Після інциденту поблизу "Краківського" ринки перевірять на пожежобезпечність
Від сьогодні у Львові та загалом у регіоні працівники Головного управління МНС України у Львівській області розпочинають детальну перевірку ринків на предмет дотримання правил протипожежної безпеки. Про це "Пошту" повідомив керівник прес-служби ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко. Наразі немає інформації, скільки саме триватиме така ревізія на цих об'єктах.
- Детальні відомості про цю перевірку обов'язково надамо громадськості через ЗМІ після її завершення. Загалом на Львівщині з року в рік дещо поліпшується ситуація із пожежною безпекою на ринках. Після таких ось перевірок підприємці замислюються і вживають заходів. Зокрема, встановлюють протипожежні двері, а також збільшується придбання вогнегасників та засобів сигналізації, - говорить пан Василенко. За його ж словами, було б добре, коли б власники ринків обладнали свої об'єкти димовими пожежними сповіщувачами з виведенням сигналу на пункти централізованого спостереження. Адже завжди краще попередити лихо, ніж опісля підраховувати збитки і, не дай Боже, мати ще людські жертви.
Тим часом директори ринків Львова, до яких телефонувала "Пошта", не вельми поспішали (радше сказати, взагалі не хотіли) спілкуватися з пресою на тему дотримання правил протипожежної безпеки на їхніх об'єктах. Створюється враження, що вони або не мають, що сказати, або ж проблеми цієї тематики на їхніх об'єктах таки є. Загалом у місті Лева, як повідомили у прес-службі міськради, налічується близько
50 базарів, з них 29 - змішаного типу великі ринки.
Небагатослівні й у Ратуші, адже в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міськради нам так і не дали лаконічної відповіді, чи власники ринків дотримуються елементарних правил пожежної безпеки і які загалом є зауваги до ринків міста. Єдине, що нам повідали тамтешні чиновники, що під час комплексних планових перевірок "перевіряють приписи виконання державного пожежного нагляду". Оце й усе про об'єкти з масовим перебуванням людей.
Тим часом у Львові ввечері 15 травня вогнеборці ліквідовували складну пожежу у торговому павільйоні на вул. Базарній, 11, що поблизу ринку "Краківський". На щастя, жертв та потерпілих немає. Горів цегляний одноповерховий павільйон із мансардою, в якому перекриття залізобетонне, а покриття металеве. "Червоного півня" дві години приборкували 12 пожежних автомобілів. Як повідомили у прес-служба ГУ МНС України у Львівській області, збитки оцінили у понад 300 тис. грн. Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували вісім будівель та майно на суму 20 000 000 грн. "Під час гасіння вогню один із пожежних гідрантів, розташованих навпроти пологового будинку на вул. Рапопорта, виявився заблокованим припаркованим автомобілем. Аби скористатися цим пристроєм для забору води з міського водогону, вогнеборцям довелося вручну підняти припарковане авто та переставити його убік", - інформують у прес-центрі обласного МНС. Вони також зазначають, що управління з питань НС міськради поширило недостовірну інформацію, що причиною пожежі стало коротке замикання, яке спровокувало займання даху меблевого салону. Офіційних причин виникнення пожежі станом на вчора експерти ще так і не назвали. У МНС області поінформували, що "займання виникло у підсобному приміщенні одного з магазинів і лише згодом перекинулося на горище приміщення над меблевим салоном".
Суб'єктивний погляд |
Роман Федишин, |
- Ринок "Шувар" є цілком безпечним для городян та гостей міста стосовно пожежної безпеки. Тим паче ми належним чином подбали про заходи протипожежного захисту і витратили достатні суми коштів задля цього. Адже це безпека як продавців, так і покупців. Цілком нормальним є і доступ до пожежних гідрантів, що також важливо. Упродовж останнього часу на ринку не було жодної масштабної пожежі. Якісь дрібні випадки бували, але спрацьовувала сигналізація, і їх швидко локалізували. |