Чому горять маршрутки?

Даішники визнають: технічне обслуговування пасажирських автобусів на Львівщині бажає кращого

Даішники визнають: технічне обслуговування пасажирських автобусів на Львівщині бажає кращого

mars.jpg 

Інцидент зі згорілою маршруткою №85 у Львові на Привокзальній не на жарт шокував та налякав городян. Добре, що обійшлося без людських жертв, адже не постраждав ані водій, ані пасажири. 

Майже канув у лету транспортний бізнес, коли львів'ян перевозили у перероблених із вантажних бусів маршрутках, які досить часто з тих чи інших причин потрапляли у ДТП. "Труна на колесах" - саме так називали їх тоді самі ж працівники ДАІ через кількість аварій із летальними наслідками. Ще досі містом Лева курсує такий перероблений  та небезпечний транспорт, хоча влада давно обіцяла його заборонити.

Та цього разу прикра оказія на вул. Шептицьких трапилася з автобусом "Еталон" 2008 року випуску! Прес-центр обласного МНС відрапортував: це сталося через коротке замикання в електромережі автобуса.

Прикра пригода на Шептицьких мала б спонукати до швидких та ефективних кроків владу, щоб аналогічного не повторювалося. Як повідомив учора "Пошту" начальник відділу державної автомобільної технічної інспекції ДАІ ГУ МВСУ у Львівській області Олег Романюк, вже є вказівка позачергово детально перевірити електромережу в усіх автобусах у автогосподарствах, які займаються перевезенням пасажирів у Львові та області.

- Звісно, це неприємний трафунок, що трапився з маршруткою у місті. Можливо, що причиною міг стати й заводський брак. Розширений висновок має дати експертиза. На жаль, від таких випадків ніхто не за­страхований. Буває, що через таку причину  загоряються і приватні дорогі авто. Безперечно, це поодинокі інциденти, - говорить співрозмовник.

Пан Романюк не вважає, що їзда у маршрутках - це екстрим. Головним аргументом свого твердження називає те, що на Львівщині суттєво оновився та поліпшився автопарк, адже 50% усіх автобусів, які перевозять пасажирів, 2008-2009 року випуску. Однак визнає: на жаль, в області ще не на достатньому рівні проводять технічне обслуговування автобусів, якими перевозять пасажирів.

- Можливо, бракує хороших спеціалістів, механіків у автогосподарствах. Вже цим питанням мають займатися самі ж керівники, - трактує він.

Проблем із перевезенням маршрутками пасажирів у Львові, на жаль,  досить багато. Скажімо, чого лише варто те, що водії, гасаючи, наче "шумахери", їздять наввипередки задля перехоплення пасажирів! Ба більше, частенько зачиняють двері, коли пасажир ще не встиг зайти чи вийти. Особливо, коли у маршрутку хочуть увійти люди похилого віку. І такий список можна ще поповнити негативними прикладами поведінки водіїв, які під час руху курять чи говорять мо­більним за кермом тощо.

Принагідно зазначимо, що поскаржитися на роботу горе-шоферів можна на "гарячу лінію" управління транспорту та зв'язку Львівської міськради (тел.: 261-55-66, 261-57-67) або ж у комісію інженерного господарства, транспорту та зв'язку Львівської міськради (297-57-69). Дамо й ще один номер телефону. Якщо бачите, що водій маршрутки грубо нехтує Правилами дорожнього руху, можете зателефонувати на "телефон довіри" у ДАІ у Львівській області (264-69-41) - повідомте номер маршруту, номер мікроавтобуса, яке й коли порушення вчинив водій.

Нагадаємо, що торік у листопаді у Львівській області два тижні поспіль тривала перевірка рівня знань та кваліфікації водіїв маршрутних таксі й автобусів на знання Правил дорожнього руху. Її результати були не зовсім добрі, і даішники мали дуже багато запитань до шоферів. Насамперед невтішним було те, що далеко не всі водії Львова та області добре знають правила!  Зокрема, під час перевірки однієї з фірм-перевізників із 29-ти шоферів лише один зміг пройти тест з першого разу (!). Ба більше, перевозять пасажирів і водії, які не гребують оковитою. Лише торік спіймали аж 38 нетверезих горе-шоферів! В одному випадку затримали навіть водія автобуса "Школярик", який перевозив учнів!

- Цього року затримали вже шестеро водіїв напідпитку. А щодо знання правил, то дійсно бували й такі водії, які складали іспити тричі! Це також сигнал для керівників автогосподарств, - каже пан Романюк.

Суб'єктивний погляд

Тарас Федак,
заступник губернатора Львівщини:

- За останні три роки в регіоні вдалося суттєво оновити парк пасажирських перевезень. Ця цифра становить 80%. Власне це вже безпека перевезень. Торік під час проведення тендерів на перевезення пасажирів у Львівській області відмовилися від перероблених маршруток. А це є суттєвим чинником безпеки перевезення. Вважаю, що варто переходити на більші автобуси, адже у них куди комфортніше їздити і стосовно безпеки вони надійніші. Звісно, є проблеми з транспортом, зокрема стаються й ДТП. При цьому на Львівщині ситуація не настільки кепська, аніж в інших регіонах держави. А щодо цього неординарного випадку зі згорілою маршруткою на вул. Шептицьких, то він буде детально та прискіпливо розглянутий і на конкурсному комітеті, і на комісії з безпеки руху.

Суб'єктивний погляд

Іван Радь,
начальник відділу транспорту управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради:

Іван Гринда,
член комісії інженерного господарства, транспорту та зв'язку Львівської міськради:

- Міський пасажирський транспорт є безпечним і відповідає нормам перевезення пасажирів, тому городянам не варто боятися у ньому їздити. До цього випадку у місті не горіли маршрутки. Був випадок із загорянням трамвая. Нам відомо, що, згідно із шляховим листом та записом у журналі випуску автобусів на лінію, того дня маршрутка №85 (цей маршрут обслуговує ТзОВ "Леоколор") виїхала на маршрут справною. Як і повідомляло МНС, це сталося через коротке замикання в електромережі автобуса. Інших висновків у нас немає. Загоряння може статися і з приватною машиною, і з таксі. Від цього ніхто не застрахований... Жодної спеціальної комісії щодо цього випадку ми не створювали. При цьому провели позачерговий інструктаж з керівниками транспортних підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів, про посилення контролю за пожежною безпекою автобусів, які виїздять на лінію. Згадане ТзОВ "Леоколор" обслуговує лише маршрут №85. У них усі нові машини, і ми зауважень до них не маємо. Загалом у Львові пасажирів ще перевозять кілька десятків перероблених мікроавтобусів. До кінця року вони зникнуть з вулиць міста. Раз у місяць у міськраді збираємо усіх перевізників, де обговорюємо питання безпеки руху пасажирів, даємо певні інструктажі. Чергове таке засідання відбудеться наступного тижня.  

- Звісно, випадок із загорянням маршрутки - це надзвичайна ситуація! Якби маршрутка була перероблена і мала лише одні двері, то могли б бути і жертви. На щастя, цього вдалося уникнути. У вівторок, 19 травня, випадок із пожежею на маршруті №85 розглядатимемо під час засідання нашої комісії, на яку обов'язково запросимо начальника управління транспорту та зв'язку Львівської міськради Миколу Шкургана. Детально обговоримо і дотримання техніки безпеки у маршрутках. Безпека перевезення громадян має бути питання №1 у Львові! Коли у Ратуші проводять тендери на визначення фірм-переможців із перевезення пасажирів, то головним його пунктом є, на якому саме транспорті возитимуть львів'ян. Перероблені маршрутки у місті залишилися ще на 1-2 маршрутах, і невдовзі добігають до завершення ці дозволи. Вважаю, що задля безпеки городян повинні перевозити автобуси, які мають двоє дверей! Аби, не дай Боже, у випадку якогось трафунку пасажири могли швидко вийти з маршрутки. Певен, що для Львова (скажімо, для перевезення пасажирів з одного спального району в інший - зі Сихова до Рясне) потрібно придбати великі автобуси, адже один такий транспортний засіб одразу ж міг би замінити 2-3 мікроавтобуси. Пасажирам потрібно забезпечити комфорт, а то у годину пік у місті досить важко сісти у маршрутку. Проблему треба вирішувати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5126 / 1.65MB / SQL:{query_count}