Уряд пообіцяв "Львівводоканалу" 177 мільйонів гривень на поліпшення стану водопровідних мереж міста
Щоправда, урядові обіцянки не надто тішать. Адже цього року грошей точно не буде: Міжрегіональна угода, у рамках якої мають закласти гроші, ще не підписана, та й бюджет країни вже давно сформований.
Нещодавно на одній із прес-конференцій Мирослав Сеник, голова Львівської обласної ради, радісно заявив, що Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр України, погодилася на збільшення суми фінансування водопостачання Львова на 40 млн грн. Раніше планувалося, що з державного бюджету на забезпечення цілодобового водопостачання міста Лева буде виділено 137 млн грн. Тож тепер у рамках міжрегіональної угоди, яку планують підписати між урядом і Львівською областю, на ці цілі буде закладено 177 млн грн. Зараз відбуваються останні погодження тексту.
Підписати угоду мають під час візиту прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на Львівщину наприкінці травня. Та Мирослав Заплатинський, директор ЛМКП "Львівводоканал", особливо тішитися з цього приводу не радить, адже на ці гроші місто сподівається ще з часу прем'єрства Віктора Януковича. Саме за його каденції було запропоновано підписати цільову програму співпраці уряду з регіонами. Тоді, щоб збалансувати політичні настрої, вибрали два регіони, з якими уряд мав підписати угоди, - Донецьку і Львівську області. Наразі з Донецькою областю угоду підписано, на завершальному етапі й угода зі Львівщиною.
- У своїх пропозиціях ми подали перелік найбільших об'єктів водопостачання, які потребують негайної заміни чи ремонту. Серед них - три магістральні водопроводи, ремонт яких ми самі осилити не можемо. Це аварійні ділянки водогонів Зарудці - Львів (16 км), Плугів - Золочів (9 км), Городок - Львів (7 км). А також кілька інших об'єктів, - розповів Мирослав Заплатинський.
Щоправда, він додає, що це здійснюватиметься у формі субвенцій за умови співфінансування Львівської міської ради. Співвідношення наразі не відоме - може бути 50/50, а може, і лояльніше: міська рада платитиме 25%, а держава - 75%. Програма розрахована на 2009 - 2012 роки.
Паралельно міська влада подала на розгляд уряду програму із забезпечення цілодобового водопостачання у Львові. Вона охоплює дрібніші ремонти безпосередньо в місті і спрямована на максимальне розширення зон цілодобового водопостачання та ліквідацію витоків в місті. Загальний кошторис програми - 191 млн грн.
Щоправда, пан Заплатинський скептично ставиться до можливості її ухвалення і більше надій покладає на міжрегіональну угоду. Однак при цьому зазначає, що за найкращих обставин сподіватись на ці гроші можна лише наступного року, та й то навряд.
Окрім того, висить над водоканалом й борг з кредиту від Світового банку. Завдяки перерахунку економічно невиправданих тарифів, що діяли у попередні роки, підприємство отримало від уряду 32 млн грн. Щоправда, гроші надійшли, а використати їх не можуть.
- Зараз у нас борг з кредиту від Світового банку 1,46 млн доларів США. Якби Мінфін дозволив нам зарахувати тих 32 млн грн в рахунок цього боргу, то ми сплатили б не тільки сьогоднішні борги, але й на рік вперед! А так в нас ніби гроші є, а сплатити борги ними не можна. Навіть податки! - зазначив Мирослав Заплатинський.
Тож "Львівводоканал" зі своїми проблемами наразі опинився між обіцянками можновладців. Чи буде їх виконано, досі не відомо, а вода львів'янам потрібна стовідсотково.
Нині мешканці отримують воду за такими графіками: Залізничний район та 1 - 2 поверхи будинків усього міста - цілодобово; Галицький, Сихівський, Франківський, Шевченківський райони - з 6.00 до до 24.00; Личаківський район - з 6.00 до 11.00 та з 18.00 до 23.00; частина Шевченківського району, обмежена вулицями Золота - Єрошенка - Бортнянського - Братів Міхновських - Городоцька - Степана Бандери - Матейка - Озоркевича - Ярослава Мудрого - Шевченка - з 6.00 до 10.00 та з 18.00 до 22.00.