Ми у грі… Поки що

Львову дали новий випробувальний термін, аби місто довело, що зможе приймати Євро-2012. А  Дніпропетровську та Одесі вже нічого не допоможе

Львову дали новий випробувальний термін, аби місто довело, що зможе приймати Євро-2012. А  Дніпропетровську та Одесі вже нічого не допоможе

sadovyj.jpg 

Єврочемпіонат 2012 року в Україні прийматиме Київ, а не прийматимуть Дніпропетровськ та Одеса. Інші три міста - Львів, Донецьк та Харків - ще мають довести своє право називатися господарями футбольного свята. Учора виконавчий комітет УЄФА на засіданні у Бухаресті попередньо визначив вісім міст, які найімовірніше стануть господарями чемпіонату. За рішенням виконкому УЄФА, наразі у грі залишаються українські Київ, Львів, Донецьк і Харків та польські Варшава, Познань, Вроцлав і Гданськ.

Щоправда, якщо стосовно польських міст сумнівів у УЄФА вже немає, то з українськими все і надалі залишається незрозумілим. Учорашнє рішення не гарантує нашим містам прийняття чемпіонату. УЄФА залишила собі шляхи до відступу і внесла у своє рішення уточнення щодо Львова, Донецька та Харкова. Три українські міста не прийматимуть матчів, якщо до 30 листопада не продемонструють динаміки у підготовці інфраструктури чемпіонату. Якщо до польських міст претензій нема, то, за повідомленням офіційного сайта асоціації, докладна перевірка виявила серйозні інфраструктурні недоліки у всіх українських містах, що претендують на право приймати матчі турніру. Зважаючи на це, УЄФА вирішила: "Затвердити Київ містом-господарем матчів групового етапу, чвертьфіналу (-ів) та півфіналу. Не вважати Київ містом проведення фінального поєдинку Євро-2012; фінальний матч відбудеться у Києві лише у випадку, якщо місцеві стадіон, аеропорт, транспортна та готельна інфраструктури будуть відповідати обумовленим вимогам до 30 листопада 2009 року.

На цей момент не затвердити Донецьк, Львів та Харків містами, які прийматимуть матчі групового етапу Євро-2012; проте цим трьом містам надається термін до 30 листопада 2009 року, щоб привести стадіон, аеропорт, транспортну та готельну інфраструктури у відповідність до обумовлених вимог УЄФА. Якщо до вказаного терміну ці умови не будуть виконані, то відповідне місто не буде призначене як місто-господар матчів Євро-2012", - йдеться в офіційному рішенні УЄФА.

- Економічна криза серйозно позначилася на Україні, - розповів під час прес-конференції президент УЄФА Мішель Платіні. На цей момент це не дає нам можливості визначити остаточних організаторів в Україні. Поки що найменше питань до Донецька і Києва, але цим містам доведеться зробити необхідні зусилля для підготовки до чемпіонату. Харкову і Львову необхідно довести, що вони відповідають вимогам УЄФА з інфраструктури і комунікацій. Якщо ці міста не справляться із завданнями, то Євро-2012 відбудеться в чотирьох польських містах і двох українських.

Відтак поза чемпіонатом залишилися два польських міста - Хожув та Краків, які від початку трактували як запасні. Рішення щодо українських міст, які залишилися за бортом, було дещо несподіваним, адже Євро-2012 не відбудеться в Одесі та Дніпропетровську. "Не затвердити Дніпропетровськ та Одесу приймаючими містами Євро-2012 і не залишити за ними статусу резервних. На думку УЄФА, ці два міста не зможуть відповідати вимогам турніру через наявні недоліки у підготовці стадіонів, аеропортів, транспорту та інфраструктури розміщення", - сказано у рішенні асоціації.

До слова, саме Дніпропетровськ довгий час називали одним з фаворитів. Дніпропетровськ - перше серед українських міст, яке побудувало та ввело в експлуатацію футбольний стадіон. Нагадаємо, урочисте відкриття арени відбулося ще у вересні минулого року. Однак новий стадіон не зовсім відповідав стандартам УЄФА - формально він міг вмістити 31 тисячу глядачів, хоча насправді лише 28 500, тоді як за вимогами УЄФА місткість арени не може бути меншою 30 тисяч глядачів. Влада Дніпропетровська пообіцяла експертам УЄФА виправити цей недолік. Та попри готовність арени, місто мало серйозні проблеми з реконструкцією аеропорту, готельною інфраструктурою та кількістю тренувальних баз. Натомість рішення щодо Одеси не стало особливою несподіванкою. Останнім часом місто відверто називали аутсайдером українських європерегонів. Найзначнішим ус­піхом Одеси була реконструкція аеропорту, а найбільшою проблемою - стадіон. Однак загальний поступ міста у підготовці до єврочемпіонату, за оцінками експертів, мав би бути кращим.

Цікаво, що попри те, що статус Львова і досі офіційно не з'ясовано, міські та обласні посадовці активно трактують цю подію як перемогу та остаточне затвердження Львова. І лише деякі чиновники згадують у коментарях про новий дедлайн - 30 листопада 2009 року.

- Ми були переконані у тому, що УЄФА підтвердить проведення Євро-2012 у Львові, - сказав у коментарі "Пошті" Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 ЛМР. - Наше місто володіє для проведення чемпіонату усіма необхідними перевагами і впевнено веде підготовчі роботи. Ми віримо в унікальність Львова, і ця віра та наша дво­річна праця були позитивно сприйняті експертами. Попереду нас чекає ще більше роботи, адже потрібно вчасно завершити усі розпочаті нами проекти - реконструкція та будівництво вулиць, модернізація летовища, завершення зведення стадіону. Сьогодні УЄФА найбільш ризикованим проектом вважає реконструкцію аеропорту, який є у державній власності. Тому сподіваємось, що уряд приділить належну увагу і вчасно проведе всі роботи для того, щоб до 30 листопада в УЄФА не залишилося жодних сумнівів. А все, що є в компетенції міста, намагаємося виконувати на "відмінно".

Суб'єктивний погляд

Ілля Шевляк,
директор  Координаційного бюро з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу:

Рішення УЄФА ми вважаємо позитивним сигналом, але водночас і стимулом для активізації роботи у приймаючих містах. На мою думку, основним досягненням України є збереження паритетного розподілу кількості міст між двома країнами. Для нас також дуже важливо, що представники УЄФА відзначили значний прогрес у підготовці українських міст за останні кілька місяців. Це підстава для оптимізму, з одного боку, а з іншого - серйозний стимул для подальшої підготовки міст, які визначили представники асоціації. Вірю, що всім чотирьом містам вдасться до 30 листопада 2009 року підготуватися на належному рівні. Шкода, що підготовку далі не продовжать Дніпропетровськ та Одеса, але їхня участь у підготовці  вже є важливим фактором розвитку інфраструктури цих міст. Я неодноразово наголошував, що рішення уряду щодо подальшого фінансування проектів у цих містах буде виваженим. Ми докладемо максимум зусиль, щоб завершити проекти, які вже розпочали. Щодо Львова, то нині найбільш важливими проектами, на яких варто зосередити увагу, є будівництво стадіону та реконструкція аеропорту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7990 / 1.61MB / SQL:{query_count}