cup. Тріатлон – це олімпійський вид спорту, який включає у себе три складові: плавання, їзду на велосипеді та біг. У зв’язку із цією спортивною подією, 9 вересня впродовж чотирьох годин у Львові були перекриті головні артерії міста. Змагання відбувались на проспекті Свободи, початку вул. Городоцької, пл. Різні, просп. В.Чорновола, вул. Липинського, вул. Варшавської у напрямку Брюхович.
Незважаючи на те, що і у засобах масової інформації, і в Інтернеті заздалегідь попереджали про змагання, об’їзні вулиці були переповнені приватними авто, туристичними автобусами, маршрутками, трамваями тощо.
“У неділю о 14.00 проїжджала в районі Підзамче і була шокована: транспорт просто нікуди не рухався. Враження, що утворився ефект “гамбургера”, авто просто застрягли там. Чула, як водій туристичного автобуса обурювався, мовляв, через якийсь один захід зупинили частину міста. Я й сама з ним погоджуюсь, адже спортивні змагання – це, звісно, цікаво і корисно, але ж у людей бувають невідкладні справи: комусь у пологовий треба, комусь на електричку тощо. Не розумію, чому організатори так халтурно це організували. Адже це все репутація нашого міста. І хоча змагання проводили у неділю, вони тривали до 16.00. А пообідній час другого вихідного це якраз пік: студенти повертаються на навчання, люди їдуть із сіл, бо зараз сезон копання картоплі тощо. Тобто рух не менший, ніж у звичайний будній день”, – нарікає у розмові “Львівській Пошті” львів’янка Вероніка.
Обурливі коментарі львів’яни активно писали й у соцмережах. Львівські інтернет-спільноти просто гуділи наріканнями на погану організацію змагань.
фото: Anna Sharova Чому підвела організація?
Про те, чому не доопрацювали із організацією, ми запитали безпосередньо в самих організаторів Lviv Triathlon Cup.
“Разом із усіма організаторами вкотре просимо вибачення у львів’ян через те, що створили їм чимало незручностей. Нам дуже шкода, що так вийшло. З іншого боку, у світовій практиці такі заходи прийнято проводити регулярно і також зазвичай у центральній частині міст. Головні вулиці вибирають, власне, для того, щоби якомога масштабніше популяризувати спорт і здоровий спосіб життя. Адже таким чином місто демонструє свої пріоритети і цінності. Хоч розуміємо, що такі заходи створюють певні незручності для жителів міста, які у жодному випадку не повинні страждати через такі речі. Тому попередньо ми всіма можливими способами намагались повідомити про цей захід і через медіа, і через різноманітні інформаційні наліпки по місту”, – зазначив “Львівській Пошті” Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова із питань розвитку.
З його слів, технічно прокласти трасу іншим способом було практично неможливо: “Нам потрібно було знайти спосіб провести кожен із етапів змагань. І обраний варіант став практично єдиним із задовільних. На початку планували, що в’їзд і виїзд у Брюховичі буде закритим, та згодом все ж вдалось розвантажити одну смугу. Проспект Чорновола можна було об’їхати паралельними вулицям. Тобто альтернативу ми запропонували. Хоча розуміємо, що затори все одно виникали, адже був чималий потік транспорту. Але якщо ми хочемо пропагувати спорт, то інколи просто змушені на декілька годин перекрити вулиці. Все це заради розвитку міста”.
Головні артерії міста – не для змагань
Ігор Зінкевич, депутат Львівської міської ради, голова ГО “Варта 1” дотримується думки, що у Львові проводити такі масштабні заходи, на кшталт недільних змагань із тріатлону, взагалі не варто.
“Такі заходи здебільшого прийнято проводити у центральних частинах міста, одна у середмісті Львова дуже вузенькі вулички, на яких і так ніде розвернутись. Якщо додати до цього всього брак поліцейських на вулицях, то матимемо абсолютний хаос, як це було в неділю. На мою думку, проводити такі заходи у Львові можна і без використання головних артерій міста”, – повідомив “Львівській Пошті” Ігор Зінкевич.

З його слів, організатори повинні не лише активно інформувати про такі заходи, а й переконатись, що люди справді отримали повідомлення про зміни у русі.
“Під час останніх змагань Брюховичі взагалі не могли нормально функціонувати, адже все було перекрито. Ще раніше я запитував організаторів, чи мешканці Брюхович проінформовані про ситуацію. Мені відповіли, що інформацію передали тамтешньому голові, а той вже має її розповсюдити. Поламаний телефон якийсь виходить”, – говорить Ігор Зінкевич.
Депутат міської ради обурюється ще й через те, що анонсуючи змагання із тріатлону, організатори обіцяли ситуативно перекривати рух, однак, з його слів, цим ніхто не займався.
“Головні артерії міста просто закрили одразу. На мою думку, якщо рух перекривають більше, ніж на півгодини, потрібно робити все можливе, щоби уникнути закриття магістральних вулиць із шаленим трафіком. Розумію, що це вихідний день, неділя, однак у Львові люблять у неділю погостювати у друзів, родичів. На вихідних у місті зазвичай дуже багато туристів, які також прагнуть комфорту. Тому не можна просто так ігнорувати комфорт людей”, – каже Ігор Зінкевич.
Нові вихідні. Нове перекриття руху
Вже цих вихідних, 16 вересня, у Львові відбудеться новий масштабний забіг за здоровий спосіб життя – “Run the World. Львівська десятка”. Дистанція, яку мають подолати учасники “Run the World. Львівська десятка”, є сертифікована Федерацією легкої атлетики України і складає рівно 10 000 метрів, пише Твоє Місто.
18 серпня легкоатлет Юрій Кострицький проводив заміри дистанції: “Старт і фініш забігу розташований ліворуч від львівської Опери. Бігти будемо проспектом Свободи, вулицею Коперника, проспектом Свободи, площею Різні, проспектом В’ячеслава Чорновола, вулицею Липинського. Трохи не добігаючи до кільця з вулицею Богдана Хмельницького, розвертаємось і біжимо у зворотньому напрямку до лінії фінішу. Траса є широкою із гарним покриттям та невеликим перепадом висот. Бруківка є лише на проспекті Свободи і складає 20% від довжини дистанції”.
У розмові із нашим виданням Андрій Москаленко зазначив, що у ході цих змагань, на його погляд, вже не мало б виникати таких заторів, як під час змагань 9 вересня.
Участь у цьому забігу може взяти кожен охочий та отримати на фініші медаль з унікальним дизайном. Крім цього, для переможців забігу передбачені призи. Реєстрація на змагання триває до 14 вересня включно. Ліміт учасників – 900 осіб. Більше інформації можна дізнатись на сторінці події у Facebook. Вартість реєстрації становить 250 грн. Для учасників бойових дій, АТО, а також людей із інвалідністю 1, 2, 3 груп реєстрація безкоштовна. Для жінок віком від 57 років та чоловіків віком від 60 років діє знижка 50%.