Гастромандри: свято для душі та шлунка

Де на Львівщині скуштувати смачних домашніх сирів, екологічно чистих ягід, меду, равликів та жаб – “Львівська Пошта” пропонує добірку локацій для гастрономічних турів нашою областю

фото: Катерина Птаха
Національна туристична організація офіційно присвоїла 2018-ому статус Року гастрономічного туризму. Останнім часом гастрономічні подорожі і справді набирають все більше популярності не лише серед українців, а й серед європейців. Різноманітні дегустації, знайомство із місцевою кухнею і традиціями, можливість спробувати себе у ролі винороба, фермера чи пивовара захоплюють і забезпечують неповторні емоції.
Деякі гастротури вже стали регулярними та улюбленими серед мандрівників, а тому вони при першій нагоді вирушають на відпочинок, де зможуть вдосталь поласувати улюбленими легумінами.
Гастрономічний туризм тісно переплітається із аграрним сектором і є одним із найбільш популярних напрямів туристичної індустрії світу. Європейці полюбляють їздити на сири до Нормандії, на устриці в Канкаль, на оливки в Андалусію чи на вино у Тоскану. Україна наразі лише опановує цей напрямок, однак, ми маємо не менші перспективи для такого туризму, адже окремі регіони країни вже давно закріпили за собою репутацію найкращих в Україні з виробництва вина, сиру, пива, вирощування ягід тощо.
В управлінні туризму та курортів Львівської облдержадміністрації “Львівській Пошті” порекомендували локації найпопулярніших фермерських господарств області.
“Зараз на Львівщині функціонує 1058 фермерських господарств, 14 операторів органічної продукції та розроблено 5 гастромаршрутів Дрогобицьким, Городоцьким, Мостиським, Яворівським районами та містом Львів. З кожним роком ця кількість зростає і нашим пріоритетним завданням є створення необхідних умов для прийому туристів, а також створення якісного туристичного продукту на еко-фермах. Необхідно, аби такі еко-ферми були об’єктами гастротурів та екскурсійних програм”, – зазначала раніше начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака, повідомляє прес-служба ЛОДА.
Тим паче, що львівський край має свої гастрономічні цікавинки, та ще й які – Європа позаздрить!

фото: Катерина Птаха

По малину на Жовківщину

На фермерському господарстві “Малиновий рай”, що у с. Гряда на Жовківщині,  Зиновій Шалай вже понад 20 років займається ягідництвом, зокрема вирощує малину. Тут можна скуштувати і придбати елітні сорти смачної ягоди.
“Малиновий рай” пропонує екологічно чисту продукцію. Запевняємо, що господар підприємства не удобрює свої ягоди. До речі, його продукцію можна скуштувати у найвідоміших львівських кав’ярнях, як-от “Вероніка”, “Віденська кав’ярня”, “Філіжанка”, а також у ресторації Бачевських.
Завітавши на “Малиновий рай”, можна також скуштувати і придбати малинове варення та малину у власному соку.
“У мене гастротур такий: люди приїздять до мене, збирають малину і пізніше оплачують за кількість зібраних ягід. Кілограм малини цього року приблизно коштуватиме 55-60 грн за кілограм. Ягода в мене дуже смачна і соковита. Є ще також чорна смородина, порічка, тому ласкаво запрошую у гості”, – зазначив Зиновій Шалай.
Перед візитом потрібно зателефонувати до господаря за номером 097 333 50 29.

На французьку кухню

Відкриттям для Львівщини нещодавно стала равликова ферма “Західний равлик”, що неподалік Львова у с. Солонка Пустомитівського району. Це родинна ферма Ірини та Івана Юськевичів, що з 2017 року активно займаються вирощуванням і розведенням їстівних равликів. Зокрема, тут розводять та реалізовують равликів сімейства HELICIDAE, роду Helix (Pomatia, Aspersa Maxima, Aspersa Muller). Продукцію реалізовують як в Україні, так і за її межами. З 1 червня на цій фермі запрацює дегустаційний зал.
“Тури будемо проводити за попередньою реєстрацією. Скоріше за все, екскурсії проводитимемо від четверга до суботи, за окремими винятками – у неділю. Для нас це вперше, тому наразі це буде тестовий період. Групи будуть від шести до двадцяти осіб. Загалом тур триватиме близько двох годин. Одногодинна екскурсія фермою і ще одна година дегустації 12 равликів з келихом вина і шматком хліба буде коштувати 400 гривень з людини”, – повідомила “Львівській Пошті” Ірина Юськевич.
Попередній запис на тур і додаткова інформація за телефоном 067 256 94 77.
Розведенням равликів на Львівщині також займається ферма Tante Sophie Snails у c. Яблунівка Бузького району. Ця ферма має на меті розвиток культури споживання равликів в Україні та інтеграцію якісних інструментів з вирощування молюсків у сільському господарстві України. Як зазначила провідний спеціаліст управління туризму Львівської ОДА Марта Охота, з червня на цій фермі вже будуть вирощувати та реалізовувати продаж жаб.
Детальніша інформація щодо турів на цій фермі за телефоном 067 353 59 19.

На екологічно чисту полуницю

Неподалік Львова, у Раковці, Микола Стецьків, більш відомий в Україні як “полуничний барон”, цього року теж запрошує до себе на смачні дегустації. Повернувшись з війни, багатодітний батько не опустив руки, а започаткував власну справу і тепер збирає чималі врожаї.
“Цьогорічні гастротури маємо на господарстві вперше, тобто поки що проводитимемо їх у пілотному режимі. Маю багато ідей, однак не знаю, чи все вдасться втілити. Швидше за все, гості будуть платити за вхід, який дорівнюватиме вартості одного кілограма полуниці – 55 грн. Тоді матимуть змогу зібрати на плантаціях полуницю і оплатити вже за зібраний врожай по 55 грн за кожен кілограм. Я вирощую екологічно чисту ягоду. Це моя принципова позиція від початку моєї діяльності. За схожим принципом працюють у Канаді, де люди також мають можливість прийти і зібрати полуницю. Тому з червня запрошую до себе у гості. Лише варто попередньо зателефонувати мені за номером 096 465 18 48”, – повідомляє Микола Стецьків.

На крафтові сири, бринзу і не тільки

В екологічно чистому куточку Львівщини, у с. Дмитровичі Мостиського району, далеко від промисловості та будь-яких джерел забруднення, розташоване фермерське господарство “Шеврет”. Chevrette (“Шеврет”) у перекладі з французької означає “кізонька”. Засновниками та власниками ферми є подружжя Віллемів – бельгієць Бернар та українка Марія. Коли у подружжя
 
 фото: Назар Коровай
народилася донька Еліза, ферма отримала на честь дівчинки додаткову назву – “Шеврет” (Фромаж д’Еліз) (ТМ Fromages d’Elise (сири Елізи). Ферма налічує понад 600 щасливих кіз, кожна з яких за період лактації дає до 750 кг молока. На підприємстві виготовляють унікальні сири з козячого молока, які мають попит у справжніх шанувальників натуральної продукції. Важливо сказати, що сир “Шеврету” постачають у ресторацію Бачевських.
“Для туристів з понеділка по суботу ми організовуємо гастрономічні тури. Комплексний обід із дегустацією нашої продукції – сирів, паштетів, згущеного молока тощо – коштує 150 грн з людини. Дегустації проводимо за попереднім записом за телефоном 067 673 49 70. Одразу на місці є магазин, де можна придбати нашу продукцію. Гостинно запрошуємо усіх охочих”, – розповіла “Львівській Пошті” дружина власника Марія.
Скуштувати молочної продукції можна також у  с. Угерсько, що у Стрийському районі на Львівщині, на фермерському господарстві “Добра корівка”, де розводять кіз, корів. Там на місці є і сироварня, де виготовляють сирну продукцію, яку можна спробувати, а якщо сподобається – придбати.
Як розповідає Марта Охота, на Львівщині також працює “Спілка українських Карпат”, яка об’єднує виробників з екологічно чистих територій 4-ох областей українських Карпат: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької.
“Сьогодні ця громадська спілка реалізовує свою продукцію у Шевченківському гаю. Ця локація дуже зручна для тих, хто не має змоги подорожувати Львівщиною, але дуже хоче скуштувати смачної молочної продукції”, – зазначила Марта Охота.

На мед і на терапію бджолами

На Дрогобиччині, у с. Старий Кропивник, є “Петрова Пасіка”. Це одна з найкращих пасік цього регіону, яку очолює почесний пасічник України Петро Дмитрович. Пасіка обладнана спеціалізованими будиночками для сну на бджолах, призначених для апітерапії. Окрім бджолярства, пасіка пропонує своїм гостям риболовлю у власних ставах, катання дітей на поні, затишні альтанки, кухню на дровах, банкетний зал на 20 осіб, звіринець, дитячий майданчик. Деталі за телефоном 098 486 41 14.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4730 / 1.62MB / SQL:{query_count}